Diskuse
BILANCE: (Ne)vystoupení z EU
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M56i93l24o70s34l66a88v 15G82r80u61n45d41m11a11n33n
Autorka se mýlí. Zdrojem popsaných nešvarů není EU, ale západní státy. Politika EU je pouhým odrazem politiky členských států, nikoliv jejím zdrojem. Státy EFTA jsou stejně zamořené podobnými nešvary jako státy EU. A Velká Británie, která vystoupila z EU a není součástí ani bloku EFTA, je ještě zamořenější než státy EU.
Problém je mnohem hlubší, nakažena je velká část obyvatel Západu. A zejména elit Západu.
J87i14r70i 80H40o63r73o29v67s29k97ý
ESG nic dobrého asi nepřinese, v tom souhlas.
Ale pohled na vystoupení z EU mi přijde přiliš zjednodušený, zavádějící. Jen ve dvou bodech:
- EFTA na nás opravdu nečká s otevřenými dveřmi. Proč by měla?
- Je nesmysl se domnívat, že budeme čerpat výhody společného trhu bez odpovídajících povinností = regulace, na kterou si stěžujeme. Nedaří se to ani UK a ti mají jinou vyjednávací sílu.
Takže Co s námi může EU udělat? Cla, cla a víc cel.
M35i63l45o69s87l55a81v 54G15r24u63n48d89m84a11n40n
Členství v EFTA by znamenalo obnovení celnic na hranicích ČR. Znovu by se obnovily desítky kilometrů dlouhé fronty před celnicemi EU. Hlavním přínosem členství v EU je odstranění škodlivého vlivu celníků a Britové teď pomalu začínají trpět touto kalamitou na svých hranicích.
V EFTA je Lichtenštejnsko, Island a Norsko. Tedy státy, které toho moc nevyrábějí a u kterých celníci nemají dost prostoru tyto státy potopit.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz