Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BILANCE: (Ne)vystoupení z EU

Slovo „euroskepticismus“ je chápáno jako nadávka. Což je ovšem zcela chybné. „Skepticismus“ znamená „nedůvěřivý postoj a kritické posuzování“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PU

P31a67v38e20l 71U49r79b35a64n

16. 5. 2024 17:08

Krom2 popsaných forem zakleknutí může EU udělat ještě jednu věc.

Uložit na české zboží vyvážené do EU nebo transportovaného přes jeho území taková cla, že buď budeme fungovat jako otroci nebo nebudeme fungovat vůbec. A protože ohledně cel existují jisté mezinárodní dohody, včetně EFTA, budou se místo toho vymáhat bezpečnostní, ekologické, zdravotní atd. předpisy. S důsledností, která nebude uplatněna ani vůči členům EU ani vůči zemím, které ani EU ekonomicky vygumovat ze svého prostoru nemůže nebo nechce.

0 0
možnosti
Foto

To vymáhání všelijakých předpisů není zrovna na vysoké úrovni. Když budete provozovat zemědělskou výrobu, jste svázán nespočtem předpisů zakazujících to a to, ale dovoz potravin z Ukrajiny nám ukázal, jak to lze přejít aniž by se muselo cokoliv dodržovat. Jako příklad Ukrajina nebo Polsko. Ale hlodá ve mně pochybnost, že ty polské potraviny se salmonélózou nepocházejí také z Ukrajiny, kde si na nějaké dodržování předpisů nepotrpí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz