16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Po covidu

Když během března 2020 začaly vycházet údaje o nezaměstnanosti v USA, ekonomický svět byl šokován.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Cícha 20.4.2021 10:37

Jak bude po covidu, vymizí-li ze světa, stejně jako z našich myslí? Na to jedna kříšťálová budoucnost odhalující, nestačí. A ve starostech s covidem poněkud se vytratilo jedno nemalé nebezpečí: 5G věže.

Jejich největčí koncentrace jako sdělují, myslím, že věrohodné zdroje....největší koncentrace věží je právě kde? Ve Wuhanu! A Čína vehementně propaguje instalaci věží v mnoha západních zemích. O důvou k tomu není třeba přílišného teoretizování. O nebezpečí z toho ́plynoucího varoval D.Trump v posledních dnech v Bílém domě. Nejde totiž jen o technickou stránku věci, stonásobné zryclení funkce ppti věžím 4G, ale bezpečnost, kterou se právě instalací 5G snaží v západních zemí narušit a zlikvidovat, coby součást své snahy o světovou dominaci.

M. Pivoda 20.4.2021 11:12

Diskutující V. Cícha zde připomněl skutečnost, že čínský komunistický styl řízení čínských "kapitalistů" přispěl k technologickému prvenství čínské firmy Huja-Hej v sítích 5G. Dopady tohoto vývoje sice lze koordinovaně oslabit (viz agresivní obchodní politiku velkého obchodníka Donalda), ale tu událost samotnou nelze ukecat.

Uklidněte se, prosím. Ne, tou jednou bitvou nebyla technologicky poražena technologická velmoc, USA. Ale toto čínské vítězství v jedné bitvě již vedlo ke změně americké ekonomické strategie: V USA totiž obratem zavádí "odvětvovou politiku", protože učebnicová tržní ekonomika by v tuto nevhodnou dobu fakticky podřezávala sílu amerických technologických korporací, a tím je i oslabovala v konkurenčním střetu s čínskými firmami.

Je to přece jen složitější mezinárodní situace pro rychlé zhodnocení českými Pepíky.