Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kem Azbrna

11. 8. 2009 23:27
Je smutné, když se lže o závažných tématech

Toto není jediné. Zpráva WHO o škodlivosti druhotného kouře z cigaret byla zfalšována, soudem v USA zakázána a přesto se celá protikuřácká kampaň na ni odkazuje. Rozmary, které lidé provádějí s "vědou ve službě lidstvu" všeobecně a se statistikou partikulárně jsou hanbou akademie.

0 0
možnosti

para

11. 8. 2009 21:39
Copak sám pan Chvála si s čísly nezahrává?

Jde to možná proto, že o obecnou vzdělanost není v běhu všedního dne takový zájem jak o senzace... a také proto, že lid už si jaksi zvykl být klamán kde kým. Pro příklad i panem Chválou který hned  v nadpisu článku hovoří o možnosti snížení imisí ale prakticky nedokládá jak to skrze JE provést?

I taková Čína dnes s JE kryje jen 2% spotřeby Indie podobně. Za stavu kdy se energetická efektivita JE //ERoEI// pohybuje v rozsahu 3 až 10 a obnovitelné zdroje dávají mnohdy i vyší koeficient viz http://cs.wikipedia.org/wiki/ERoEI  a kdy jen lobisté jako pan Chvála tvrdí něco jiného - viz také udaje ve stejné tabulce - je dosti na pováženou kdo všechno komu a proč asi lže?  Či korektněji řečeno udává čísla jemu příjemná a o jiných pomlčí. Fakta toho kolik se dnes ve světě JE staví a kde a za jakých podmínek vypovídají o stavu nákladovosti na JE velmi nelichotivě. Osobně nepochybuji vůbec o tom, že JE by byly jistou úlevou imisním scénářům ale nikoli rozhodující tak jak si dan na poklesu spotřeby vybírá celosvětová stagnace. Jsem zároven zastáncem dostavby JETE ale jen s prostředků ČEZu. Jsem i zastánce korektního informování veřejnosti a nebylo by tedy od věci pokud by např pan Chvála uvedl nákladovost dnes dobudovávané JE ve Finsku která měla být jakýmsi vzorem i pro nás. Vyhýbání se těmto faktům poukazováním na to jak velkou darebnost udělal někdo jiný,  je svým způsobem rovněž klamáním veřejnosti.

0 0
možnosti

Machi

11. 8. 2009 22:01
Re: Copak sám pan Chvála si s čísly nezahrává?

Článek byl o tom kolik státy produkují CO2 na kWh, resp. o falšování dat. Pokud by byl článek o ERoEI, pak by vaše kritika měla smysl. A pochopitelně, že Čína staví hlavně uhelky, když má uhlí a uhelka je mnohem levnější než JE.

Nicméně článek byl o něčem jiném, pokud to nevíte, přečtěte si jej ještě jednou.

0 0
možnosti

josef krouman

11. 8. 2009 17:46
to je jakoby diabetolog při výzkumech

přiřadil zdravým glykemii třeba 10 ...

To budou výsledky, to bude statistika, to budou farmaceutické firmy  kasírovat ...

0 0
možnosti

Gardnes

11. 8. 2009 17:01
Jasná zpráva

IU laik bez veškerých dostupných výsledků měření a odborné analýzy musí dospět ke stejnému závaru jako autor, a to jen na základě logiky a selského rozumu. Zvláštní to sorta lidí, která vědomě klame, jen aby obhájila své (buď fanatismus nebo ekon.prospěch). Obojí špatně, zralé na trest smrti.

0 0
možnosti

Machi

11. 8. 2009 17:35
Re: Jasná zpráva

Proto to taky napíšou co nejmenším písmem, ale tak aby to tam bylo, takže neklamou. Jinak se vážně divím, že i WWF, o kterém jsem si dosud myslel, že se zabývá ochranou světového biofondu, se propůjčil k něčemu takovému.

Škoda že se za evidentní klamání neberou aspoň VŠ diplomy.

0 0
možnosti

Pete Brich

11. 8. 2009 15:02
Celé náboženství zeleného Kmeru je postaveno na polopravdách a lžích. Toto je jen další z řady důkazů.

Ovšem, očekává se velké legislativní násilí plynoucí z usnesení politiků G8, že nedopustí zvýšení teploty Země o 2 stupně za sto let. Proto Allianz očekává velké škvarky a snaží se vlísat.

PB

0 0
možnosti

jonas3

11. 8. 2009 13:14
Dik za clanek

Je to az sokujici, jak se da manipulovat s fakty a vytvaret z nich vlastni pravdu.;-O

Jinak jsem pod takovym clankem cekal solidni flame. Tak kdepak mame vsechny oteplovaci chytraky? Ze by jeli za slunickem, samozrejme ekologicky, letadlem. (Y);-D

0 0
možnosti

Stredocech

11. 8. 2009 9:57
Dík autorovi, už jsem četl a slyšel leccos, ale autorem

popisovaný "výpočet" emisí CO2 mě přesto překvapil. Škoda jen, že v našich "veřejnopávních" médiích se talovýto článek neobjeví.

Komunismus byl vítězstvím ideí nad zdravýcm rozumem, ekologismus rovněž. R^R^R^

0 0
možnosti

hlava22

11. 8. 2009 10:19
Re: Dík autorovi, už jsem četl a slyšel leccos, ale autorem

to si nepamatujete na "hokejkový" graf, který "vědecky" dokazoval GW. Vzhledem k tomu, že byl napadnutelný i se znalostmi se základní školy, tak se musel "opravit" a už to nebylo ono.. Tohle je lepší a je to srozumitelné jen po odborném výkladu.

0 0
možnosti

ken

11. 8. 2009 9:44
Vsichni ekologisti lzou

A divite se tomu? Podstatou celeho zeleneho hnuti je prece podvod, lez a prekrucovani faktu. S tim tahle nabda stoji a pada. Vite, jak poznate ze ekologista lze? Jeho rty se pohybuji...

0 0
možnosti

J.M.

11. 8. 2009 9:17
Falšování

údajů, které se ekologistům nehodí, svědčí o tom, že už jim vývoj bere půdu pod nohama. Postavili své náboženství na odporu k jaderné energii a teď už je i jim jasné, že prohráli a tak musejí falšovat.

0 0
možnosti

Hnyk

11. 8. 2009 9:16
Jak interpretovat

Tato studie je k něčemu užitečná. Rozdíl mezi oficiální statistikou a čisly studie WWF ukazují nakolik by se zhoršilo znečisťování ovzduší kdyby takové země jako Francie odstavily atomové elektrárny a přešly na "čisté" zdroje, jako třeba zemní plyn. A tím, že tam atomovou energii nahradili plynem dokazují, že ani sama WWF nevěří, že by bylo možné nahradit atomovou energii větrníky a "slunečníky" .

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz