16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 2.5.2021 19:54

It is about innovation, stupid!

Rodák z Třešti věřil, že inovace (tvůrčí destrukce) v konečném důsledku zničí kapitalismus.

Joseph Schumpeter sees creative destruction as “driving force” of capitalism. Though Schumpeter has been widely adopted as the patron saint of Silicon Valley and entrepreneurs everywhere, he thought creative destruction would eventually doom capitalism.

Google Translate: Joseph Schumpeter vidí kreativní destrukci jako „hnací sílu“ kapitalismu. Ačkoli byl Schumpeter široce přijímán jako patron Silicon Valley a podnikatelů všude, myslel si, že kreativní destrukce by nakonec zničila kapitalismus.

L. Novák 3.5.2021 0:08

To je bolševický výklad od agenta StB "Akát"...

J. Urban 2.5.2021 12:53

Hm. Lidem se nacpou penize do penezenek. Hura. Bude si nekdo pamatovat, co si za stejnou sumu mohl koupit vloni ci treba pred 5 lety? Cim vice penez lidem do penezenky nacpeme, tim vice realne klesne jejich hodnota (se vsemi dusledky, jako je treba zniceni v penzijnich fondech ulozenych usporach). Economy? Stupid!

M. Pivoda 1.5.2021 21:31

It is about strategy, stupid!

Bohužel, toto velmi zajímavé video (2017/10/6- ...) už není dostupné. Opsal jsem pracně celou internetovou adresu, ale prohlížeč Google mi napsal, že takový soubor už neexistuje

To video začíná velmi tvrdým prohlášením Donalda Trumpa vůči Číně, které následně komentuje prezident největší čínské internetové firmy Alibaba, komunista Jack Ma. Video zmizelo z webu.

Závěr: Maže se i v USA.

Přestože komentář Jack Ma (o americké strategii) začíná zlehčující větou, že v USA existuje svoboda slova, takže Donald Trump může říci cokoliv. Ukazuje se, že to dnes už neplatí. Nemůže říci cokoliv.

Jsou také české události, o kterých v "demokratické" zemi Česko nemohu hovořit už přes 30 let. Zatím se zde, na NP, nemažou krátké diskusní příspěvky.

M. Pivoda 1.5.2021 13:30

Každé zlo je i k něčemu dobré. Víte například, co je, mimo jiné, pozitivním dopadem pandemie Covid-19? Odtajnění:

V důsledku Covid-19, původní rozpočet americké NASA musel být utažen. A v NSA se proto začalo hledat levnější řešení například pro plánovaný let na Měsíc (dle původního plánu v roce 2024). Tím se objevila se příležitost pro inovátora Elona Muska.

Proč? Elon Musk nabídl NASA více - a za podstatně méně peněz.

Další důležitým vysvětlením by bylo, proč byl Elon Musk schopen (v roce 2021) schopen nabídnout více. (Nápověda: It is not about economy, stupid!)

Kdyby totiž bývalo bylo na plánované lety NASA peněz dost, použilo by se (pro obnovený let na Měsíc) staré řešení. Příležitost by v tom případě využily jiné firmy, nikoliv inovátor Musk. Kapišto, Pepíku?

Zeptejte se na podrobnosti českého všeználka Karla Šebesty (který se zde raději podepisuje agent Milan Prokop).

M. Pivoda 1.5.2021 19:56

Učte se i z minulosti. Internet si totiž pamatuje všechno. Připomínka minulé diskuze Karla Šebesty (agenta Milana Prokopa) například z 8. února 2019 (pod článkem NP "Euro jako automobil"):

Pivoda: Když už jsme u těch metafor přirovnávající ekonomiku k automobilu. Ekonomové mohou sice silně šlapat na plynový pedál, ale proces účinného spalování v motoru tím dnes už ovlivňují jen velmi málo. Ten motor je totiž třeba inovovat a tomu ekonomové (pohledem do ekonomických výkazů) jaksi nemohou rozumět. To jim samozřejmě nevyčítám. Já se jen pozastavuji na jejich arogancí a tupostí mas českých pracujících, kteří si myslí, že by je měli řídit právě toto ekonomové a zajistit jim "světlé zítřky".

Divadelní dramaturg Václav Havel koncem roku 1989 volal po nějakém dobrém českém ekonomovi. Rudá Rita mu tehdy dohodila arogantního bankovního úředníka Václava Klause. A ten se skutečně ujal vesla a tak dlouho vzýval Neviditelnou ruku trhu, až dostal české národní hospodářství do stavu montovny.

Dnes už i politička, německá kancléřka, hovoří o potřebě přezbrojit německý automobilový průmysl. Proč? Protože "šílencovi" Elonu Muskovi se skutečně podařil husarský kousek: přiměl velké automobilky k přechodu na elektromobilitu. Wolkswagen investuje do toho směru 44 miliard Eur! Jak na to může zareagovat česká montovna?

Milan Prokop:

Já jen pevně doufám, že "česká montovna" nebude reagovat tak pitomě, aby se vám to líbilo. A zaplať pánbůh za Klause, který věděl nejen co, ale i jak. Proto zřejmě máte z ekonomů takový mindrák.

M. Pivoda 1.5.2021 20:09

Diskuze pod článkem "VĚDA: Nůžky v EU nechceme!" z 1. září 2018.

... Jméno: Roman Langer, Datum: 2.9.2018 0:05, Předmět: Re: Budoucnost evropské životaschopnosti.

Hm, o co, že se nic nestane. Hlavně proto, že žádná umělá inteligence neexistuje.

R. Langer 2.5.2021 15:38

Ty zase meleš pěkné hovadiny, ty naše malá hloupoučká UI. Jistě že neexistuje, kromě tebe, p

R. Langer 2.5.2021 15:39

... pochopitelně, ale ty by ses spíš dal označit za umělou blbost. ;-D

M. Pivoda 1.5.2021 13:12

Starou poučku: „The economy, stupid“ je ve 21. století třeba rozšířit: "It is also about technology, stupid!"

Očekávám, že občané (voliči) tomu novému sloganu porozumí dříve než ekonomové.

V. Čermák 1.5.2021 11:23

Tak jako první se ozvali antiBabišisté pode mnou s tradiční mantrou, na co sáhne Babiš, to je špatně. Ale Pozor, před volbami jistě budou k dispozici ukazatele srovnání ekonomik jednotlivých států, jejichž ekonomiky tamní vlády přivedli tzv. zugrunt. A tam se objektivně ukáže i stav Čs Ekonomiky a počínání Babiše v době krize. A to bude pro myslící lidi důležitější než výkřiky do tmy antiBabišistů, které se stejně ozývají průběžně ...;-D

I. Schlägel 1.5.2021 12:55

Voliče slyšící zejména na zvolání "všici kradnů" a "něnechajme si ukrásť lithium" považujete za myslící lidi? Optimisto.

I. Patta 1.5.2021 10:03

Úspěchy ekonomů při řízení společnosti jako firmy jsou natolik katastrofické (hromadné vymírání pracujícího obyvatelstva, nekontrolovatelný nárůst deklarovaného i skrytého, tj. implicitního dluhu státu), že jeden subjektivní ukazatel (velikost důvěry lidí), vyvolá nadšení srovnatelné jen s hymnou EU, Ódou na radost.

I. Schlägel 1.5.2021 12:58

Společnost není řízena ekonomy v tom pravém slova smyslu, ale standardními politickými podnikateli, kteří si občas pozvou do party ideově souznící ekonomy jako poradce.

I. Patta 1.5.2021 21:06

Co vám říkají jména V. Klaus, M. Zeman, J. Paroubek, A. Babiš?

R. Langer 2.5.2021 15:41

A jak oni "řídí společnost"?

I. Patta 2.5.2021 20:30

Mohu ještě přidat Jiřího Rusnoka. Nic Vám to neříká?

L. Novák 3.5.2021 0:13

Ono úplně stačí, když se tady objeví jméno ;-O komouše I. Patta, který proslul hlásáním a vyvěšováním po Internetu (včetně stránek ČSSD), že bezdětní občané by měli platit mnohem vyšší daně... Rv

I. Patta 3.5.2021 8:54

Děkuji Vám soudruhu za udělení titulu komouš. Je to stejně stupidní jako Vaše zdůvodnění, cituji: "že bezdětní občané by měli platit mnohem vyšší daně". S tím argumentem jste prokázal myšlení blízké Mussolinimu a komunistům s jejich tzv. volskou daní. Já jsem o vyšším ZDANĚNÍ pro bezdětné, na rozdíl od Vás, nikdy nepsal.

R. Tichý 1.5.2021 9:53

Je dulezite lidem ukazovat, ze predvolebni uplatek od ANO opravdu neni znamkou dobreho stavu ekonomiky, kterou Babis privedl zugrunt.

J. Krejčí 1.5.2021 8:02

Existují lidé, kteří na ekonomiku nedají. Když jim říkáte, že členství v EU způsobilo nárůst HDP zemí Visegrádu natolik, že předběhly (asi o 20%) dvakrát lidnatější Rusko,označí to za propagandu.Fakta jim nic neříkají, jsou líní si je ověřit z veřejných zdrojů. Mám strach z voleb, lidská hloupost nemá hranic stejně, jako rudá demagogie, na případu ruských špionů je to jasně vidět.

V. Petr 1.5.2021 12:39

Země Vysegrádu byly vždycky ekonomicky výkonnější, než Rusko!

L. Písařík 1.5.2021 4:59

Přesto však existují státy, které i v době Covidu zvyšují svůj ekonomický výkon, tím ale nemyslím zrovna Čínu. Pamatuji ještě dobu, kdy u nás strana a vláda rozhodovala, kolik jsme vyrostli.

V. Čermák 1.5.2021 11:26

A proč nemyslíte zrovna Čínu? Bojíte se, že by vás onálepkovali za Ruského agenta? ;-D

V. Petr 1.5.2021 14:55

R^R^R^

L. Písařík 1.5.2021 15:41

A proč bych měl fandit Číně, pořád jsem přesvědčen o čínské průmyslové špionáži a taky o tom, že Covid byť třeba nevyrobili, ale upravili tak, že se stal člověku nebezpečným. Kromě toho, v totalitním systému Číny není problém falšovat udaje o růstu ekonomiky. Pokuste se nenálepkovat.