11.5.2021 | Svátek má Svatava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marcus Aurelius 29.1.2009 14:12

mBank

 Je zajímavé ,že již rok existuje mBank,který je bez poplatků a má je pár procent trhu. Češi nadávají ,že poplatky jsou vysoké ,ale k bance bez poplatků nepřejdou. Kdyby přešli tak odliv klientů by banky přinutil přemýšlet o snížení poplatků :Dokud se to nestane tak se to nezmění.

Rudolph 29.1.2009 15:08

Re: mBank

To je všeobecně vžitým povědomím, že co je zadarmo, nemůže fungovat.

hutor 1.2.2009 2:26

Re: mBank

ja jsem nedavno presel a moje vahani ma dve priciny. Rekl bych, ze to plati pro vsechny. 1) neprenositelnost cisla uctu. Tady podle meho nazoru muzeme spilat CNB. Melo by to byt podobne jako u internetovych domen. Kdo chce mit ucet primo u CNB, muze. Ale stalo by to docela dost a zadne uroky. Kdo chce u soukromych bank, muze si vzit cislo s sebou. Netreba dodavat, ze by se polpatky dost rychle zmenily.

1) predpoklad, ze az mBank bude mit dost klientu, poplatky zavede. Jako se to stalo u e banky. Jakmile si spocitaj, ze se jim to vyplati, okamzite to udelaj.

Milan 29.1.2009 13:24

Nejdříve....

donutili všechen lid,aby si zavedli bankovní konto (mzdy se prý nebudou vyplácet v hotovosti ) a teď si s námi hrají,jako kočka s myší. Přitom jejich platy jsou 3x vyšší,než republikový průměr.

Marcus Aurelius 29.1.2009 14:12

Re: Nejdříve....

Jenom 3x ??

Rita 29.1.2009 22:06

Re: Nejdříve....

Je vidět,že jste také obětí mediální propagandy. Ano,manažeři jsou vesměs placeni královsky, ale řadoví pracovníci velmi mizerně. Zeptejte se pokladníka, kolik bere! Většinou za těžkou stresovou práci s rizikem diference a také přepadení nebere ani zdaleka průměrný plat. Všechno je to bohužel o tom, že někdo spočítá aritmetický průměr a s tím operuje. Všichni víme, jak je to zkreslující údaj.

Osobě bych hlasovala pro poplatek za předčasné splacení úvěru, ten je opravdu pikantní.

hejhulapp 29.1.2009 7:29

no, nevim

Podle zvoleného klíče  postupně "vyhrají"  jako  nejabsurdnější poplatek veškeré poplatky co existují.. Jestli  někdo z kritiků poplatků pracuje zadarmo, tak se omlouvám, ale přijde mi celkem normální, že když poskytuji nějaké služby, že si za ně nechám zaplatit. Požadavky lidí, kteří mají na účtu v průměru pár tisíc, aby měli veškeré související služby zadarmo mi přijdou poněkud absurdní (resp. socialistické).

glos 29.1.2009 9:25

Re: no, nevim

Vy jste neskutečný..... Mně je těch chudáků bank s miliardovými zisky po zdanění tak líto. Děsím se toho, že by s do naší republiky dostyly ty socialistické manýry z např. z Velké Británie, ke se běžně žádné poplatky neplatí a kde moje peníze mi jsou aspoň částečně schopny pokrýt inflaci.

ranbow 29.1.2009 9:42

Já se na to těším

Až k nám, např. z Velké Británie dojdou ty socialistické manýry, že budu brát se Západem srovnatelný plat, se Západem srovnatelný bude i můj zůstatek na účtu, takže bance bude zisk ze zapůjčování takto uložených peněz stačit , a nebude mi muset účtovat další poplatky na krytí svých nákladů...

mirda 29.1.2009 10:13

Re: no, nevim

A co když na tom účtu mám pořád přes sto tisíc? Proč mi účtuje poplatky, když z mých peněz si na úročení úvěrů účtuje minimálně 10%?

ranbow 29.1.2009 10:24

Re: no, nevim

Tak to jste opravdu u hloupé banky - většina chytřejších banka si takových klinetů kterým leží na účtě pořád velký balík brzo všimne, a nabídne jim lepší způsob účtu, minimálně bez poplatků, s lepším zůročením, osobním bankéřem, zlatou kartou atd . No je fakt, že je možné, že těch 100 000 (což je necelé 4 000 Euro) zase pro banku taková výhra ještě není..

Marcus Aurelius 29.1.2009 14:14

Re: no, nevim

Nesmysl , Banky v zahraničí (USA) žjiíz půjček a úroků nikoliv z poplatků , poplatky za příchozí platbu za vedení útu tam nejsou . V Evropě je řada poplatků nižších. A unás jsou banky ,které neúčtují poplatky vůbec viz mBank.

volkswagen 29.1.2009 16:05

Re: no, nevim

Tak se mrkněte třeba na podmínky vedení účtu u citibank.... bez poplatku... pche :-P

SelskýRozum 29.1.2009 20:17

Re: no, nevim

Pro Hejhulu: Připsání úroku na účet není žádná služba, ale povinnost banky. Nejdřív se laskavě seznamte s tím, o čem je tu řeč.

ranbow 29.1.2009 6:16

And Now For Something Completely Different

Jak autor správně poznamenává, jedná už se už o IV.ročník a nijak moc se nezměnilo - nakonec, banky jsou komerční podniky, které poskytují klientům služby a musí si nějak pokrýt své náklady. Nakonec, je tu  konkurence, a jsou tu i banky které žádné poplatky neúčtují..

Takže bych měl návrh - co zavést anketu, co zavést anketu o nejabsurdnější státní poplatek, či pokutu???

EVa 29.1.2009 5:43

Každý poplatek je absurdní.

Když dostanu výpis z KB, kde si přečtu, že úrok je 2,63 Kč a poplatky 280 Kč, tak mě může vzít čert a kdybych nemusel kvůli berňáku, tak bych dal raději úspory do slamníku. Ale nedávno jsem našel banku HSBC, která ode mne vůbec žádné poplatky nechce. Nemám v úmyslu dělat jakoukoliv reklamu, má to i své nevýhody, ale asi to chce trochu hledat i mezi bankami. Možná, že kdyby takových bank bylo víc, patrně by i ostatní banky šly s poplatky hodně rychle dolů.

ranbow 29.1.2009 6:47

Re: Každý poplatek je absurdní.

Aha. ono se to tam hledá těžko, ale nakonec -

"Jak byste očekávali, Premier není pro každého. HSBC Premier klientem se můžete stát v případě, že do šesti měsíců dosáhne součet Vašich úspor či investic u HSBC banky v České republice 1 000 000 Kč'  

Takže, vítej do rodiny,mladý milionáři..

Předseda 29.1.2009 9:50

Re: Každý poplatek je absurdní.

Založil jsem si účet u mBanky a jsem v šoku - nechtějí po mně VŮBEC nic! Všecko zadarmo, platí se až 4. výběr z bankomatu. Internetbanking, příchozí odchozí platby, příkazy k úhradě, EMBOSSOVANÁ VISA - všecko zadarmo. Až je mi to podezřelé.

Vestor 29.1.2009 10:34

Re: Každý poplatek je absurdní.

Já mám taky mBanku, ale zas tak podezřele bych to neviděl. Oni jsou totižto těžce nízkonákladový, místo poboček mají akorát pár kontaktních míst ve velkých městech a ještě mKiosky, tam si člověk může maximálně tak založit účet nebo poradit s hypotékou. Naopak pokud chce člověk vložit prachy na účet, tak jedině převodem a žádnýho extra finančního poradenství se nedočká, možná je něco na mLince, to nevím. Jsem student, takže mi vyhovuje si to řídit přes net a neplatit za každou prkotinu, naopak pokud někdo potřebuje často vkládat hotovost a mít k ruce bankéře, nebude mBanka pro něho asi to pravé ořechové. ;-)

volkswagen 29.1.2009 11:07

Re: Každý poplatek je absurdní.

mBank bude fungovat jako každý jiný projekt tak, že teď natáhne nějaký kmen klientů a pak to prodá, buď to převede pod Commerzbank, nebo to střelí někomu velkému. To je přeci evidentní.

ijáček 29.1.2009 14:59

Re: Každý poplatek je absurdní.

No, sice může, ale na to zase už v Polsku existuje dost dlouho. Pak je tu ještě FIO, taky docela zajímavý podnik.

Před rokem jsem zrušil účet v ČSOB a výsledek? Místo zaplacení nějaký 140Kč za vedení účtu s kartou teď dostanu od mBank pár desetikorun na úrocích. Není to špatné.

volkswagen 29.1.2009 16:03

Re: Každý poplatek je absurdní.

No FIO bych nehodnotil vzhledem k tomu, na co vklady používají, to snad nemůže logicky uvažující člověk brát vážně :-)

Ona ta mBank bude fungovat třeba 10 let, nevydělá to za celou dobu ani korunu a pak si to někdo koupí, až to bude mít daný podíl trhu....

Stejný příklad bylo třeba Droxi. Hodně podobně to fungovalo s eBankou, i když tam to byla spíš úporná snaha "mít banku" za každou cenu navzdory červeným číslům.

Marcus Aurelius 29.1.2009 14:33

Re: Každý poplatek je absurdní.

A na co můžete potřebovat bankéře.

ranbow 29.1.2009 11:50

Re: Každý poplatek je absurdní.

No vidíte, já jsem si zase u ČSOB založil Exkluzivní konto, kde mi taky říkali že je všechno zadarmo, a pak začalo mi být podezřelé, že mi účtují bratru 20-30 Kč měsíčně na poplatcích. Až pak mi řekli, že to je za inkasní platby, to prej se platí.