7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


ŠAMANOVO DOUPĚ: Socialistická cesta s čínskými rysy (1)

27.2.2019

Bolí-demokracie, boj proti šéfovi ďáblů, nedostatek hajzlpapíru, nevhodné otázky a linie vojensko-technické spolupráce s Ruskem

Pokračuji výběrem z deníčku přítele Moby Dicka, který se týká nedávné historie Venezuely. Tentokrát z prvních měsíců vlády Mikuláše Madura v roce 2013, jehož tehdejší budování socialismu 21. století nese současné plody.
***************************

Čtvrtek 2. května 2013

Juan Carlos Pinzón (ministr obrany, Kolumbie) dlí v Pentagonu na krátké pracovní návštěvě. (Dva týdny po Madurově chopení se moci v sousední Venezuele.) Setkal se zde s Chuckem Hagelem (ministr obrany, USA), aby společně prodiskutovali otázky bezpečnosti a spolupráce mezi oběma zeměmi. Ministr Hagel ocenil pokroky, k nimž Kolumbie dospěla při vyjednáváních s disidentskými Revolučními ozbrojenými sílami Kolumbie (FARC). Ministři probrali možnosti budoucí spolupráce mezi armádami Spojených států amerických a Kolumbie v projektech regionální obrany.

Mrtvá Kočka: „Proti kolumbijským narkorevolucionářům a jejich venezuelským dealerům.“

Sobota 4. května 2013

Mikuláš Maduro (Venezuela, „bolívarský“ prezident) včera „naznačil“, že Álvaro Uribe (Kolumbie, prezident v letech 2002-2010) „plánuje jeho vraždu“. Miluláš rovněž objevil, že se Álvaro „podílel na vraždě venezuelského prezidenta Johnnyho Gonzáleze“.

„Tato obvinění jsou odrazem zoufalství osoby, která se k moci dostala nezákonným způsobem a která se snaží odvrátit pozornost od porušování zákonů a probíhající korupce pomluvami a hledáním obětních beránků.“ (Jaime Granados, právník beránka Álvara.).

Mrtvá Kočka: „Mlhoš je ještě slušnej.“
Žena Moby Dicka: „V téhle konkurenci jistěže. Ale měl by konkurovat jiným prezidentům!“

Neděle 5. května 2013

Juan Manuel Santos (Kolumbie, aktuální prezident) napsal, že bude bránit exprezidenta Álvara Uribeho před srosťárnami ze strany Mikuláše Madura (Venezuela, bolí-prezident) toliko diplomatickou cestou, a že se „nesníží ke křikům a urážkám“.

Mrtvá Kočka: „A náletům.“
Žena Moby Dicka: „Což bych mu nedoporučovala vzhledem k ruským protiletadlovým systémům, které si Venezuela pořídila za ruské půjčky.“

Pondělí 6. května 2013

Mikuláš Maduro (Venezuela, bolí-prezident) obvinil amerického občana Timothy Tracyho z toho, že organizoval studentské protesty, které měly v zemi vyvolat „nestabilitu“. Barack Obama (prezident, USA) toto obvinění označil za „nesmyslné“. Při tom zmínil, že podobná nepravdivá obvinění vůči USA vypouštěli venezuelští představitelé i dříve. Mikuláš kontroval: Podle něj je Barack „velkým šéfem ďáblů“. Finančně podporuje opozici a snaží se zničit venezuelskou demokracii.

Mrtvá Kočka: „Bolí-demokracii.“

Úterý 7. května 2013

Prezident Venezuely Mikuláš Maduro navštíví Argentinu, Brazílii a Uruguay. Cesta by měla trvat 3 dny a jedním z jejích cílů je zabezpečit zemi bolívarské revoluce – aby nechcípla hladem.

Čtvrtek 16. května 2013

Po máslu, kávě a mouce mizí z obchodů i poslední roličky toaletního papíru. Zatímco v reálném socialistickém Československu za to mohly pokřivené dodavatelsko-odběratelské vztahy, v dnešní Venezuele za tyto nedostatky mohou „protivládní síly a privátní sektor, který se léta snaží destabilizovat poměry a svrhnout vládu“, alespoň dle bolí-prezidenta Mikuláše Madury.

Podle ekonomů je to obvyklý jev „plánovaného hospodářství“, které cenovou regulací ničí trh, soudruzi z EU. Oni stejně prej Venezuelci nebudou brzy toaletní papír potřebovat. Nebudou mít z čeho, ehm, vyměšovat.

Mrtvá Kočka: „No jo, hajzlpapír. Ten na konci sociálrealismu taky nebyl. Pamatujou, pane Rataj?“
Žena Moby Dicka: „Nepamatuje. Oni soudruzi marx-leninisté vždycky měli svoje rezervy. Až to, co nespotřebovali, šlo do Tuzexu.“

Středa 5. června 2013

Venezuela, aby ukázala, že chce zlepšit vztahy s gringy ze severu, propustila a vyhostila amerického dokumentaristu Tima Tracyho, který byl pro dokumentování povolebních protestů v dubnu zatčen jako americký špion. Jeho zatčení nařídil přímo Mikuláš Maduro, podvodně zvolený venezuelský prezident.

Mrtvá Kočka: „Nezatýkal ho osobně? Jako lžiprezident Antonín Novotný ministra Baráka?“

Tracy ihned po propuštění/vyhoštění odletěl do Miami.
Žena Moby Dicka: „Ale tygra tam musel nechat.“

Aktuální vsuvka:
Pondělí 25. února 2019

Tentokrát asi zatkl Mikuláš novináře osobně. Protože se tak stalo během interwiev, který s ním vedl moderátor americké televize Univision Jorge Ramos. Ale dopadlo to dobře. Zítra má být celý štáb vyhoštěn. Ale vybavení si asi ponechá Venezuela. A pročže byl Ramos i viceprezidentka společnosti Univision María Martínezová „na několik minut zadrženi v izolované temné místnosti“?

„Nevhodné otázky.“ (Nejmenovaný venezuelský ministr cenzury, é, informací.)
„Asi si taky zařídím temnici.“ (Přímo zvolený prezident ČR Mlhoš Zeman, oblibovaný polovinou českého národa.)
„Budeš mi ji půjčovat?“ (Komunisty podporovaný premiér ČR Andrej „Bureš“ Babiš, předsametový agent ŠtB a vlastník ovládacího 30% balíku akcií ČR.)
„Já se taky hlásím!“ (Tokio Omamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura)

Pátek 7. června 2013

Mezinárodního veletrhu zbraní v Peru se účastní všichni zbrojaři, i Česko. Avšak málokdo má u místňáků takový úspěch jako Rusko. To za posledních 12 let inkasovalo za zbraně pro Jižní Ameriku $14,5 miliardy. V příštích desetiletce zde plánují Rusové prodat zbraně za $50 miliard. A to i pro organizaci „Bolívarovský svaz pro lid naší Ameriky“ (ALBA), kterou vede Venezuela, a kam patří ještě Nikaragua, Bolívie, Kuba a Ekvádor.

Žena Moby Dicka: „Inu, vyváženost a rovnováha musí být.“
Mrtvá Kočka: „Aby byl zachován mír.“

Středa 12. června 2013

Národní volební rada Venezuely doprozkoumala výsledky prezidentských voleb a potvrdila vítězství bolí-prezidenta Mikuláše Madura. Prohlásila, že ve výsledcích nenašla žádný rozdíl a že původní sčítání proběhlo podle pravidel.

Mrtvá Kočka 2019: „Sčítání – ale čeho?“

Pátek 14. června 2013

Čína, Venezuela, Brazílie, Rusko, Japonsko a Jižní Korea by se rády zapojily do projektu mezioceánského průplavu v Nikaragui. Domácí by si v průplavové akciovce ponechali 51 %. Projekt 200 km dlouhého díla by přišel na pouhých $30 miliard a jeho výstavba by zabrala asi 10 let. V době celosvětové recese a celonikaragujské bídy jde spíše o snahu levičáckého prezidenta Daniela Ortegy o získání či udržení popularity.

Žena Moby Dicka: „Lepší a užitečnější než olympiáda!“
Mrtvá Kočka: „A levnější.“

Právě asi těch $30 miliard rozkradli ruští politici v Soči při přípravě zimních olympijských her 2014. Celkem, i s těmi zpronevěrami, přijde Soči na asi $50 miliard. Jo, širaká strana balšája, na Rusy halt nemáme.

Pokračování příště.

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.