Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOLOGIE: Chraňme vodu

Každý, kdo alespoň trochu sleduje trendy v naší legislativě v současném volebním období, musí zcela jednoznačně konstatovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

3. 7. 2015 15:26
Ten "nápad" s vypuštěním Orlíku je presstituská lež.

Tak proč ho opakujete?

Vše vyšlo z toho, že při modelování chování kaskády při různých průtocích se jako hraniční případ vzal plně vypuštěný Orlík - a dokázalo se, že ani tento čistě modelový případ neřeší vše.

Nikdy nikoho - kromě pár novinářských blbců - nenapadlo tenhle nesmysl uskutečnit. Přehradní hráz je projektována tak, aby ji z jedné strany podpírala voda - pokud tam voda většinu roku nebude, bude hráz namáhána jinak, než bylo projektováno (a počítáno) a samozřejmě bude rychle degradovat. Zrovna tak okolní svahy nejsou uzpůsobeny pro střídání voda-sucho a sesouvaly by se.

0 0
možnosti
SFR

3. 7. 2015 11:15
Máte pravdu.....

....a co se týče vody a jejího obhospodařování, jestlipak veřejnost ví, že už před lety, australská vláda podepsala Spojeným Národům - tedy OSN (U.N.), že jakmile by se celosvětově zhoršila situace se zásobováním (pitné) vody, bude o rozdělování, zásobování a užívání AUSTRALSKÉ vody rozhodovat U.N. A toto rozhodla tak zvaná "konzervativní" australská vláda, nikoliv levicoví socani !

0 0
možnosti
VN

3. 7. 2015 15:29
Re: Máte pravdu.....

A co asi tak OSN s tou klokaňáckou vodou dělalo? Posílalo ji tankery pryč?

Vy budete rádi, pokud úplně nevyschnete - stačí se kouknout na mapu. Takže OSN by možná rozhodovalo o tom, že se vám tam nějaká voda doveze. To by ale musela mít cenu ropy, aby se to někomu vyplatilo.

0 0
možnosti
JL

3. 7. 2015 7:13
Chranme, vzdycky a porad chranme

Mate presvatou pravdu pane Havle, neni nic dulezitejsiho nez voda, bez ni neni zivota. Dnes jsou lide zatracene rozmazleni, staci otocit kohoutkem a voda tece a lide si ji nevazi. Dokud museli lide chodit pro vodu ke studni tak si kazde kapicky vazili a jeji cistotu chranili.

0 0
možnosti
PJ

3. 7. 2015 13:53
Re: Chranme, vzdycky a porad chranme

Tak tomu se musím smát, na každém dvorku tehdy stála pumpa hned vedle hnojiště a kadibudky, vodu pokud možno nikdo nepil, pilo se pivo, víno a mléko. V řekách se pralo, plavili se koně, co 20kilometrů stál na břehu řeky Moravy cukrovar, v době kampaně ryby pluli břichem vzhůru. Neexistovaly čističky, místo kanalizací trativody. A proslulá zarybněnost řek byla důsledkem neregulovanosti toku, ty ryby sem přitáhli z dolních toků Dunaje.

Dnes si lidé vody váží, protože je drahá, spotřeba neustále klesá od roku 1989. A tak to mám být, pokud je komodita vzácná, má její cena regulovat její spotřebu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz