Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

PB

Problém spočívá v něčem jiném. Jestliže se zdaní víno, tak polovina vinařů přejde do šedé zóny. Na Jižní Moravě jsou na provozování vinařství velice závislí. Než se to rozvinulo do současné podoby, tak ve vinařských obcích byla značná nezaměstnanost a nízké platy. Vinařské obce jsou zaměřeny na turistický ruch a není baráku, kde by nefungoval penzion. Ti drobnější podnikatelé jsou přímo navázaní na cyklistiku, což by kvůli pár korunám zdanění by bylo omezeno. Bylo by to škoda, poněvadž vinařství na JM už je ve světě pojem.

Foto

Když tady čtu některé ty fantasmagorie, tak je evidentní, že jejich autoři buď článek ani nečetli, nebo mají těžké problémy s chápáním.

A začínám rozumět tomu, jak mohla pětikára získat tolik hlasů, že dali dohromady vládu.

ZJ

To je zase pláče;-D Tak prostě se to udělá podle výměry vinice a jistě existují statistické metody, jak určit nějaký průměrný výnos. Byrokracie minimální. Ba ne, lepší je fňukat a fňukat a hlavně nic neplatit:-) Třeba v Indonézii se platí daně v restauraci (aspoň tam co jsem byl) podle počtu židlí. Jednoduché, jednoduchá i kontrola...

LN

Už mi ke štěstí chybí jenom to, abych si domácí výrobou zkvašené šťávy z ovoce a její konzumací koledoval u debilní vlády o daňový přestupek... Rv

JH

J39a44n 47H94a38j93s60k35ý

5. 6. 2024 11:33

Nebudu se na nikoho zlobit, nazve-li mne ekonomickým analfabetem. Dosud jsem si myslel, že se daní alkohol v nápoji a je jedno, zda vznikl z

vinných hroznů nebo u ze sladu a chmele nebo vypálením ze švestek. Ale jak vidět není tomu tak a a tiché víno je mezi alkoholickými nápoji výjimka. Mimochodem proč jen tiché víno a ne šumivé, vždyť je ze stejných hroznů.

S trochou ironie se může stát, že násilník pod vlivem alkoholu z tichého vína bude trestán mírněji než násilník pod vlivem alkoholu z jiného nápoje.

LN

Melete blbosti. Šumivá vína jsou zdaněná.

KV

Nu, každému vyměřit stejným berním metrem. Produkuješ C2H5OH, budiž zatížen berní dle koncentrace ethylalkoholu v přepočtu na 100 % špiritus. Pívo na spilkách také tiše kvasí, ale stočený rmut do sudů je zatížen berní cca 20%, zatím co vinař si lebedí s nulovou berní. Holt většina vládních poslanců je "Vidrupa" z Moravy, ta berně sněmovnou přes ně neprojde. Tož tak, ogaři.

Foto

Fakt jste nepochopil, že výroba v pivovarech je něco jiného, než kvašení moštu ve sklepě kdejakého strejdy, co má kousek vinice nebo si otrhal rybíz? 8-o

ŚS

Chápu malé vinaře. Museli by absolvovat byrokratický cirkus, instalovat průtokové měřáky a zapisovat kde co. A do sklepa kde víno vyrábějí a skladují, už by si nesměli jít ani posedět. A tu celou srandu by podstupovali k tomu, aby státu odevzdali cca 16 kč na hektolitr.

Foto

Než zřizovat úřad pro spočítání, kolik má letos který vinař ve sklepě, kolik toho prodal, kolik rozdal, kolik vypil sám a kolik se sousedy, kolik toho vypili s kupujícími "na košt" . . . . tak jen o něco míň debilnější se mi jeví nápad s vracením PET lahví, tedy s odvážením odpadků do obchodů.

LN

To je stejně debilní nápad, jako všechny ostatní, co z pozadí organizuje Bursíkova zelená mafie s podporou KDU-ČSL a spol. Rv

OM

O15. 71M40.

5. 6. 2024 8:16

Ale no tak, Daliborku. Nejde o zdanění vína hroznového, čili výchozí suroviny, nýbrž o zdanění vína sudového / lahvového, čili zkvašeného moštu, výsledného produktu.

Teoreticky by tiché víno zdanit šlo bez problémů, protože by se danilo nejen víno tuzemské, ale i to importované. V praxi by to ale stejně drhlo, protože pokud by někdo dojel za vínem až na Moravu, dojwl by si s klidem az do Rakous pro nezdaněné víno "pro osobní spotřebu". Biti by na tom byli samozřejmě malí vinaři, velcí producenti, co prodávají hlavně do superhyper po celé republice, by se s tím snadno vyrovnali.

VV

Malí by byli biti, ale plakala by i superhyper. Naprostá většina vina se prodá v kategorii do 120,- Kč.

JN

A pak že neměl náš premiér pravdu, když říkal - žádné daně nezvedneme, tečka! Konečně se kapka pravdy našla.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz