6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Další důkazy o nedomyšlenosti zelených receptů

Vše nasvědčuje tomu, že Ursula von der Leyenová a další komisaři EK nečtou. Nebo čtou, ale neumějí hledat informace. To samé platí o většině poslanců Evropského parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 9.11.2020 9:18

"Ekokůže" je krásný příklad moderního new-speaku (neboli lhaní) který mně docela baví.

Jedná se totiž o koženku prakticky polyuretan na základě z polyesterové tkaniny. Vše 100% výrobky petrochoemického průmyslu.

Ale Buďe v klidu PET flaška je fuj - její chemická příbuzná "Ekokůže" je v pohodě.

A mimochodem proč žádný eko-aktivista nebojuje proti masivním dovozům čínského plastového šmejdu, které vozí kontejnerové lodě dymící řádově více než všechna osobní auta dohromady ?

J. Kostelanský 8.11.2020 20:52

Výber z dnešnej diskusie. Hádajte, čo je to? Odpoveď je pod citátmi.

"příkladem zeleného ;-O idiota můžeš posloužit ty, Rado., Není široko-daleko lepšího vzorku zeleného blba, který jenom žvástá fráze zavrtané ve zbytcích degradovaného mozku"; "Ty už jsi dávno přišel o rozum" ; "Ty bys po psychotestech nemohl jako totální magor projít ani do komentářů NP"; "Tak se nevyjadřuj, troubo"; "Zelený blbec na odchycení a vystavení do muzea..."; "Takhle to vypadá, když zelený blbec začne žvanit o energetice"; "A co víš o ekonomii ty, šašku zelený"; "Správně to píšeš, agente StB"; "Škoda, že se nedá tou tvou blbostí pohánět motor"; "Až budete místního certifikovaného blba a zeleného magora "Rada"; "ty jsi ještě větší blb, než jsme si dodnes mysleli!"; "Možná se ti v té tvé zabedněné zelené palici (alespoň trošičku) rozsvítí"; "Jsi jen plakátovací magor"; "Rado, králem lidské blbosti jsi tady ty zcela bez vážnější konkurence.";

Sú to urážlivé citáty jedného jediného diskutujúceho len v tejto diskusii, a aj to nie všetky. V individuálnom príspevku sa sa takýto citát stratí, ale keď som si ich takto zosumarizoval, tak mám z toho tento pocit: ich autor L. Novák je duševne nemocný. Nie moc, ale je. Možno o tom vie, možno nie, ale v každom prípade by mal vyhľadať odbornú pomoc. Myslím to úplne vážne a podľa toho sa aj v budúcnosti zariadim: na komentáre tohto diskutujúceho v budúcnosti nebudem akýmkoľvek spôsobom reagovať. Nie kvôli mne, ale kvôli nemu. Keďže je nemocný a nedokáže sa ovládať, tak diskusia s ním len zhoršuje jeho zdravotný stav.

L. Novák 8.11.2020 21:03

Doufám, že ty plachty blbostí a nesmyslů, co jsi sem nakopíroval, a na něž jsem (nejenom já) jako na blbosti reagoval, už sem jako příklad tvé nebeské moudrosti znovu vylepovat nebudeš... :-)

T. Zlesa 8.11.2020 20:22

"...elektromobilita jako taková ještě nedosáhla dokonalosti aut se spalovacím motorem." To je asi pravda, ovšem roli to hrát nebude. Je to zatím nevýhodné asi tak, jako je nevýhodné si koupit kolkovaný rum, když si můžeme přecedit přes chleba Alpu (prý to funguje:-)). Ropáci kouří a smrdí, uvolňují rakovinotvorné látky. To rozhodne, voliči si budou přát to omezit. Což se už děje. Že to bude dražší .... trápí na západě jen socky. A naše dědky...:-)

L. Novák 8.11.2020 20:52

Bejt mladej a blbej, na to máš, milý šéfredakotore Podlesný, biologické "právo". Ale když s tou blbostí budeš kráčet životem dál a budeš si v ní libovat, jaký je to báječný stav, pak si z tebe, až zestárneš, budou ostatní dělat legraci, protože se budeš chovat podobně, jako "Rada" nebo Pivoda. Budeš za blba a všem pro smích.

Tak si to užívej. ;-)

T. Zlesa 8.11.2020 21:08

Nováku, Nováku, něco tě trápí a je fajn, že jsi schopen si ulevit. Vždy po tvých příspěvcích si vzpomenu na jednoho Nováka z Úřadu pro tiskový dozor. Také vyskakoval jako tajtrlík z krabičky na každý náznak odporu. A u tebe ta cenzura je taky vrozená, asi budeš potomek, co? Tak čao zase zítra.

L. Novák 8.11.2020 23:35

No ale ty si taky nepustíš na web každou ptákovinu, co kdo napíše, ale reklamní články si raději píšeš sám, protože lépe vystihují záměr skrytého sponzora. A víš ty vůbec, co je to cenzura? :-)

P. Milan 8.11.2020 15:58

Je to jednoduché: Pokud by zdejší i jiní zastánci elektromobility měli pravdu, pak je možno zrušit jejich administrativní i daňová zvýhodnění, něco tak cenově i jinak výhodného si všichni uvažující a počítající koupí dobrovolně.

Pokud ta zvýhodnění elektromobility a znevýhodnění spalovacích motorů (daně) potrvají, názorně to dokazuje, že elektromobilita jako taková ještě nedosáhla dokonalosti aut se spalovacím motorem.

Že zase dobroserové prosazují něco ze své ideologie, pro občany nevýhodného.

M. Pivoda 8.11.2020 16:17

Karel Šebesta (zde skrytý jako Milan Prokop) nerozumí technologickému vývoji, zejména ne ve 21. století.

L. Novák 8.11.2020 17:15

A ty, agente StB "Akáte", jsi korunovaný blb ekonomicky zcela negramotný v oboru tržního hospodářství. V dutině lebeční ti šplouchá Politická ekonomie socialismu a komunismu, což samozřejmě za ekonomické vzdělání považovat nelze.

Technologickému vývoji jsi nikdy nerozuměl, jinak bys zde na NP nemohl naplácat tuny hovadin, jak každodenně předvádíš.

M. Pivoda 8.11.2020 18:02

Svoboda projevu, v tzv. české polistopadové demokracii, byla a je zatím jen jednosměrná. Dopřejme tu českou svobodu názorů alespoň L. Novákovi.

L. Novák 8.11.2020 18:12

Jo. Měli by ti v ústavu pro choromyslné nasadit svěrací kazajku, abys nemohl potajmu odejít k počítači v kanceláři a roztrubovat po světě svou komunistickou demenci. :-P

R. Langer 8.11.2020 19:12

Ale ano, vždyť tady ty svoje hlouposti můžeš plácat naprosto svobodně, ty naše malá hloupoučká UI, ale potom se nediv, že jsi tady za hlupáčka... ;-D

M. Pivoda 8.11.2020 19:48

Já se vůbec nedivím, že tady, v Česku, jsem za hlupáčka.

Nicméně, já jsem se rok dokázal živit odbornou prací i v USA a další rok jinde ve světě. To by čeští, zde úspěšně tlachající, Pepíci určitě nedokázali.

Ale jen ať se zde vyjadřují. Alespoň tím, pro zahraničí, poskytují dobrý obrázek o úrovni české polistopadové demokracie.

L. Novák 8.11.2020 21:00

Divné je, že jsi se tak brzy vrátil a agresivně napadl v komentářích Neviditelného psa změny politického systému, které nastaly po roce 1989.

To už tě tam po roce nechtěli a poslali tě jako podvodníka šarlatána zpátky do Česka? ;-)

R. Langer 8.11.2020 19:10

Ale nepovídej, ty naše malá hloupoučká UI, když je naprosto jasné, že jediný, kdo tady ničemu nerozumí, jsi ty. ;-D

P. Rada 8.11.2020 18:54

"Je to jednoduché"???

Pokud mě má pan Milan za zastánce elektromobility a skutečně si přečetl co jsem kdy kde napsal - pak by mu mělo být jasné, že jednoduchá situace to rozhodně není a jen tak nebude.

Když už, tak jakousi jednoduchost až prostoduchost zastávají naopak konzervativní zastánci na fosilech založených dopravních systémů zahledění do dob kdy se na imise CO2 a jejich důsledky ještě nehledělo.

Elektromobilita osobích aut má totiž dnes přímo návratné ekonomické prostředí zajištěné jen při vysoké četnosti využití a zejména ve městech. To, že páteř hromadné městské dopravy je hnaná elektopohonem není vůbec novodobá náhoda. Hlavní její nadějí je ale rozvoj akumulačních článků který má teoretické meze ve znásobení měrné kapacity.

Pro osobní e-automobil však platí podobné aspekty vytížitelnosti jak u spalovacích. Tam kde jej využívá k dopravě jen jedinec je návratnost pravidelně ekonomicky problematičtější než při vytížení několika osobami. Vysoké ceny i ojetých e-automobilů - oproti spalovacím, jsou právě o těchto aspektech.

R. Langer 8.11.2020 19:13

Nelži zase, Zelený bolševiku, u tebe je LEŽ všechno, co vypustíš. :-P

J. Pankovic 8.11.2020 20:17

....ale třeba konečně sestrojì fungující perpetuum mobile :-):-):-), nebo Evropská Unie odhlasuje změnu fyzikálních zákonů a pak nastane Ráj na Zemi:-)

J. Pankovic 8.11.2020 12:07

Když se podíváme zpětně na všechny ty nesmysly, kterými nás oblaźili naši "zelení přátelé", tak je vidět, že o hodně víc životnímu prostředí škodí, než pomáhají.

Spalování biomasy, biopaliva, likvidace džungle na Sumatře kvůli olejnê palma, likvidace tajgy v Kanadě, solární tunel, jeden průšvih větší, než druhý...

...tak proč zrovna elektromobilita by měla být výjimkou?

Umíte si představit, jak se vyřeší třeba jenom zásobování Prahy elektromobily? :-):-)

Spíš to vypadá tak, že díky technologii je na Zeměkouli příliš mnoho lidí a většina z nich, protože nic užitečného nevyrábí, nerozumí ani jednoduchým počtům, jsou více -méně zbytečnì, tak místo toho, aby byli spokojeni, že se zdarma vezou...

...rozhodli se zabít slepičku, která snáší zlatá vajíčka...

...aniž domysleli, že v tom "skvělém novém Světě" bez ohavnê technologie (a matematiky) budou muset zase "v potu tváře dřít na chléb svůj vezdejśì";-)

A potom bude Evropa zelená. Islámská !!Rv

P. Milan 8.11.2020 15:49

Lze si představit elektromobily v garážích rodinných domků, ke krátkým pojížďkám. Na dlouhé štreky ani tam ne.

Že by je používali obyvatelé městských činžáků, to je zatím úplně mimo.

A baterie asi ještě dlouho budou drahé, obtížně likvidovatelné a s menší a pomaleji doplňovatelnou zásobou energie. O jejím zdražení v případě většího rozšíření ani nemluvě.

L. Novák 8.11.2020 20:46

Lidé jsou zvyklí nakupovat funkční ojeté automobily v ceně řádu desítek tisíc Kč a výše, mohovitější i za statisíce. Těžko je při současné cenové hladině bude někdo přesvědčovat, aby si koupili elektromobil s pochybnou dobou života akumulátoru za milion. ;-D O ojetinách ani nemluvě, bude se muset měřit stav/zbytková kapacita akumulátoru elektromobilu, aby kupující věděl, jak dlouho jej ještě bude moci používat... ;-)

M. Pivoda 8.11.2020 11:08

V demokratické společnosti je podstatné to, že všichni diskutující jsou ze zákona voliči, kteří ze zákona mají právo rozhodovat o budoucnosti.

J. Jurax 8.11.2020 13:01

Ano. Ale jen při volbách, a i to jen někdy. Potom už do toho nemají moc co kecat.

P. Milan 8.11.2020 15:51

A nikde není záruka, že zvolení splní své předvolební sliby, s poměrným volebním systémem je pravidlem spíš pravý opak.

J. Jurax 8.11.2020 16:48

Souhlas.

R. Langer 8.11.2020 6:36

Kurňa, to se tady zase ti Zelení bolševici rozjeli. Doufám, že už dnes začínají všichni vidět, co za idioty a bolševickou lůzu vlastně jsou. ;-€

P. Rada 8.11.2020 9:45

Nevím na kterého "Kurňu" se v přímé reakci obracíte. Vypadá to ale, že si takto se Součkem přizvukujete.

Každopádně Vám ale musím poděkovat za skvělé přihrávky na smeč. Málo kdo totiž dokáže tak spontálně přesvědčivě presentovat lidskou hloupost a nesnášenlivost primárně propagovanou autorem jak Vy.

L. Novák 8.11.2020 10:40

"Rado", králem lidské blbosti jsi tady ty zcela bez vážnější konkurence. Kostelanský je tvým mladším žákem v zabedněnosti. ;-D

P. Milan 8.11.2020 15:51

Jen se, stran té lidské hlouposti, nepodceňujte.