Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DANĚ: Nové a ještě novější

Přestavte si, že byste za každou knihu, kterou máte doma, museli každý rok, zaplatit ještě speciální knižní daň. Její výše by se počítala podle počtu stran a ratingu kvality autora. I když jste již předtím knihu samozřejmě koupili za zdaněné peníze. Absurdní?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

Ptoblem je v nenazrane vlade, ne v danich.

0 0
možnosti
MP

Řešení je namísto daně z nemovitosti zavést daň z hlavy. A dále by se měly zrušit všechny daňové výjimky a nesmyslné dárečky pro vyvolené.

0 0
možnosti
FDW

Daň z hlavy už máme. Máte mezery ve vzdělání. Jmenuje se daň z odpadu. :-P

0 0
možnosti
Foto

Současná vláda je levicová až za ušima, a říkat si může jak chce.

0 0
možnosti
RL

Proč se pořád píšou ty nesmysly o tom, že současná rudozelená bolševicko-fasistická vláda má něco společného s politikou středu, či dokonce s pravicí? Ta je pravicová asi jako NSDAP. :-P

0 0
možnosti
JS

Vidím to podobně jako autor - vláda vymyslí zvýšení daní a zároveň část výběru přerozdělí pomocí (sociálních) fondů zpět, navýší počet úředníků a pochválí se. Viz emisní povolenky a sociální fond. Opozice bude pištět, ale kdyby byla u moci udělá to samé.

Od doby nevyrovnaného, zadluženého rozpočtu a členství v EU je levice a pravice naší vlády pouhou iluzí - prosazování ideí je pryč, jediné, o co jde, je se udržet u koryta.

0 0
možnosti
JJ

J34u57r20a 83J78u27r14a48x

8. 2. 2023 9:10

Ano, přesně.

0 0
možnosti
JH

J88i45r13i 47H81u58m58l

8. 2. 2023 4:37

Autor je - KDO?

0 0
možnosti
JN

Autor je ten, kdo to vystihl.

0 0
možnosti
MG

Cena nájmů závisí pouze na nabídce a poptávce a nikoliv na nákladech majitele. Stejně tak jako úroky z vkladů nebo úvěrů mohou být nižší než inflace.

Daň z nemovitostí může například snížit cenu nemovitostí a tím nakonec i zlevnit bydlení. Například tím, že odradí investory kupovat investiční byty.

0 0
možnosti
JS

Ano, slyšel jsem o investorech, kteří nakoupí investiční byty a nikdo v nich nebydlí. Takoví opravdu přicházejí o zisk z nájmů a pochybuji, že daň z nemovitosti bude tak vysoká, že se rozhodnout byty dále nedržet.

Zbytek investičních bytů se pronajímá a tam se daň projeví ihned, jakmile to bude možné - zvýší se nájem.

O nějakém snížení si může nájemník leda tak zdát. A že by se investor rozhodl platit daň za nájemníka je velmi naivní.

0 0
možnosti
JJ

J80u30r96a 62J73u65r54a12x

8. 2. 2023 2:16

Inu, stát rozhazoval jak ožralej vasrpolák a teď nemá prachy.

A protože vlastní režii snížit neumí a nechce, ohlíží se, odkud by potřebné prachy vydojil. A do hledáčku mu kromě jiných padli i majitelé nemovitostí.

To jsou vlastně bohatci, vlastní nemovitost, vesměs milionáři - tím je dnes i majitel garsonky 1+0 s okny na úrovni chodníku - takže se zvýšení daně z nemovitosti sociálně slabších přímo nedotkne. Majitelé nemovitostí nejsou sociálně slabí, když mají majetek v řádu milionů - tu nemovitost. Prostě daň značka ideál.

Tedy - jak psáno v článku, samozřejmě se dotkne zprostředkovaně i sociálně slabších bydlících v nájmu - majitelé nemovitostí jim zdvihnou nájemné úměrně zvýšení daně, pakliže to zvýšení bude dostatečně citelné. Ale za to už nemůže stát, to je přece věc asociálních pronajímatelů. Stát to bude kompenzovat příspěvky na bydlení; a prostředky na to vezme zase z výtěžku daní, poněvadž jiné prachy ani nemá.

Stát ví, že zdroje jsou. V našich peněženka. A musí je vybírat z peněženek, v nichž se jednak dají nějaké prachy očekávat a jednak jejichž majitelé se nebudou moc cukat, nikdo za ně nebude lobovat a žádná neziskovka se za ně nebude hlasitě brát.

0 0
možnosti
JS

Ano, někde jsem dokonce četl názor nějakého vládního experta, který pravdivě uváděl, že z daně z nemovitosti se těžce vykrucuje, tak ji mohou zvýšit.

0 0
možnosti
ZJ

Právník a VŠ pedagog Kolman má nárok, aby nevychátel anonymně:-)

0 0
možnosti
PD

Právník a VŠ pedagok Kolman by neměl fušovat do politiky.

Je jistě správné, pokud pravicové vlády daně snižují, nebo alespoň nezvyšují. Podmínkou ovšem jsou nízké výdaje, nebo jejich snižování. Což naší vládě nejde, hlavně proto, že pravicová není. ODS je v lepším případě pravý střed (a to pravý by se dalo i vynechat), lidovci a Piráti zase levý střed (a tam by se zase dalo vynechat to střed), TOP a STAN v podstatě pravolevě nedefinovatelné. Nelze tedy od jejich vlády očekávat pravicové chování. Navíc český rozpočet je zatížen mandatorními i kvazimandatorními výdaji, které lze redukovat jen těžko, pokud tedy někdo vůbec redukovat chce. Vláda v tomto složení se na tom dohodne těžko a opozici raději ani nekomentuji, ta je mimo jakoukoliv logiku, kromě toho "být proti". No a stručně k dani z nemovitosti: Je sice z majetku, pořízeného za zdaněné peníze, ale její hlavní účel jsou peníze obcím, které zajišťují majitelům nemovitostí nějaké ty služby (jak moc a za kolik by bylo na článek). Lze tedy sice s panem Kolmanem souhlasit, že vláda nevládne příliš dobře, důvod je ale jasný. Voliči nezvolili strany ani osobnosti, které by dobře vládnout mohly. Už jen proto, že zde prakticky žádné takové nevidím. Bohužel. Ať pan Kolman zkusí založit pravicovou či liberální (v původním významu pojmu) stranu, která nabídne omezení státních služeb a dávek, vyrovná rozpočet a zaplatí nadělané dluhy ... A prosadit ji do Parlamentu!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz