22.10.2019 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

EKONOMIKA: A co my?

Od začátku příštího roku se Lotyšsko stane 18. členem eurozóny. Lotyšsko podle Evropské komise i podle Evropské centrální banky splnilo maastrichtská kritéria pro přijetí eura. Inflace je v povolených mezích, deficit i státní dluh jsou stabilizovány pod stanovenými hranicemi, směnný kurz latu je vůči euru taktéž stabilní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.6.2013 19:59

Re: Srovnání s Lotyšskem kulhá na všechny čtyři.

Přesně tak!

J. Šejnoha 11.6.2013 22:30

Re: "Další země chtějí do eurozóny"

Brát jako lidové referendum následnou reakci veřejnosti, zda bude nebo nebude  revolta, to je tedy vrchol demokracie. Gratuluji !

J. Šejnoha 11.6.2013 22:28

Re: opravdu chtějí do EU

Taky to tak vidím.

Vzhledem ke změněným podmínkám, by byla na místě národní referenda ohledně  směřován EU.  Minimálně ke  shora  nepokrytě protlačované  federalizace  EU.

Ale refefrenda se  už v EU  delší čas nenosí.

J. Šejnoha 11.6.2013 22:25

Srovnání s Lotyšskem kulhá na všechny čtyři.

Lotyši, jakožti trpasličí stát sousedící přímo s Ruskem, stát který byl 80let okupován Ruskem, které má doma  5.kolonu  čítající asi  40%  občanů Ruské národnosti,  má naprosto jiné priority než  ČR.  Lotyši obětují naprosto cokoliv, aby se ubránili obrovskému Ruskému nebezpečí. Ekonomicky nesmyslný vstup do EUROZÓNY je  to nejmenší.

Jejich národním zájmem je  co nejtěsnější přimknutí k EU a její federalizace.

Naše situace je naprosto jiná.  My si musíme klást otázku zda  se  chceme a potřebujeme rozpustit v Německé EU, když vzdálené Rusko ohrožuje naši suverenitu čistě hypoteticky ? 

M. Bomar 11.6.2013 18:29

Re: článek jak z rudého práva

cela petina lotysskeho naroda odesla do zemi eu. proc?

J. Jurax 10.6.2013 23:53

Re: Pane Roučku, vy už v té Evropě jste, žijete si tam za naše peníze

A proč naši politici přebírají vše co přijde z EU bez mrknutí oka? Inu, protože Lisabonská smlouva, co z nás učinila podřízenou gubernii. Je nám povoleno pouze souhlasit; zatím však nemáme povinnost souhlasit nadšeně. Ale i na to dojde, pokud z EU včas nevypadneme.

M. Trhlík 10.6.2013 21:00

Re: Ani se nedivím

A proč tam sedí za drahé peníze, když se s nimi nikdo nebaví? Asi budete pane Luboši těžko hledat odpověď, stejně jako přemoudřelý soudruh Prokop.

M. Trhlík 10.6.2013 20:57

Re: "Ne ti jen mlčí a stejně se vším souhlasí."

Oni se Vám zpovídají soudruhu Prokope? A já pořád, že jste tak moudrý, že ani nic nechápete a svádíte to na jiné. Ale vydržte , Klaus se už chystá udělat pořádek.

P. Papež 10.6.2013 20:45

opravdu chtějí do EU

Opravdu chtějí další státy do EU? Ono to totiž není o lidech ve státu, ale o vyžírkách ve vedení, které se chtějí dostat k lizu a do Brusele, jak se to podařilo tomuto nýmandovi, bývalému mluvčímu. On nehájí lidi v této zemi, on hájí hlavně své koryto. Svědomí u těchto lidí nehledejte.

J. Barto 10.6.2013 20:00

Re: "Další země chtějí do eurozóny"

No, to jistě vypuknou mohutné demonstrace, ba revoluce a euro tam nebude přijato. Počkáme si na to !

P. Čech 10.6.2013 19:35

Re: Co je nejhorší?

Baže, funguje a to dokonce velmi dobře. Bohužel však nikoliv ve světě, ale pouze ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku.Společenský systém je budován zcela opačně jako u nás. Základem všeho dění je občan a potažmo obec. Občan rozhoduje v referendech a všeobčanském hlasování o všech otázkách řízení státu a to přímo a většinově. Daně jsou vybírány nikoliv centrálně, ale v obcích, kde vznikají. Daňové výnosy se dostávají k ministerstvům přes kantony z obcí. Stát řídí efektivně pouhých 7 (slovy sedm) ministerstev. Většinová občanská vůle vzešlá z referend a všeobčanských hlasování je svatá a musí se jí řídit všichni, i moc zákonodárná, výkonná a soudní. To je skutečná demokracie a ne ten paskvil, který je za demokracii drze vydáván u nás. Paskvil, kde zájmy skupin (rozuměj stran) a jednotlivců (rozuměj politiků-straníků) jsou nadřazovány zájmům většiny občanů.

J. Frankl 10.6.2013 18:48

Roučku,

já úplně čumím,jak Vy jako socan,vychvalujete tvrdá úsporná opatření a projití slzavým údolím v Lotyšsku.

Jedním z opatření mimo jiné bylo,že Lotyšská vláda přistoupila na evropské poměry k drastickým krokům - platy ve veřejném sektoru i důchody snížila o 25 %!!

Pokud tohle propagujete,tak Vám asi Sobotka zakroutí krkem.

Jo a přestaňte lhát:Výroba Škody Citigo a VW Up se nepřesunula z Vrchlabí na Slovensko kvůli Euru,ale z kapacitních důvodů, Vrchlabí dělá Skodu Roomster a Praktik.

J. Boleslav 10.6.2013 18:00

Re: Soudruh Rouček

Je to socanský mag.r, nemá cenu se s ním zabývat.

J. Vyhnalík 10.6.2013 17:26

Re: článek jak z rudého práva

Také decentně přešel to, že v Polsku se eurem neplatí. Navíc je pro investory přitažlivé díky investičním pobídkám. Polsko se snaží z dluhů proinvestovat, zatím se ale velmi rychle zadlužuje.

J. Kanioková 10.6.2013 17:13

"Další země chtějí do eurozóny"

Země, nebo její papaláši ? Kteří si netroufnou na referendum k tomu ?  Chudáci lidi !

Z evropského průzkumu - Lotyšsko - většina je proti tomu.  "Spíše důvěra k EU" - 38%

J. Barto 10.6.2013 16:16

Re: Že prý: Nikdo není schopen přesně předpovědět, jak se bude eurozóna dál vyvíjet".

No Vy jste kapacita. I paní Hájková by se od Vás mohla učit.

L. David 10.6.2013 15:11

Že prý: Nikdo není schopen přesně předpovědět, jak se bude eurozóna dál vyvíjet".

Prohlašuje nějaký Rouček.

Takže ja vám to Roučku prozradím: Eurozóna se bude vyvíjet od desti k pěti.

A do tří let, nejpozději do pěti let bude se současným eurem konec.

O co se Roučku vsadíte? Že by a váš bruselský pašalík?

F. Matousek 10.6.2013 15:10

Re: Možná počítám špatně,

to by me zajímalo, kde jste vzal tu kachnu o nemeckém prumerném duchodu 740,- Eur mesícne? A kterak z toho odvozujete kolik bude delat duchod Ceský ?

M. Prokop 10.6.2013 15:02

Re: Klídek,

Popletené to máte vy.Zde někde € berou, jinde ne, jak se jim to hodí. Podobně za hranicemi korunu.

M. Prokop 10.6.2013 15:00

"Ne ti jen mlčí a stejně se vším souhlasí."

Lžete, soudruhu.

M. Prokop 10.6.2013 14:59

Soudruh Rouček

by chtěl na Titanic?

J. Barto 10.6.2013 14:49

Re: Klídek,

Máte to popletené. Proč by neměla být možnost platit korunou, když na druhé straně je možno platit eurem.Tak stojí otázka. US dolar a švýcarský frank sem nepleťte.

D. Procházka 10.6.2013 13:33

Re: Ani se nedivím

Nemáte pravdu ohledně toho, že všichni europoslanci mlčí nebo nadšeně podporují eurohovadiny.

K. Luboš 10.6.2013 13:11

Re: Ani se nedivím

Pan Zahradil nás zuby a nehty ani bránit nemůže, i kdyby chtěl, protože se členem Aliance evropských konzervativců a reformistů se nikdo v Bruselu vůbec nebaví.

D. Procházka 10.6.2013 13:11

Re: Klídek,

Proč by měli chtít něco jiného než běžné oběživo? Někdo vám odmítl koruny ve směnárně? Poláci, pokud vím, koruny na tržištích berou, protože se jim to vyplácí, ale v Tescu vám švýcarský frank ani USD běžně nevezmou. Vypovídá to něco o měně samotné?

P. Joch 10.6.2013 13:08

ekonomická situace eurozóny

Všimli jste si, že v poslední době se nepíše o ekonomické situaci v eurozóně? Řecko nějak dokázalo přesvědčit kupce dluhů, podobně Španělsko. Nikde jsem nezaznamenal zprávy o jejich ekonomickém oživení, pouze nejsou na krach. To ale znamená, že tyto časované bomby v Eurozóně tikají dál. Až to zas bude vypadat na výbuch, znovu to zacálují z Eurovalu a státům v Eurozóně to nechají zaplatit. Slováci by mohli vyprávět. A do tohohle se my máme hrnout? Ani omylem.

K. Pavlik 10.6.2013 12:55

Re: Je to smutne

Otazku zda Euro prezije si klade kazdy  (kazda banka) ktery ma moznost mit penize v ruznych menach. Oni i ti bankeri neradi ztraceji penize (i kdyz nejsou jejich).

Kazdy bohuzel musi delat riskantni rozhodnuti, ja vy proste kdekdo. Bohuzel jsem nekoupil dum v Canmore ktery nam po smrti sve mamy nabizela kamaradka skoro zadarmo, nastesti jsem nekoupil akcie zlatych dolu ktere ted padly na petinu.Nastesti jsem koupil dum ve kterem momentalne ziji. Kamaradka se nevdala protoze stale cekala.  Nedelat nic je velice riskantni rozhodnuti jak napriklad zjistili zide kteri neutekli pred Hitlerem. Predchudci cloveka to riskli a slezli ze stromu.

M. Trhlík 10.6.2013 12:33

Re: Co je nejhorší?

Pane Čechu a ono to ve světě funguje jinak?

M. Trhlík 10.6.2013 12:31

Re: Pane Roučku, vy už v té Evropě jste, žijete si tam za naše peníze

Pane Chaloupko a co ti ostatní? Ti dřou do roztrhání těla?  Oproti Roučkovi mlčí a žijí si možná ještě lépe než ta prasata v žitě, protože jim nikdo nenadává.. Myslím si, že řada lidí ani neví, kdo nás vlastně zastupuje. A proč naši politici přebírají vše co přijde z EU bez mrknutí oka? Myslím, že ani Klaus nebyl jiný. Naopak si myslím, že ke všemu, ještě něco z pilnosti přidáme.

M. Trhlík 10.6.2013 12:18

Re: Ani se nedivím

Pane Švrčku, možná máte pravdu, ale "obul" jste se jen do pana Roučka, což je logické. Jen se Vás pokusím zeptat, co asi dělají ostatní naši zástupci v EU. Nebo si myslíte, že pan Zahradil a ostatní nás brání zuby nehty ? Ne ti jen mlčí a stejně se vším souhlasí. A mluvit o referendu k přijetí Eura? To bysme museli vyhlašovat i referendum na navrácení majetku církvím, kde se tvrdí, že proti jsou jen socani s komunisty.Což vyhlásit také referendum? To už je nepřípustné?