6.6.2020 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Špioni mezi námi

„Rezignace na suverenitu České republiky.“ Takto alarmuje Bezpečnostní informační služba (BIS) ve své výroční zprávě, která upozorňuje na stále silnější přítomností agentů Ruska a Číny u nás a na to, že naši politici tento fundamentální problém opomíjejí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 5.12.2018 21:04

Tou už jsme. Mrtvá kočka to jistě ví ...

Š. Hašek 5.12.2018 20:51

Re: Ne podle BIS, ale podle neziskovek

Asi tak. S poznámkou.

Mám rád Plzničku. Putina akceptuji jako navýsost chytrého politika, kterému Angela s Macronem tak mohou leda vyprávět pohádky na dobrou noc.

Politika není láska, jde o to vydržet vedle sebe a neudělat tady brajgl jako Němci (dvakrát).

J. Ráž 5.12.2018 19:17

Ne podle BIS, ale podle neziskovek

každý, kdo pronese nahlas, že je proti EU, chce zachovat českou korunu, nešíří gender a multikultur ideologii, či by byl rád, aby Brusel nemohl diktovat našemu Parlamentu, jaké zákony má schválit, je agentem Moskvy. Že člověk s takovými názory má rád Putina jako vlka v zadku ovšem ty blbečky vůbec nezajímá, protože pro ně každý, kdo nadává na Merkelovou a Brusel musí být ruský agent.

Š. Hašek 5.12.2018 18:55

Re: Nějak jsem si nevšiml, že by nám Putin z Moskvy

Pane Houžňáku,

Putin mě stále omezuje. Přikazuje mi, abych necestoval do Dubrovniku, ale k němu. Abych nejedl furt klobásy z eu, ale občas si koupil ruský kaviár/šproty/vodečku/zapravku na boršč.

Skoro se i ráno bojím votevřít internet, za obrazovkou může být kalach/novičok/skřítkové z Norska, tedy (Rus)Trollové, ....... .

Je to docela legrace, jak mnohé digitální, navoněné občanstvo štrasbrusele se třese strachy před sprostými, opilými mužiky. Krom tedy majitelů nemovitostí k prodeji a těch, co právě zapálili plynový sporák a mají v makovici jasněji než Langšádlová ..... Zkráceno.

Š. Hašek 5.12.2018 16:31

Myslíte kolonii brusele???

Tedy Mrtvá kočka myslí.

Š. Hašek 5.12.2018 16:26

Re: Hrůza pohledět!

Poradím, kandidujte na radního v Karlštejně.

Možná také prohodit obecní poplatky od stánkařů za dotace od Teličky. Zkráceno.

Š. Hašek 5.12.2018 16:23

Re: Hrůza pohledět!

V tom jsme zajedno.

Rusko vydrží ale i bez Putina. Zatím všichni táhnoucí "na Stalingrad" měli inteligenci Langšádlové, no Francouz o malinko víc.

Jen by mně bylo líto toho utrpení a čurbesu ........... . Rusko stejně bude velet jen a jen samo sobě. I ta Čína.

Z. Vydra 5.12.2018 12:13

Rezignace na suverenitu ČR

Vážený autore, s naší suverenitou si nelamte hlavu. Jak jistě víte, tak nedávno paní Merkelová ve svém proslovu v Berlíně prohlásila, že členské státy EU by měly předat svoji suverenitu Bruselu. A není sama, kdo to požaduje, třeba i takový Macron. Což je logické, protože bez předání suverenity by nemohl vzniknout ten Velký jednotný Evropský stát, což je cíl, kam směřuje EU. A v tomto státu bude mít rozhodující slovo kdo?

V. Student 5.12.2018 12:12

Re: Hrůza pohledět!

Jediná ochrana proti rozparcelování Ruska oligarchy je Putin. Taky to myslím vážně. Jsem přesvědčen, že ty pravé trable s Ruskem nastanou, až tady nebude. Dej mu Bůh pevné zdraví a hodně síly.

Š. Hašek 5.12.2018 12:02

Re: Hrůza pohledět!

Tam za oceánem jsem nebyl ..... už se nedá/není potřeba všechno vidět.

Rusové se budou zajímat ......, já taky.

Š. Hašek 5.12.2018 12:00

Re: Tak jsem si přečetl diskuzi

Já se směji ......

Doufám, že jste si všiml, že vaříte na "zlém" ruském plynu a demonstranti proti Číně na těch našich demogratických náměstích jsou ze 48% procent oblečeni ve "zlých", hnusných čínských hadrech.

Faktem asi bude, že párky z Agrofertu jsou také zlé. Kupte si z dovozu! A nekupujte mraženou zeleninu od Babiše, kupte si italskou.

Asi přestanu jezdit jednou autobusovou linkou, je tam zlý řidič. No jo, ale ten druhej, hodnej zas to moc neumí. Mám platit "hodného" nebo "zlého"?

P. Černoch 5.12.2018 11:42

Re: Hrůza pohledět!

Popíši svůj zážitek s těmi "Rusy".Onehdá jsem byl na Karlštejně a byl jsem zděšen počtem stánků táhnoucích se k hradu,obsazených ruskojazyčnými prodávajícími.Na obědě jsem se setkal z místním zastupitelem a ptal se proč je u hradu tolik rusáků.Překvapil mě odpovědí:"ani jeden ten stánek není Ruský,všechno jsou to Ukrajinci".

Jste si pane Navr8tile jistý,že rozeznáte ruštinu od ukrajinštiny,nebo Rusa os Ukrajince?

J. Fridrich 5.12.2018 11:35

Re: Hrůza pohledět!

Blahopřeji vám a přeji krásnou dovolenou v krásné přírodě, která tam jistě je - toto je moje přání bez ironie. Přírodu a hlavně hory miluji a rád navštěvuji. V Evropě hlavně Alpy " ze všech stran ", Balkánské hory, naše hory, v Americe jsou krásné Apalačské hory na východě USA atd. Tam si od politiky snad oddechnete a po návratu nás poinformujete..

Š. Hašek 5.12.2018 11:18

Re: Hrůza pohledět!

Pane Fridrichu, skoro mě to svádělo napsat pane Fridrich,

jedu na Sibiř. V létě. Zas. Budou procházky v Chamar Daban. A jinde.

Nějak s tou Langšádlovou a s Vámi je houby debata. Ona dokonce zakládá peticparlamentkomisi, jestli pak nebudu ovlivňovat spoluobčany v nebruselském duchu.

J. Fridrich 5.12.2018 11:04

Re: Hrůza pohledět!

Jak vám pane Hašek na klinice u docenta Chocholouška vaří ? Dá se to jíst ? A co procházky parkem v doprovodu silných pečovatelů ?

J. Fridrich 5.12.2018 11:01

Hezké shrnutí chování našich - prý lídrů, pane Kovanic

Hezké shrnutí chování našich - prý POLITIKŮ, pane Kovanic. Problém i těch příštích voleb " kamkoliv " bude ten, že slušní, vzdělaní a čestní lidé do toho našeho politického " Augiášova chléva " prostě NEPŮJDOU...

J. Fridrich 5.12.2018 10:56

Re: Tak jsem si přečetl diskuzi

Souhlas pane Lenc.. Kdyby ještě žili ti naši skvělí komici Šimek a Grossmann tak by určitě na toto téma odehráli tu svou skvělou " Besídku zvláštní školy " - a sedělo by to na mnoho našich politiků a novinářů-komentátorů...

J. Holíček 5.12.2018 10:49

Re: Šamane,

:-))

A. Alda 5.12.2018 10:43

Vzdání se suverenity se promítlo i do Ústavy,

a to ústavním zákonem č. 395/2001 Sb., který podepsali Havel, Klaus a Zeman.

V. Pokorný 5.12.2018 10:33

Další

fanatik, tedy autor článku, který by nejraději hned vyhlásil válku Rusku. Ale sám by bojovat nešel, protože má jinou práci. Jako jsou tady ruští vyzvědači, tak jsou tu, tedy v Česku, i špióni našich nejvěrnějších a nejúpřimnějších spojenců z USA i států EU., kteří se sledují i odposlouchávají taky navzájem. Tak nevmí v čem se od nich Rusko a Čína liší.

P. Lenc 5.12.2018 10:09

Tak jsem si přečetl diskuzi

a nevím, jestli se naivitě některých příspěvků mám smát nebo plakat.Holt Rusové a Číňané jsou ti hodní, ale ti amíci...Maně si vzpomínám na Rudé Právo.

Š. Hašek 5.12.2018 10:01

Stát, který nemá špiony ....

je řízen retardy. Potom jsou také státy, které si pletou špiony a Slonkovou.

Já mám dojem, že byl/je jeden, pěrvovo sorta ..... aha! Putin. Někomu zbývá jen závidět, protože Putin sice věděl, jaké má Merkel kabelky, ale staral se hlavně o důležitější věci.

Š. Hašek 5.12.2018 9:54

Re: Hrůza pohledět!

Tedy, podle mě ...... pokud je někdo agent něčeho/někoho ...... tak to bude ml. Stropnický. Halík. A myslím to vážně.

Stran Ruska - je úplně jasné, že někdo by si rád (zas) Rusko rozparceloval. Zatím ho těžce štve, že Putin na ně dělá dlouhý nos a závistivě pokukují, jak si ti odrbaní mužici kupují nejdražší byty v Praze. A na Rusi ženy tloustnou, protože mají činorodé muže a smetanu nikoliv od nějaké Meggle. Polívky z brusele v pytlíkách tam taky nefrčejí, mají svoje. I mongolské hovězí. Plzničku mají naší. O tom, že teď tady frčí ruský plyn ....... nebudu zdržovat. Zkráceno.

F. Navrátil 5.12.2018 9:40

Hrůza pohledět!

Ba, ba, Šamane. Mladí Rusové přijíždějí do Evropa v přeplněných kozáckých čajkách a před vystoupením na břeh roztrhají komsomolské průkazy. Je jim hromadně udělován azyl, přidělovány kreditky a sociální dávky. Prodávají ve stáncích šašlyk a načerno kšftují s machorkou. Všude staví pravoslavné chrámy a zřizují rudé koutky. A nejhorší je, že nutí ženy, aby chodily v sarafánech!

K. Janyška 5.12.2018 9:28

Ale o státní suverenitu jsme přišli přijetím Lisabonské

smlouvy. Kdo to neví, musí se doučit teorii spontánního řádu Evropy a z ní plynoucím sofistikovaném násilí Evropské unie na evropských národních státech... Dzp.

J. Toman 5.12.2018 9:26

tajné služby

Buďme ádi, že tady podle BIS máme jen špiony z Ruska a Číny. Ostatní nás mají rádi... V Česku působí BIS, civilní rozvědka, vojenská rozvědka, vojenská kontrašpionáž a já nevím kolik ještě tajných služeb, Všichni proti něčemu bojují, akorát občan neví proti čemu. Naši diplomaté v cizích zemích jsou křišťálově čistí a s nějakou špionáží by si jistě nešpinili ruce.

Z. Klouček 5.12.2018 9:12

suverenita

Je zajímavé, že nedávno zmínila paní Merkelová, že národní státy by se měly vzdát své suverenity. Nepředstavuje to možné ohrožení našeho státu ? Třeba BIS něco v tomto směru zahrne do své příští zprávy...

V. Student 5.12.2018 8:36

Re: Nějak jsem si nevšiml, že by nám Putin z Moskvy

Ne že by na vašich slovech něco nemohlo být, nicméně není mi jasné, proč jsou zmiňováni pouze špioni Ruska a Číny. Američané, Němci, Francouzi atd. žádné nemají?

Neříkám, že doba černých brýlí, límců vyhrnutých až k uším a klobouků naražených do čela už minula, ale mně víc vadí pronikání sobců z neziskového sektoru do politiky. Jejich stále rostoucí význam spolu s jejich fanatizmem a nesnášenlivostí mě znepokojují výrazně více.

F. Houžňák 5.12.2018 8:32

Oni si něco

povídají? Kdy a kde a o čem?

J. Pokoutný 5.12.2018 8:14

Re: Nějak jsem si nevšiml, že by nám Putin z Moskvy

Když už tedy důvěrně víte, co si povídají Mynář, zástupce LUKOILu a pan prezident, povídejte! Fakt mne to zajímá. Mimochodem, už při tom rachotu kolem US radaru (ne raketám) na Brdech se při "posilování odporu" tamních obcí výrazně angažovaly ruské firmy (viz tehdejší zpráva BIS) - a jen člověk v určité bublině si neuvědomuje, že ne každý po 14 dnech zapomíná. Hezký den.