Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DANĚ: Nové a ještě novější

Přestavte si, že byste za každou knihu, kterou máte doma, museli každý rok, zaplatit ještě speciální knižní daň. Její výše by se počítala podle počtu stran a ratingu kvality autora. I když jste již předtím knihu samozřejmě koupili za zdaněné peníze. Absurdní?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Zvyšovat daň z nemovitostí chtějí (kromě bankrotujících vlád neschopných šetřit) hlavně SOCIÁLNÍ INŽENÝŘI, kteří se nemohou smířit s tím, že vlastníci nemovitostí nejsou nuceni je pronajímat. Tak jim chtějí zavést vysokou daň, aby se oživil trh s nemovitostmi i nájmy a aby vlastník, který nemá komu vysokou daň přeúčtovat do nájmu, byl nucen ji z finančních důvodů prodat. Tímto tlakem by se pak díky vysoké nabídce prý snížila cena nemovitostí na trhu a vlastníkům či nájemníkům by kromě inflace užíral z peněz ještě víc nenasytný stát.

Takže si dobře všímejte, kdo tuto zrůdnost prosazuje. Mně stačí už to, že na neobydlenou nemovitost ve stejné obci, kde bydlím, musím platit odvoz odpadků 2x. Jednou za sebe ve vlastním bytě, a ještě jednou za nemovitost, kde žádný odpad nikdo neprodukuje.

Za tuto hovadinu můžeme poděkovat soudružce Langšádlové (TOP09) a kolektivu, kteří sice navrhli do změny zákona možnost "prokázání, že v nemovitosti nikdo nebydlí" a tím se zbavit poplatku za odvoz odpadu, ale tehdejší ministerstvo (ODS) tuto možnost z novely zákona vyškrtlo, protože prý nelze dokazovat, co neexistuje. Vítejte v Kocourkově! ;-D [>-]

Letos si asi koupím konečně vidle, až vypukne ta II. pražská defenestrace... ;-)

0 0
možnosti
Foto

V celé EU platí pravidlo sociálních inženýrů o vyšším zdanění druhé a další nemovitosti vlastníka, takže se jim tímto vyrovnáme.

Pokud jde o dvě popelnice, tak stačí na obec přinést potvrzení, že platíte popelnici v místě svého bydliště. V takovém případě je obec dle zákona povinná vám poplatek za popelnici odpustit.

0 0
možnosti
PB

P32e85t80e 20B21r32i78c48h

8. 2. 2023 11:48

"Přestavte si, že byste za každou knihu, kterou máte doma, museli každý rok, zaplatit ještě speciální knižní daň. Její výše by se počítala podle počtu stran a ratingu kvality autora."

Nenavádějte, pane Kolmane. Nebo se této netušené možnosti chytne naše vláda Národní fronty:-/

0 0
možnosti
VK

V66. 36K40u89h91a28j

8. 2. 2023 11:28

Naše vláda je pravicová?! Po ovoci poznáte je! Lžou? Omezují svobodu vyjádření? Zvyšují věk pro odchod do důchodu? Zvyšují daně? Drží se namísto racionálního uvažování a pragmatismu ideologických fantasmagorií? Když to chodí jako kachna...

0 0
možnosti
JN

Problem je v nenazrane vlade, ne v danich.

0 0
možnosti
VB

Jsem pro vyšší daně, podle daňové výtěžnosti , násobky v Praze, Brně atd a nízké v Horní Dolní. Tak by to bylo spravedlivé.

0 0
možnosti
VP

Daně z nemovitostí jsou všude nespravedlivé! Socialismus je ZLO!

0 0
možnosti
VP

Tahleta zločinná vláda má za cíl škodit lidem, aby měla peníze na grýndýl, dávky pro nemakačenky a podobná zvěrstva. A čekám, že voliči Slepence budou lidem vysvětlovat

1) že se o řádné zvýšení daní nejedná

2) že si mají vzít druhé zaměstnání.

0 0
možnosti
MV

Strany se zbytkem odpovědnosti jsou nuceny nejen zvedat věk odchodu do důchodu, ale v rámci snížení státního dluhu, jehož razantní navýšení způsobil jistý Babiš při honbě na voliče, bohužel zvedat i daně.

0 0
možnosti
VP

Jako bych to čekal. Dluh byl způsoben kovidovými "kompenzacemi," na které tlačil hlavně Slepenec a Fiala osobně (sám jsem ho slyšel v televizi!!!).

Dnes se vyhazují stamiliardy na grýndýl a "dekarbonizaci."

Babiš je v tom nevinně, za Babiše bylo líp!

0 0
možnosti
OM

O59. 59M48.

8. 2. 2023 10:27

Jenom pár detailů:

1) snížila se daň z příjmu ze závislé činnosti (daň ze mzdy), a to celkem výrazně. Bohužel, těšit jsme se z toho mohli jen krátce, protože během roka nám to sežrala inflace, ale ta by nám užírala i při dani nesnížené.

2) Nemovitost není knížka na poličce. K nemovitosti obec poskytujejejím obyvatelům určitý civilizační servis, který považujeme za samozřejmý - stavba, opravy a údržba komunikací, veřejné osvětlení, údržba a úklid veřejných prostranství, provoz školy a školky, někde dobrovolní hasiči, městská policie, odvoz odpadu... Zdrojem financování těchto činností je právě daň z nemovitosti.

3) Sazba daně z nemovitosti se desítky let neměnila, navzdory inflaci.

4) Sazba daně z nemovitosti - uvažujeme-li nemovitosti k bydlení, které budou lidi zajímat nejvíce, po vynásobení nejrůznějšími koeficienty činí max 12 Kč za čtvereční metr ROČNĚ (neuvažuji nemovitosti v národních parcích, kde je další přirážka). Obyvatel běžného panelákového 3+1 tak ročně na dani z nemovitosti zaplatí necelou tisícovku - to jedna krabička cigaret měsíčně vyjde dráž.

Z toho titulu se domnívám, že nějaké navýšení daně z nemovitosti je namístě, protože zejména údržba komunikací leze do peněz, a pokud je podfinancovaná a tím pádem zanedbaná, projeví se např. děravými silnicemi a padajícími mosty.

Nelibě nesu, že by si z toho chtěl uhrábnout stát, ale o nějaké mírné pevné částce nezávislé na místních koeficientech by se uvažovat dalo.

0 0
možnosti
Foto

J27a88n 76R25y55b11n92í68k

8. 2. 2023 10:39

Stávající pětihnus sliboval, že se ŽÁDNÉ daně zvyšovat nebudou.

0 0
možnosti
Foto

J96a70n 22R54y10b54n30í45k

8. 2. 2023 9:55

Tenhle spolek spojuje lhaní, kradení a koryta. A českové si to nechají všechno líbit.

0 0
možnosti
PD

Bureš názornou ukázkou.

0 0
možnosti
JH

Pětilhářka by se dala nazvat pravicová jen v tom smyslu, že pravá neví co dělá levá. Prostě banda neumětelů, to už iten jalový Nečas byl přijatelnější než toto seskupení!!RvRvRv

0 0
možnosti
PD

To se v poměrném volebním systému stává často, že je nesourodá koalice nebo menšinová vláda (oposmlouva) jediným reálným řešením.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz