16.4.2021 | Svátek má Irena


BANKOVNÍ POPLATKY: Anketa má favorita

1.1.2009

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek v roce 2008 má svého favorita

Favoritem na nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2008 se prozatím stal poplatek za nadměrný vklad, který vede se ziskem bezmála 29 procent hlasů. Do současné doby hlasovalo rekordních 14 000 čtenářů.

Zatím hlasovalo rekordních 14 000 čtenářů

V již čtvrtém ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek mohou čtenáři zvolit z 15 finalistů, které si sami nominovali. O hlasování v anketě je navíc výrazně vyšší zájem než před rokem. Do současné doby totiž hlasovalo více než 14 000 čtenářů.

Vede poplatek za nadměrný vklad

Suverénně první pozici si prozatím drží poplatek za nadměrný vklad, kterému dalo svůj hlas celých 4 051 čtenářů což je 28,86 procenta hlasů.

V diskusích čtenáři kritizují poplatek za nadměrný vklad pro jeho zjevnou absurdnost a nesmyslnost, kdy jsou klienti bank zpoplatněni pouze za to, že bance poskytli vysoké finanční prostředky, na kterých banky dále vydělávají. Zvlášť nyní, v době finanční krize, kdy jsou ohrožené světové banky vděčné za každý klientský vklad, který jim pomáhá udržet jejich zdravou bilanci, vyplouvá absurdnost poplatku zjevně na povrch.

Dalším v pořadí je s 2 375 hlasy čtenářů, tedy 16,95 procenta, poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet.

Následuje poplatek za připsání úroku, kterému svůj hlas dalo zatím 1 654 čtenářů, to je 11,78 procenta.

Až s velkým odstupem následují další absurdní poplatky. Je tedy velmi pravděpodobné, že budoucí vítěz bude pocházet právě ze současné nejsilnější trojky bankovních poplatků.

Minulé nejabsurdnější bankovní poplatky banky měnily

Vítězi minulých ročníků ankety byly poplatek za příchozí platbu v roce 2005, poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky v roce 2006 a poplatek za vedení běžného účtu v roce 2007. Na většinu nejabsurdnějších bankovních poplatků naše banky různými způsoby reagovaly, ať už jejich snížením, úpravou či úplným zrušením. O nejabsurdnějším poplatku v roce 2008 stále rozhodujete!

Nejabsurdnějšímu bankovnímu poplatku bude věnován speciál, který přinese čtenářům veškeré informace o nejabsurdnějším bankovním poplatku roku 2008. Čtenáři se tak dozví, jak je nejabsurdnější poplatek zatěžuje, jaká je jeho výše u jednotlivých bank apod.

Stále můžete hlasovat pro nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2008 na této stránce.

provozovatel www.bankovnipoplatky.com
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.