Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DOHLED: Nevinná zkratka ESG

Podnikatelům v Evropské unii nestačí dodržovat zákony. Ještě se jim určí norma, jak ty zákony dodržovat. Norma se jmenuje Směrnice CSRD, česky Direktiva o vykazování udržitelnosti společnosti – trošku kostrbaté, ale snad výstižné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

V podstatě se vrací buzerace, která tady byla za socíku. Akorát by komunisté poradce a poradenské firmy označili za přížívníky a poslali někde na dílnu do montérek. Protože poradenství a následnou buzeraci, když to nebylo správně, provozovali sami.

A potom je ten malý rozdíl, že tehdy se tomu říkalo společenská angažovanost a byla to defakto podpora dělnické a rolnické třídy a jejího boje proti zlému zdegenerovanémku kapitalismu a proti hromadění bohatství (neboli boj za rozšíření chudoby).

Dnes to je podpora přírody a boj proti "zlému zdegenerovanému" oxidu uhličitému a hromadění uhlíkových emisí jednotlivci (hromadění bohatství jednotlivci) což bude nakonec boj za rozšíření všeobecné chudoby.

0 0
možnosti
PB

Četl jsem a snažil se pochopit. Heuréka - je to v závěru !! Otázkou klíčovou, je, jaký to má smysl? Dvojí. Za prvé, zesílení kontroly politiků a orgánů Evropské unie nad soukromým podnikáním. Za druhé, bylo vyhověno silnému lobbingu poradenských firem, které na ESG už nyní slušně vydělávají a jimž plošná povinnost vykazovat ESG podle norem CSRD zajišťuje lukrativní, trvale udržitelný byznys.!! Dtto jako vakcíny paní z Lejna a další a další. Já dávám EU max. 3 roky, spíše jen dva.

0 0
možnosti
Foto

Zkušenost praví, že to, co stojí za ho---usátko je skoro nevyvratitelné. To se netýká EU, investice do nás jsou zatím vyšší než peníze, které odvádíme.

0 0
možnosti
RRS

!!! Pozor - nekorektní humor !!!

.

Inzerát: Středně velká firma přijme do představenstva na pozici "ESG managerka" lesbu tmavé pleti na vozíku (elektrickém).

0 0
možnosti
JJ

J40u95r76a 82J43u90r73a70x

6. 2. 2023 13:57

Poslední odstavec je podstatný. Ještě více kontrolovat a zeleně i jinak eurobuzerovat. Tak nám velí macecha naše Evropská unie.

Je na místě připomenout výrok Ronalda Reagana: "Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to..." ...

0 0
možnosti
PD

A to ten Reagan ještě měl z čeho dotovat ...

0 0
možnosti
MH

Zatížení nejen menších firem nesmyslnou administrativou, které je rok od roku větší, postupně odradí většinu podnikatelů od podnikání. Nevím, zdali podnikání, odsouzené k postupnému zániku nesmyslnými nařízeními je úmyslem nebo hloupostí odpovědných úředníků dobroserů. Touhou státu je snad získat od podnikatelů co nejvíce peněz a ne získat zaměstnání pro co nejvíce pijavic přisátých na podnikatele, kteří se snaží vyrábět. Asi to bude tím, že stále větší armáda státních úředníků vymýšlí stále větší počet nesmyslných dotazníků a hlášení aniž by věděla proč. Nejsem odborník na tvorbu státního rozpočtu, ale, když například si potvrdím, že zdražením cigaret a alkoholu se příjem státního rozpočtu této kapitoly, rok od roku zmenšuje. musím se nad tím přinejmenším zamyslet. Kecy o tom, že jde státu o zdraví konzumentů jsou přinejmenším blbost, vždyť o prachy jde až v první řadě

0 0
možnosti
PD

Můj odhad je, že úředníci i zvolení čunitelé se prostě snaží zvětšit svou moc, dokázat svou potřebnost a obzvláštní pitomci se snad i domnívají, že opatření budou k nějakému užitku.

Výsledek je stejný, je jen otázka, kdy to "praskne" a jak dlouho se to bude napravovat, pokud to tedy ve světové konkurenci napravit půjde. Jediná naděje je, že světoví konkurenti také dělají chyby, jen jiné.

0 0
možnosti
PB

P86e38t21e 25B44r37i81c88h

6. 2. 2023 11:40

EU se postupně proměňuje v koncentrák. Zatím se stále může ven. Ale kam?

0 0
možnosti
Foto

Na svobodu, ale ani ta není zadarmo.

0 0
možnosti
LD

Bylo tomu tak vždy, že na úspěšné podnikatele se dokázaly nejrůznějšími způsoby pověsit pijavice. Pouze v poslední době je těch pijavic tak mnoho, že podnikům vysají veškerou krev, a svého hostitele tak zahubí.....!!

0 0
možnosti
MK

"Varuj se lidí, kteří usilují o tvé dobro." (stará čínská moudrost)

0 0
možnosti
Foto

Takoví nejsou - viz polední debata v CT u Moravce. Nepovažuji zvýšení daně z nemovitostí za dobro, ledaže by bylo jen pro ty, kteří proplouvali životem lehce a nyní lehce žijí z dávek. Ale za tou daní vykukuje další - daň z uložených peněz a investic. Ta bude podporována lidem, protože - proletariát, který nic nemá, nemůže taky nic platit.8-o;-€

0 0
možnosti
VC

Tak jasně, je to byrokracie která komplikuje život a moc toho nevyřeší.

Mělo by možná smysl vyžadovat ekologické a sociální atesty u subdodavatelů z mimo EU, tím by se zlepšila konkurenceschopnost EU, jenže tam zas není kdo by ty kontroly důvěryhodně dělal. Takže v zahraničí by to byla už jen byrokracie.

V každém případě, Západ kde už tak upadá technické know-how a nic už se pomalu nevyrábí, má pocit, že musí pouštět vlastním výrobcům žilou ještě víc.

Okamžitě zastavit zadlužování a nahnat neziskovkáře do práce je nutnost!

0 0
možnosti
PD

Blbost za všech okolností. Škodlivá blbost.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz