9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Tři Zemanovy šrapnely

Prezident Miloš Zeman poskytl ve čtvrtek deníku MfD „třaskavý“ rozhovor, alespoň tak ho označily EuroZprávy.cz. Rozhovor pod titulkem „Nedovolím český Majdan“ byl jistě třaskavý z mnoha důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 24.3.2018 8:02

Pane Kovaniči,

právě jste se stal dalším nepřítelem lháře z Hradu, který se Vám dřív nebo později pomstí.

O. Schnabl 24.3.2018 7:38

Palec nahoru

za tento článek, jen si myslím že kladného hodnocení se mnoho nedočkáte.

J. Vlček 24.3.2018 7:14

Až bude ČT...

...především "zpravodajskou" namísto "komentátorskou" televizní stanicí, až si bude zvát do diskusních pořadů zástupce různých názorových skupin, až se nebude s každým prdem obracet jen na pana Kalouska, aby právě on, coby všeználek, ten který prd okomentoval, až bude vyváženě a nestranně informovat televizní diváky o dění u nás i ve světě, pak to bude televize mých, ale věřím, že nejenom mých snů a představ.

O. Schnabl 24.3.2018 7:42

Re: Až bude ČT...

Váš Kalousek již dávno na tapetě není,ale vy ho máte stále plnou hlavu, protože již nesedí ve vládě. Podle vašeho pohledu Kalouska plně nahradil Babiš se Zemanem.

J. Václavíková 24.3.2018 9:25

Re: Až bude ČT...

Kalousek sedí v palici Mluvčáčkovi, má jej plný FB. Z toho lze soudit, že touto obsesí trpí i jeho pán.

J. Holíček 24.3.2018 14:37

Re: Až bude ČT...

Abych pravdu řekl, pane Schnable, nějak se to špatně čte. Co to mělo vyjádřit. Jakoby Drahoš formuloval. :-)

D. Nowodny 24.3.2018 9:15

Re: Až bude ČT...

Dorazil jste prave z Marsu <?

E. Vašátko 24.3.2018 5:59

Nechápu jenom jedno

Proč nikdo ze senátu dosud nenavrhl, aby byl Zeman zbaven funkce pro velezradu, případně pro ztrátu mentálních funkcí. Jeho jednání jednoznačně a dlouhou dobu naznačuje, že je ruským a potenciálně i čínským agentem, nejedná v zájmu republiky, ale často spíš proti těmto zájmům, ústavu si vykládá podle sebe a volby vyhrál opakovaně pomocí velmi nejasných a neprůhledných zdrojů, takže se lze domnívat, že mu je platila zahraniční mocnost a jak se zdá, všem je to jedno. Tohle by přece nikde v civilizované zemi nemohlo projít, proč na to nikdo nereaguje ? Nebo se ho všichni bojí ?

A. Pakosta 24.3.2018 6:23

Re: Nechápu jenom jedno

Máte pravdu, pane Vašátko,

taky mi z toho jde hlava kolem. K tomu ještě soustavně a záměrně porušuje ducha i literu Ústavy České Republiky.

A kdyby existoval trestný čin hanobení hlavy státu, měl by ho na krku taky, protože dělá svému úřadu ostudu, sotva otevře .u.u.

A. Pakosta 24.3.2018 6:41

Re: Nechápu jenom jedno

Jediným důvodem, proč do toho Senát nemůže jít je ten, že podle Ústavy může Senát na prezidenta podat ústavní žalobu pouze se souhlasem Poslanecké sněmovny. Viz článek 65 odstavec 2 a další:

(2) Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt.

(3) K přijetí návrhu ústavní žaloby Senátem je třeba souhlasu třípětinové většiny přítomných senátorů. K přijetí souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby je třeba souhlasu třípětinové většiny všech poslanců; nevysloví-li Poslanecká sněmovna souhlas do tří měsíců ode dne, kdy o něj Senát požádal, platí, že souhlas nebyl dán.

Takže když to shrneme - podmínky odstavce 2 jsou dávno naplněny. Tři pětiny senátorů bychom možná také dali dokopy. ALE tři pětiny poslanců - 121 hlasů tedy, pokud dobře počítám - ty má Babiš potažmo Zeman v pohodě pod palcem. A navíc stačí,aby po tři měsíce jednání Sněmovny o té věci blokoval a zdržoval. Jo, kdyby se kamarádi Miloš a Andrej rozhádali, pak by to mohlo být pro oba osudné. Proto taky drží tak dojemně spolu, i když se vzájemně zdánlivě k ničemu nepotřebují. Nepotřebují se, ale dokázali by si být vzájemně nebezpeční, a to pro oba s nejistým výsledkem. A protože jsou oba velcí pragmatici, raději táhnou za jeden provaz. Jediné, co je dělí, je vztah k EU. Babiš potřebuje eurodotace jako ryba vodu, Zeman by raději naservíroval ČR caru Vladimíru. Osobně si myslím, že toto spojenectví naruší leda paní Zubatá (kdo neví, co tím myslím, toho odkazuji na Svěrákův film KOLJA)...

D. Novak 24.3.2018 7:21

Re: Nechápu jenom jedno

Hergot, pane rado Vašátko. Takže Prezidenta neplatíme my ze svých daní? Ale Ssorross? No to je výborná zpráva. Potěšil jste mne takhle po ránu.

E. Vašátko 24.3.2018 7:41

Nějak vám nerozumím. Bohužel í tohoto prezidenta platíme z našich daní, volby mu ale platil docela určité nekdo jiný a Soros to určitě nebyl.

I. Dvořák 24.3.2018 5:51

Rozdýchá to Zeman?

Autore bravo. Mluvíte, či píšete mi z duše. Možná bych přidal tu Zemanovu pohádku o ekonomické diplomacii s Čínou, kterou velkohubě (jak jinak) školil celý národ. A hle, z jeho jednoho podání ruky jakémusi Číňanovi netečou do Česka miliardy investic, jak sám o sobě prohlásil, nýbrž celá ta čínská story začíná být trapná. Jeho bombastická akce se hroutí jako domeček z karet. I fakt, že mu i Trump vzkázal nepřibližovat se, jinak Vás ochranka odcloní, je další rána jeho egu.

L. Machala 24.3.2018 10:43

Re: Rozdýchá to Zeman?

Rány páně presidentově egu z duše přeju, bohužel ale při jeho hnusném charakteru kombinovaném s alkoholismem vedou jen k tomu, že tento hradní ožrala systematicky dělá a nepochybně i bude dělat stále větší ostudu celé naší zemi a nadále zásadním způsobem zhoršovat její mezinárodně politické postavení.

J. Holíček 24.3.2018 14:42

Re: Rozdýchá to Zeman?

A jak to máte s postavením Vy, pane Machalo?