Středa 17. června 2026, svátek má Adolf

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ALEŠ MICHL: Deficity, cla a inflace

Deficity veřejných financí jsou pro inflaci násobně horší než cla

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Foto

Pokud jde o snižování úředníků, to máte těžké. Bylo zrušeno EET, ovšem 500 úředníků, co nabrali kvůli EET Babišovci, zůstalo. Fiala je lehce zaměstnal coby další státní úředníky. Teď si představme, že Babišovci opět zavedou EET, alespoň to teď tvrdí, další vláda EET zruší, ale úředníky si opět ponechá ... Nebo takové kraje, de facto jsou to hlavně rozdělovači peněz, ze zákona nevedou žádnou agendu, ale jsou to pěkně veliké úřady a velice slušné platy. Brno má 29 městských částí, každá radnice cca 60 úředníků, nad tím ještě mohutný magistrát. Pochopitelně by nebyl žádný problém jít s 10 % dolů. Ale proč, není žádná páka, omezení, limit čerpání na mzdy či provoz úřadu? A tak se spokojeně zadlužujeme.

0 0
možnosti
Foto

Ubylo meziročně 2636 úřednických míst, což představuje 3,5procentní pokles. Jde o největší snížení počtu úředníků od roku 2015, kdy začal platit zákon o státní službě. Počet úředníků dosáhne 73 232

1 0
možnosti
JR

Zajímavé čtení. Moc bych si přál vládu, která dokáže systematicky a razantně snižovat rozpočtový deficit. Bohužel, žádný z politiků nemá odvahu voličům také říci, že by to znamenalo výrazné zmenšení státního servisu občanům. Nejsme na to připraveni, nejsme ochotni to akceptovat.

Bohužel se to vleče již od 90tých let kdy jsme byli připraveni na "utahování opasků", ale tehdejší vlády daly přednost sociálnímu smíru. Ale někdy se to bude muset udělat. A bude to bolet mnohem čím později tím více.

0 0
možnosti
Foto

Pán Kocián nepochopil. Lidé si 100 miliard neumí představit, kdežto byty ano. Klidně ať udělá propočet na F-35, ty vláda kupuje.

1 0
možnosti
PD

P33e40t16r 90D63o53l21á12k

23. 4. 2025 8:38

Ale vždyť vládní analytici vše zanalyzovali a dospěli k poznání, že nákup F-35 je pro nás nebývale cenově výhodným prostě.

1 0
možnosti
Foto

100 miliard ročně na ošetření státního dluhu jak se zdá vládě nestačí, což je jinak cca 14 000 bytů. Jen tak dále, zlého není nikdy dost.

1 0
možnosti
MK

Poměrně zavádějící propočet. Jednak nevím, proč by měla vláda stavět byty, a jednak jejich výstavbě brání úplně jiné překážky - například administrativa, kterou vláda spolu se svou státní správou produkuje.

0 0
možnosti
PD

P72e94t60r 58D75o52l63á70k

23. 4. 2025 0:31

Prostě jak říkal pan premiér, jsme ve válce načež se k té bojeschopnosti prodlužíme. A jak míní Tomáš Pojar, Evropa se musí probrat - zbrojení je šance k nakopnutí ekonomiky.. ostatně tím se udržitelně řídí Kimové již desítky let.

5 0
možnosti
LE

Zbrojení jsou náklady ,které nevytváří žádnou přidanou hodnotu. Jsou to peníze spláchnuté do kanálu!!!!!!

Zbrojení na dluh znamená ,že jsem spláchnul peníze do kanálu, které jsem si půjčil a které včetně úroků musím vrátit.

3 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz