1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

AUTOMOBILISMUS: Budeme všichni jezdit na baterky?

Je pravda, že elektromobily představují jeden ze směrů budoucího vývoje. Neboť v individuální dopravě se budou stále více uplatňovat elektrické motory s vyšší účinností, než jakou vykazují běžné motory spalovací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zlesa 23.9.2021 17:39

V článku o stavbě elektrárny na plyn v Irsku českým podnikatelem je zajímavé číslo o ceně stavby. 300 MW za 2,5 miliardy korun. To odpovídá asi 8 miliónům za MW. To také odpovídá odhadu, že v česku by to mohlo být 3 až 6 miliónů. A z toho se dá dovodit, že za 600 miliard na jaderku by se mohlo po republice postavit 240 takových plynových elektráren s instalovaným výkonem 72 GW. No, za české ceny stavebnictví i více.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdyz-prestane-foukat-zapne-se-kretinsky-stavi-v-irsku-zalozni-elektrarnu-175191

T. Zlesa 23.9.2021 17:59

Napadá mě postavit jich jen dvacet a zbytek peněz použít na palivo nebo přidat důchodcům.

K. Wágner 24.9.2021 13:40

Spotřeba plynu v EU musí být do roku 2030 snížena o 30% a dodávky plynu do obytných budov musí klesat ještě rychleji, o 44%. Nyní ke všemu ještě více než 150 nevládních organizací na základě analýzy Mezinárodní agentury pro energii žádá úplné vyřazení zemního plynu z tzv. Udržitelné taxonomie EU. Připojily se k otevřenému dopisu, který dnes představitelům Evropské unie zaslal Světový fond na ochranu přírody. Z českých organizací dopis podepsalo Centrum pro dopravu a energetiku, Společnost pro trvale udržitelný život a Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci.

A třeba v Anglii se už připravují na to, že v blízké budoucnosti přijde zákaz vaření a topení zemním plynem...