23.1.2020 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Syndrom vařené žáby

Prý když strčíte žábu do studené vody, kterou začínáte zvolna ohřívat, tak neprotestuje. Pomalu si zvyká. Až se v klidu uvaří. Kdybyste ji strčili rovnou do horké vody, tak bude řvát. Nevím, na žábě jsem to nezkoušel. Zažil jsem to na vlastní sedm - až osmnáctiletou kůži v době tzv. „normalizace“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 21.8.2019 12:34

Re: Špína zemí Českých

Vcelku typický pokus o relativizaci bolševických zločinů, pane Dočekale.

J. Vrzal 21.8.2019 11:49

Re: Špína zemí Českých

Hm, ti fyzici, co do MAAE pravidelne jezdili, jsou vedeni ve svazcich StB jako spolupracovnici.

Byl bych hodne opatrny s tim oznacovanim generalizace.

J. Červená 21.8.2019 11:28

Re: Špína zemí Českých

Chudáček udavač.On nechtěl být komouš,ale musel,on nechtěl udávat,ale musel,on nechtěl ze Slovenska,ale musel,on nechtěl Čapí hnízdo,ale musel,on nechtěl do politiky,ale musel,on nechtěl Šmardu,ale musel.Kdo je ten mizera,co postrkuje toho chudáčka ke všem špinavostem.Že by rozdvojená osobnost? Nebo prostě jen obyčejná osobnost zbabělého lumpa.

P. Han 21.8.2019 11:05

Re: Špína zemí Českých

No, nemusel s nimi spolupracovat. Nemusel jezdit do té nesocialistické ciziny, víte? A když už spolupracoval, nemusel se potom drát do politiky. Falmera byste také chtěl za premiéra? Práskal úplně stejmě jako Bureš, jen v budějovickém Sfinxu.

I. Mertl 21.8.2019 10:51

Re: Špína zemí Českých

Démon generalizace, pan Vrzale, je kouzlo! Skutečně si myslíte, že nechat se zaměstnat v PZO - oni si své zaměstnance skutečně vybírali, často po celých osvědčených rodinách, což byl i případ Babišovy rodiny, je totéž jako stát se vědcem či umělcem a dvakrát třikrát za život vycestovat na kongres nebo na výstavu je totéž? Blbost, pane Vrzale! Zájemce o práci v zahraničním obchodu už před nástupem věděl, že součástí jeho pracovních povinností je výzvědná, agenturní činnost, že především za tu je placen. O ní psal pravidelné správy a za tyto správy byl hodnocen. Regulérní agentura, pane. James Bond po bolševicku, bez práva zabíjet i kouzelných hejblat, ale s povinností práskat. Ten zázrak relativizace!

I. Mertl 21.8.2019 10:01

Re: Špína zemí Českých

Milý příteli, podniky zahraničního obchodu byly jako celek útvarem státní bezpečnosti, od ředitelů po poslední uklizečku. Kdo tam nastoupil, byl vybrán, často z "osvědčené rodiny" (jako u Vašeho A.B.) a předem prověřen a o svých neoficiálních povinnostech vědomý. O svých aktivitách v cizině, které měly charakter spíš špionážní než udavačský, psal pravidelné zprávy. Byl za to konec konců slušně placen, informační povinnost byla jeho pracovním úkolem. Naprosto jiná situace než při vytěžování běžných (tedy spíš výjimečných) cestujících na Západ, které bylo povětšinou víceméně formální (šéfové zvláštního oddělení neměli zpravidla práci moc rádi) a omezené na vyplnění debilního dotazníku. Jo, občas přišli soudruzi z bezpečnosti a kdo chtěl, nebo na koho něco měli, po kom šli, mohl se nechat chytit a mluvit, nebo i podepsat. Taková to byla doba, kterou jste prý prožíval od svých patnácti let. Myslím, že šla od Vás dost daleko.

J. Vrzal 21.8.2019 9:16

Re: Špína zemí Českých

Tak ono to vytezeni pri pravidlenych navstevach nesocialisticke ciziny nebylo az tak o vytezovani daneho cloveka, ale o hlidani vsech navzajem.

Jednoduse - kdyz se v zpravach od jednotlivych lidi navzajem objevovaly vyrazne rozpory, tak se zaclo s vysetrovanim.

Jinak, toto reportovani ldi vyjizdejicich pravidelne do ciziny se netykalo jen obchodniku, ale treba i vedcu, ci technickych odborniku. Kuprikladu fyzici, kteri potrebovali jezdit do MAAE do Vidne, se proste museli nechat "vytezovat".

L. Dočekal 21.8.2019 9:07

Re: Špína zemí Českých

Koho udal premiér?Máte to v té hlavince trochu popletené.Samozřekmě,že musel s nimi spolupracovat,jezdil do nesocialistické ciziny,tak se prostě vytěžení nemohl vyhnout.Pokud je tohle spolupráce,tak o nic nejde.Horší byly domovnice,pardon,domovní důvěrníce(ci).Já měl sousedku,která s STB neměla nic společného,ale udávala jako o závod.Zajímalo by mne,kolik těch dnešních veleduchů,kteří se ohánějí Babišovým estébáctvím s STB spolupracovalo,vědomě a dobrovolně.Škoda zničených svazků,možná bychom se nestačili divit.A navíc,pokud chtěli někoho ke spolupráci získat,tak jej získali,výhrůžkami všeho druhu,tlakem na rodinu.Asi toho o té době moc nevíte,já ji prožíval od svých patnácti let.

J. Červená 21.8.2019 7:02

Špína zemí Českých

Padesát let poté máme premiérem normalizačního komunistu,udavače jehož vládnutí podporuje spolek komunistů,kteří mají stejnou rétoriku,používají stejné lži a nijak se neodchýlili od své zrůdné ideologie. A to je ta Česká země,kde většina lidí téhle neuvěřitelné špíně tleská a svojí volbou jí utváří.