BIG EXPERT: Akcie
Odhad pro období od 12. 10. 2009 do 9. 11. 2009 (1 měsíc)
(pondělí) |
koupit |
akce |
prodat |
||||
ČEZ | |||||||
UNIPETROL | |||||||
NWR | |||||||
PEGAS NONWOVENS | |||||||
PHILIP MORRIS ČR | |||||||
CETV | |||||||
ERSTE GROUP BANK | |||||||
VIG | |||||||
KOMERČNÍ BANKA | |||||||
TELEFÓNICA O2 C.R. |
Odhad pro období od 12. 10. 2009 do 12. 4. 2010 (6 měsíců)
(pondělí) |
koupit |
akce |
prodat |
||||
ČEZ | |||||||
UNIPETROL | |||||||
PEGAS NONWOVENS | |||||||
PHILIP MORRIS ČR | |||||||
CETV | |||||||
NWR | |||||||
ERSTE GROUP BANK | |||||||
TELEFÓNICA O2 C.R. | |||||||
VIG | |||||||
KOMERČNÍ BANKA |
NÁZOR EXPERTA: Michal Chrvala, Active Capital
Výsledková sezóna pomalu ale jistě nabírá na obrátkách a přicházející výsledky společností zatím naznačují, že uplynulý kvartál znamená definitivní odraz trhu ode dna. Zatím zveřejněná čísla od Alcoa, Jonson and Jonson a Intelu jednoznačně indikují návrat do zelených čísel a podporují tak nastolený pozitivní trend trvající více jak půl roku a nehasí žár bezhlavého optimismu napříč celým trhem. Ale je skutečně důvod k takovému postoji? Jasný tón současné "Ódě na radost" zcela jistě udají výsledky finančních institucí, které nás čekají v nadcházejících dnech.
Na domácím trhu rozhodně stojí za zmínku výrazný downgrade od ING pro akcie společnosti ČEZ na úroveň 805 Kč s doporučením prodat a na druhé straně dvojité zvýšení doporučení pro NWR od Morgan Stanley a Citigroup. S ohledem na probíhající rally na komoditních titulech je notná dávka obezřetnosti při krátkodobých výkyvech u těchto titulů na místě. Bankovní tituly v čele s Komerční bankou si užívají výsluní zisků, podpořené především pozitivním očekáváním finančních institucí ze zámoří, a sázka na jejich další růst rozhodně stojí za zamyšlení.
Developerská společnost Orco pokračuje ve spanilé jízdě směrem vzhůru, ale je potřeba si uvědomit, že pouze zpráva o pokrocích za uplynulých šest měsíců není rozhodně stabilizátorem a startérem pro další růst. Ostatní tituly budou spíše kopírovat aktuální náladu trhu s ohledem na zveřejňované makrozprávy a hospodářské výsledky.
S ohledem na současný vývoj, pozitivní očekávání a možnost pokračování růstové rally doporučuji více než kdy jindy myslet na staré dobré heslo: "Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše."
Hodnocení v tomto týdnu provedli:
- Michal Chrvala - Active Capital
- Patrik Hudec - ČP INVEST investiční společnost
- Libor Buček, Jan Mach, Milan Nedbálek - FINANCE Zlín
- Karel Kabelka, Miroslav Hlavoň - GRANT CAPITAL
- Roman Skalický - LUTHERUS
- Dušan Jalový - UniCredit Bank Czech Republic
Statistika se zabývá deseti z nejlikvidnějších titulů obchodovaných na BCPP. Tabulky obsahují souhrn odhadů expertů uvedených v seznamu. Sloupec "Cena" uvádí pondělní kurz vybraných titulů, ze kterého při svých odhadech experti vycházeli. S touto hodnotou budou odhady po uplynutí období jednoho či šesti měsíců porovnávány pro vyhodnocení úspěšnosti. Sloupec "Atraktivita" uvádí vážený průměr počtu jednotlivých názorů a může nabývat hodnoty od -100 do +100. Počet názorů "Prodat", "Koupit" atd. je publikován v dalších sloupcích. BIG EXPERT: Zahraniční trhy
Pozn.: Hodnocení mají formu nezávazných názorů, zda určitý cenný papír by bylo vhodné koupit, či prodat s ohledem na předpokládaný vývoj v příštím jednom měsíci a půl roce. Skutečnost se však může velmi podstatně lišit od odhadu expertů. Experti ani Kurzy.cz nepřebírají žádnou zodpovědnost za tyto odlišnosti.
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku v týdnu od 12. 10. 2009.
Týden: 12. 10. 2009
Odhad expertů pro období 1 měsíc
9. 10. |
v % |
||||||
PX | |||||||
Dow Jones (USA) | |||||||
NASDAQ (USA) | |||||||
FTSE 100 (V. Brit.) | |||||||
DAX (Německo) | |||||||
Nikkei 225 (Jap.) |
Odhad expertů pro období 6 měsíců
9. 10. |
v % |
||||||
PX | |||||||
Dow Jones (USA) | |||||||
NASDAQ (USA) | |||||||
FTSE 100 (V. Brit.) | |||||||
DAX (Německo) | |||||||
Nikkei 225 (Jap.) |
Hodnocení v tomto týdnu provedli:
- Ondřej Moravanský - CYRRUS
- Patrik Hudec - ČP INVEST investiční společnost
- Libor Buček, Jan Mach, Milan Nedbálek - FINANCE Zlín
- Karel Kabelka, Miroslav Hlavoň - GRANT CAPITAL
- Aleš Vávra - J&T BANK
- Jaroslav Brychta - X-Trade Brokers
Tabulky obsahují souhrn odhadů expertů v seznamu. Sloupec "Aktuální hodnota" uvádí hodnotu sledovaných indexů (páteční uzavírací hodnota), ze které při svých odhadech experti vycházeli. S touto hodnotou budou odhady expertů po uplynutí období jednoho či šesti měsíců porovnávány pro vyhodnocení úspěšnosti. "Medián" je číslo, které leží uprostřed podle velikosti uspořádaného souboru odhadů a "Interval odhadů" uvádí minimální a maximální odhad souboru. Sloupce "Růst/Pokles" udávají počet expertů předpokládajících, že index v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste nebo poklesne.
Pozn.: Odhady mají formu nezávazných názorů s ohledem na předpokládaný vývoj v příštím jednom měsíci a půl roce. Skutečnost se však může velmi podstatně lišit od odhadu expertů. Experti ani Kurzy.cz nepřebírají žádnou zodpovědnost za tyto odlišnosti.