21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

EKONOMIE: O euru aneb Když vědci falšují

Věda v celém světě prochází závažnou krizí. Takzvanou replikační krizí. Zejména v posledních deseti letech se totiž vědcům příliš nedaří replikovat předchozí závěry svých kolegů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 8.1.2020 20:36

Ovšem v současnosti nic nebrání skutečnému vyhodnocení vlivu společné měny na vzájemný obchod a porovnat například vzrůst vzájemného obchodu zemí eurozóny s jeho vzrůstem se zeměmi které zůstaly mimo / Británie, Česko, Polsko, Maďarsko.../

V. Braun 8.1.2020 22:49

Tak i tam je spousta dalších vlivů, například rozdílná struktura ekonomik jednotlivých států. Pochybuji, že lze izolovat a zjistit vliv jednoho z mnoha faktorů.

P. Novak 9.1.2020 7:52

Jaký může mít společná měna vliv? Ušetří se na převodech. Nic zásadního se jinak nezmění. Takže společná měna odstraní jednu bariéru, která ale není nijak zásadní ve srovnání se clem. Původně neměla ECB provádět věci jako odkup státních dluhopisů ta nová eura, ale to už nějakou dobu neplatí.

J. Vosicky 9.1.2020 0:20

Mate pravdu. Drive se vedly obchodni valky pomoci cel, tarifu, kvot. A dnes uz nekterym zemim zbyva jen ta jejich mena. Jsme nevykonni, neproduktivni, vsechno se sem dovazi? Nevadi, na nas si neprijdou. My jim zdevalvujeme nasi menu, takhle na ne vyzrajem;-D