29.9.2022 | Svátek má Michal


ŠAMANOVO DOUPĚ: Švédská kachna a užvaněný Kavan

2.3.2007

JAS-39 Gripen je letadlo typu kachna.
Dokument švédské veřejnoprávní televize jeví mnohé prvky téhož ptáka.
Jan Kavan je profláklý užvaněnec.

A teď tato svá tvrzení už jen trochu rozvedu:

Vodorovné stabilizační plochy gripenů jsou umístěny před nosnou plochou.

Švédští vyšetřující ("investigativní") reportéři utratili velkou spoustu veřejnoprávních peněz a prostě potřebují mít výsledek! Koho ulovili? Zdá se, že tučnou rybu. Klíčového ministra (bývalé) vlády. (Bývalého) předsedajícího zeměkoule. Poté, co zaznamenali jeho žvanění, ve kterém opakoval to, co do něj předtím několik hodin hustili, upustili od dalších schůzek. Obávali se, aby se jim snad něco nestalo! Byli varováni, že se zde vraždí zvídaví novináři. Nebo skoro.
Ale houbeles! U případu Slonkové pouze soud na základě výpovědi chorobně ulhané svědkyně "dospěl k názoru": zlotřilý Srba si najal hlupáky, kteří si najali policejního konfidenta a recidivistu k vraždě... Můj šamaní čuch nezpochybňuje zlotřilost Srby, čuje však, že pokud by usiloval o bezživotí paní kolegyně, byla by již dávno mrtvá.
Že prý Švéďáci měli rozjednány hovory s mnoha dalšími českými potentáty, ale Kavanovo prohlášení ukázalo, že další jednání jsou zbytečná - a nebezpečná.
Ale dvakrát houbeles!! Měli LDH*!!! Ale hlavně - měli natočeného užvaněného Kavana.

Teprve po zhlédnutí (sestříhaného) záznamu skrytou kamerou jsem uvěřil Kavanovu tvrzení, že za dob svých londýnských studií se stýkal s estébáky z čs. ambasády nevědomky. Určitě stýkal, určitě hodně a dlouho a bezobsažně hovořil - a určitě neměl tuchy, že mu útratu v pubu zacáluje rozvědka. Teď udělal nemlich to samý!
Ano, věřím, že náš bývalý ministr zahraničí je stále ještě trouba. Jako byl, když se při slavnostním přijímání Česka do NATO ptal jeho generálního tajemníka, jestli z něj můžeme vystoupit...

Kavan neřekl jediné jméno jediného českého politika, jenom žvanil, jak je jeho dávným zvykem. A jak je jeho dávným zvykem, nechal si za to zaplatit kafe, zákusky a letenku do Londýna.
Švédští novináři jsou zruční ňoumové.
JAS-39 Gripen je vynikající letadlo a je dobře, že ho máme, tedy alespoň minimalistickou letku - za těch podmínek, za jakých ji máme.

Představitelé BAE Systems se přinejmenším pokusili uplácet.
V Česku existuje korupční prostředí.
Předražená, převymyšlená a záměrně skandalizující reportáž švédské veřejnoprávní televize nepřinesla za peníze svých koncesionářů vůbec žádné důkazy o ničem.
Psáno v Praze na Lužinách dne 28. února 2007

*****************************************************************************

* Autorem zkratky LDH je Vladimír Svitáček.