Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM57a26r24c84e20l 77Z35a50s67a21z35a71b96a34n26o19v98a38n24ý
Kravy neuvoľnia do ekosystému nič, čo by tam predtým nebolo. Ide o dynamickú rovnováhu. Čiže nemôže ovplyniť zmenu klímy.
Zabíjať kohokoľvek, alebo čokoľvek z dôvodu, že prdí metán, sírovodík, alebo vydychuje CO2 je paveda. Ako celý Green Deal.
Ekologická rovnováha: -dynamický stav → mení sa a kolíše okolo rovnováhy, vyrovnáva sa bez vonkajších zásahov a vplyvov, -ekosystém sa udržiava bez podstatných zmien, -ekosystém sa po mimoriadnom vychýlení vracia do pôvodného stavu.

P77a12v13e41l 58R59a75d28a
Krávy sice skutečně neuvolnují do okolí nic co by zde nebylo - demagogicky jste však pominul četnost krav který už vede k celkové hmotnosti 600milionů tun - tedy dvojnásobek lidské.
Celá geohistorie na vyhynulých druzích jasně ukazuje, že ekosystémy se mohou zásadně proměnovat. Rovnováha a navíc blízko optima biosférické produkce je naopak relativně vzácný stav. "Pavěda" je právě to co zde předvádíte.
J26a51r45o58m97i60r 55L79u66k27a52v23s90k11y
Termiti jsou sice mrňaví, ale jsou jich řádově tuny na hektar tropického lesa. Takže ten metan co vyprodukují je spíše srovnatelný s kravami. No když byly v USA miliony bizonů tak ti metan neprodukovali? Takže krávy nahradily bizony. No a nakonec dřevo ať se spálí či shnije ten metan a CO2 nakonec vyprodukuje. J.L end

P93a60v24e98l 75D60v85o22ř54á38k
Proto solidní aktivisté zakopávají v lesích padlé kmeny stromů, aby z nich neunikal CO2 a metan do atmosféry.
A co tráva? Když ji sežerou krávy, vypouštějí CO2 a metan. Když shnije, vygenerují totéž. Co s tím?
Ekologicky přijatelný stav nastane, až se zlikvidují lesy a veškeré rostlinstvo, vyčerpají oceány a vysuší bažiny.
J53o96s62e45f 54H83r64u35š43k59a
Hezký "Nový rok"!! Každá "statistika" je sama o sobě jen matematická disciplína, jsou to pouhá čísla sestavená do tabulek podle nějakých pravidel. Rozhodující je interpretace takových tabulek zkomolením či správném určení jejich smyslu. Pro demagogii je příznačná lživá až zločinná právě falešná interpretace statistických údajů. Pro statistiku je zásadní a prvořadý axiom: >>"Korelace neimplikuje kauzalitu".!<< Kdo potřebuje překlad do češtiny:: Korelace -- souvislost.... jak časová i historická tak i místní či prostorová. ; sloveso Neimplikuje -- (není to podstatné jméno implikace) tedy- neimplikuje -- nenese s sebou, neobsahuje v sobě, ! Kauzalitu -- zákonitý jev, neodvratnost, nutnou dokazatelnost.! "Korelace neimplikuje kauzalitu." Když se toto nevezme v úvahu buď z novinářské neznalosti či matematické negramotnosti, vede to k falešné interpretaci. Když se tento zásadní axiom záměrně pomine , není to jen chyba, ale úmyslný zločin pro použití, zneužití statistických údajů, ve smyslu ovlivnění lidí lživou interpretací, demagogií a dezinformacemi. // No pozdrav pán bůh, to jsem toho nakecal, ahoj.
O19l98d31ř62i37c20h 50K53o58ž91u56š25n33í76k
I, ne PROGRESIVN9MU ale PROGRESIVISTICKÉMU - progres je pokrok

L18u51b26o58m83í25r 42Ž13a95l17o15u10d97e20k
Ask to nepůjde jinak, než pokutovat majitele OZE ve výši ceny nedodané energie, která se musela draho nakoupit jinde, resp. donutit je, aby ji nakupovali a dodávali sami.
Pak jim konečně dojde, že musí vytvářet mixované výrobní bloky, schopné trvalé jakž takž vyrovnané produkce.
Kolik to bude stát? Nevím, zeptejte se v Číně!

P34a82v61e26l 79R41a91d94a
Kolik co bude jednou stát? Klimaticky navozená ztráta obyvatelnosti (pro ztrátu ekosystémových služeb) může "stát" i více jak celosvětové HDP. V takovém případě by peníze ztratily smysl.
Pokud to ale nenastane - proč by kýženým procesem měla "trvalá produkce" a čeho?
Cítíte se snad sám být "trvale produktivní" či "trvale konzumující"?
Máte snad za to, že i "majitel" vydolovaného či vytunelovaného surovinového ložiska by měl dále konzumentům platit za nedodávání?
P38a61v71e64l 20S41u62r61a
Je příznačné, že kdykoli tady někdo přinese jakýkoli argument podložený matematikou a fyzikou, rozběhne se naprosto jalová debata o tom, co by "se mělo, aby" ..... Přitom k tomu, aby lidstvo klimatické změny přežilo, je nutná adaptace na ně, ale v tom se za posledních 40 let vůbec nic neudělalo. jen se kecá a kecá a kecá. A rozvíjejí se teorie o tom, jak jednou budeme umět jímat elektřinu, aby bylo možné ji použít, až bude potřeba a jak to bude skvělé, až bude všechno na elektriku, auta na elektriku, elektrika zadarmo, protože Slunce je blbé a nenechá si to zaplatit..... A mezitím se bude klima pořád nějak vyvíjet a až konečně "lidstvo" zjistí, co je OPRAVDU potřeba udělat, aby dál přežilo, zjistí, že se suroviny vyplácaly na zbytečné pokusy, sežralo se zvířectvo a rybstvo (vymíráním druhů) a že došly peníze, za které by se dalo něco potřebného řešit.

P80a37v73e85l 37R12a67d16a
Souhlas s průběhem vývoje rizik pro tuto civilizaci. Mám však za to, že adaptace sama o sobě není všespásným řešením a bez mitigační složky, pak v "konečné fázi" (boj o přežití...) sotva kdo co opravdu "zjistí".
R51o28s26t15i12s24l57a36v 22K40o29n75e40č40n45ý
Myslím, že se utor z nadšení dopustil určité důležité chyby. Veškerou elektřinu, kterou OZE vyrobí někdo někde spotřebuje - to je základní důsledek Kirchhofových zákonů. Pokud tu elektřinu nikdo nechce tak jsou OZE jednoduše odpojena (a daňový poplatník zaplatí kompanzace). To je právě jedna z největších zhůvěřilostí celého systému.
P90r83o23k23o64p 86D28i14v11i49š
To je čistě otázka toho, jak nazvete skutečnost, že OZE nevyrábí tehdy a tolik, kolik je spotřeba, což je ideální stav. Mírné rozdíly lze celkem snadno a levně vyrovnávat zařízeními k tomu určenými, ale v případě OZE musíte mít v záloze kapacitu, prakticky rovnou spotřebě. Která ale pracuje jen krátký čas, takže je její produkce neúnosně drahá, ale nelze se bez ní obejít.
I bez podrobného propočtu je celkem jasné, že celkový výsledek bude také hodně drahý.
J44i35ř76í 36R22o81š31k24o55t73a
Spatná interpretace není problém statistiky. To je jako byste vinil knihtisk z nejakého vydaného nesmyslu.
P60r24o86k91o24p 14D44i52v78i22š
Jistěže. Někdo kritizuje statistiku jako takovou?
P86r31o50k91o81p 11D23i88v12i29š
Stručné, jasné, přesné.

M32i23r25o64s66l87a79v 10Š98e57j96n60a
Byznys s prodejem akumulované elektřiny z bateriovych úložišť objevila kouzlem nechtěného čínská automobilka NIO. Ta vyrábí elektromobily s vyměnitelnou baterií a začala v Evropě masivně budovat stanice na výměnu baterií.
Jenže praxe ukázala, že aktuálně má NIO Evropě větší kapacitu vyměnikovych stanic, než je počet elektromobilů NIO. Autobaterie tedy leží ve výměníkových stanicích ladem.
NIO přišlo s nápadem prodávat akumulovanou elektřinu z baterií do sítě v době energetické špičky. Baterie pak nabíjení v noci, kdy je elektřina levná. A najednou jsou vyměnikové stanice ziskové i přesto, že elektromobilů NIO zatím ke stanicím moc nejezdí.
R84o65m83a76n 95L30a97n60g51e75r
Jasně, a těm akumulátorům to určitě ohromně prospívá... :-D
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz