13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Třikrát hurá Ostrov Divokých koček!

Řadový hornický domek, ve kterém jsme se na konci minulého vypravování v Conistonu ubytovali, má na vnější šířku 5 metrů (a na vnitřní šest kroků). Je tedy asi stejně široký jako náš sídlištní byt 3+1.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 27.11.2019 22:11

http://www.miroslavjaros.cz/Arthur-Ransome/default.aspx

M. Odehnalová 27.11.2019 21:00

Díky, asi se tam nepodívám, potěšil mě pohled Vašima očima ;-)

J. Kanioková 27.11.2019 16:31

R^

M. Noskievičová 27.11.2019 14:35

Pane Jane, děkuji za všechny Vaše články, ať z Izraele nebo od Vlaštovek, závidím, jak to umíte vyjádřit, že si člověk připadá, že je tam s Vámi.[>-]8-o

Z. Žíkovecký 27.11.2019 12:32

"knížky od Ransoma (opravdu všechny)" v tomto kontextu pravděpodobně znamená ty co byly tenkrát přeloženy do češtiny. "Russia in 1919" a "The Crisis in Russia" (po-de-s.cz/en/author/ransome.a/) jsem objevil až mnohem později.

H. Zástěra 27.11.2019 10:46

Hezký článek Šamane, když jsem tam před lety byl, bylo tam úplně stejně pošmourné počasí, jako je na Vašich fotkách a to byl červenec. Netuším jak to Vlaštovky s Amazonkama dělaly, ale asi byly dost otužilé, protože teplota vody byla dech tající a koupaly se tam jen malé anglické děti v neoprenech. Nicméně myslím, že jste poučen špatně. Podkoví zátoka existuje a to přímo na tomto jezeře. Má správný tvar do podkovy, ústí do ní potůček přesně jako v knížkách. Má stejné umístění jako na mapkách jezera. Je tam i ten skalní hrot, o který se rozbila Vlaštovka. Dále od břehu skutečně za zátokou vede silnice a je to opravdu tak, že pokud půjdete proti proudu potoka, dojdete do údolí Vlaštovky. Je to taková mělká prohlubeň do které na horním konci potok vtéká po takové skalce, aby z ní po chvíli zase po skále vytekl (zjistili jsme to na nějakých materiálech o Ransomovi ve zdejším info centru). Při troše fantazie se to dá opravdu pokládat za vodopády. A když budete pokračovat dál proti proudu potoka, tak skutečně dojdete k jezírku. No ono je dost velké, a taky pořádně studené, ale na ranní hygienu postačilo. Vím to proto, že jsem tam osobně byl, viděl a v údolí Vlaštovky jsme jednu noc přespávali pod stanem.

K. Salajka 27.11.2019 7:02

Jedině lučavka královská rozpustí zlato.

K. Pavlik 27.11.2019 2:11

Toto je pekna sprostarna - podobne jako za komouse.

My kteri jsme cetli knizky Ransoma ( a ja jsem je cetl opravdu vsechy) a nemohli tam jet (jako za komouse) rozhodne necekame ze nam nejaky lump rekne ze vse je jinak. No nic ve zlem - ale je to pekna sprostarna.