Diskuse
DANĚ: Manifest živnostníka
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M78i49r32o22s14l63a37v 82K74o73c27i22á35n
Nechápu, proč to řešíte tady. Řekněte svému instalatérovi nebo kadeřnici, že je příživník a měl by vám zvýšit cenu, aby si mohl platit větší důchod.
L43a74d41i88s86l55a15v 50N32o19v20á16k
Tak jsem si se zpožděním poslechl nedělní OVM (Kalousek, Rusnok, Schillerová) a zaujal mě překvapivý výrok Jiřího Rusnoka (cca 30. minuta):
"Důchod je čím dál víc sociální dávka a žádná zásluhovost už tam není a čím dál víc nebude."
Tak to je asi nejpřesnější předpověď vývoje důchodového systému, který do budoucna v podstatě na víc nemá a mít nebude. 
J77a41n 46Č57e55r29n86ý
Živnostníci od státu nic prý nechtějí aproto tedy neplatí skoro žádné daně ( optimalizují ) a platí minimální odvody na zdravotní a sociální.
A kdo platí pro jejich dětičky mateřské školy a další školy ? Kdo třeba platí policii,hadice armádu, soudy....živnostníci si prý hasí vzájemně 😂 a jistě se s nikým nesoudí.Kdo jim platí armádu, aby je chránila před hladovým . Putinem. Kdo platí chodníky a silnice všech stupňů, výstavbu a údržbu ? Živnostníci je nepotřebují, ti rovnou létají. Platí minimální zdravotní,oni nejsou nemocní a ani jej h děti nemají nemoci, o manželkách nemluvě. A naše důchody jsou nejméně zadkuhové, protože na ty platí jen volové, kterým stát vidí do příjmů - zaměstnanci
Loni zaplatili zaměstnanci 603 miliard korun v odvodech na sociální, živnostníci jen 32 miliard. Mají živnostníci v průměru 3 x nižší důchod než průměr zaměstnanců ? Nemají. To je zázrak od roku 1990, máme dobrou partu parazitů, voličů ODS.
A co majetková přiznání, to by byla prča.
L79a49d42i96s63l32a66v 26N24o28v44á68k
Tys tady chyběl, prolhaný
komouš z Putinovy páté kolony... 
V48a72ň14u51r17a 85P74e65t35r
Článek je lež. Je jen na živnostníkovi, kolik si platí sociální pojištění a kolik tedy bude mít důchod, klidně může mít 30000, takové případy znám.
A opravdu na stejný důchod platí 3x méně, než kolik na stejný důchod platí zaměstnanec + jeho zaměstnavatel, kterému na to zaměstnanec musí vydělat! A často si za stejnou práci účtuje více než firma, takže na to vše ve skutečnosti má!
Samozřejmě, celý důchodový systém i zdravotní "pojištění" je svinstvo "sociálního" státu, který preferuje nemakačenky nebo dokonce kriminální ksindl!
L14a27d55i40s21l16a36v 31N90o34v29á53k
PLÁCÁTE KRAVINY!
Když Babiš při svých dlouhodobě vysokých příjmech má (podle jeho vlastních slov) před lednovou valorizací důchod cca 21 tisíc měsíčně, tak je nemožné, aby živnostník mohl mít 30 tisíc.
No a že živnostníky nemáte rád, to na NP vylepujete už dlouhá léta...
V39í42t85ě11z76s76l65a29v 39C89í31r87k49v71a
Tak není sporu o tom, že stát by živnostníkům ani jiným podnikatelům a vlastně podnikání neměl zbytečně komplikovat situaci a házet klacky pod nohy. Teda on mu to třeba s genderovými kravinami a CO2 redukcí pouze na Západě nedělá jen stát ale společenské tlaky na Západě nebo dokonce ve světě.
Na druhé straně to, že OSVČ přispívají na důchodové "daně" v porovnání s tím co dostanou míň než zaměstnanci je zdá se realita. Podnikatelé mají také různá daňová zvýhodnění a někdy až příliš snadné možnosti jak státu daně neplatit.
Přitom by výhody měli mít, pokud vůbec tak především začínající podnikatelé a firmy které přináší a podporují know-how, nebo prostě řeší zaměstnanost.
R42a72d89i38m 71P79o63l61á74š31e85k
A není to náhodou tak, že živnostníci musí platit zdravotní a sociální podle výše svých zisků? (přiznaných) Tudíž slušně pracující živnostník vždy bude platit slušné sociální a z něho má potom slušný důchod ?
A že malé zdravotní a sociální platí potom jenom ti živnostníci, co pracují blbě nebo to neumí nebo nechtějí pracovat nebo příliš optimalizují své příjmy. Tedy lidi, se kterými nemám problém, že by měli malý důchod.
F18r18a46n94t23i94š67e89k 49D73o62u41š61e62k
Markéta Šichtařová objevila to, s čím jsem přišel již před 20 lety.
V88l44a66d38i73m35í61r 11P54o48v97o63l71n27ý
Já mám v poslední době dojem, že tento stát je rizikem nejen pro živnostníky, ale úplně pro všechny. Samozřejmě s výjimkou těch, kteří mají příjmy dostatečně vysoké, aby je takovéto věci nezajímaly. Tento stát neumí hospodařit, to je už snad jasné každému. A to bez ohledu na politickou reprezentaci, přičemž ta současná je doposud nejhorší.
V65l61a35s28t76a 12M51o76k62r71ý
STÁT BY I UMĚL
hospodařit, kdyby politiky byli hospodáři z praxe, za nimiž jsou viditelné úspěchy v jejich oboru.
Těžko mohou hospodařit teoretikové, kecálkové, kteří nikdy nebyli OSVČ, sedláci, majitelé firem/zaměstnavatelé
L40a74d34i41s72l62a36v 30K82u67b57á60k
Nejhorší příspěvek paní Šichtařové. Ostatní boží. A super. Tohle se jí nepovedlo. To je mimo realitu. To vidí snad úplně každý. Zdar. Bubak
P56r66o92k64o86p 71D18i91v63i98š
Celkem to sedí. Sát se montuje do spousty věcí, které by měl radši nechat lidem. Polehčující okolnost má, že o lidi většinou chtějí.
F76r72a21n15t38i94š42e32k 97Ž21ů80r94e97k
O zdravotních pojišťovnách mně ani nemluvte!!! Stačila by úplně jedna (všeobecná, či základní) zdravotní pojišťovna!. Totiž potom se v těchto vytvořených "podnicích" peníze jen ztrácejí. (Peníze zde mizí, které jsou určeny pro zdravotnoictví!)
Zdravotní službu provádějí přece jen lékaři (soukromí anebo v nemocnicích), které platí "pojišťovny," což pojišťovny ani nějak nejsou, ale jsou to organizace či výdělečné firmy, které se živí na zdravotní službě poskytované občanům.
P97r10o30k37o90p 22D77i79v14i69š
Chyba není větší počet pojišťoven, ale to, že jim stát brání si konkurovat. A v͇š͇e͇c͇h͇n͇y͇ pojišťovny mají určené procento z vybraných peněz na režii. Tím pádem je úplně jedno, kolik jich je.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz