17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Selekce, pane premiére!

Ano, pane ministře, my tady na pacientech provádíme selekci. Řekl ve čtvrtek přímo do televizních kamer jeden z lékařů v Karlovarském kraji. Což je odvaha, když uvážíme, že podobnou informaci sdělil panu ministru zdravotnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Polák 13.2.2021 10:05

Nynější uzavření s Německem bude asi to samé, co osobo! Když pánbu naděloval rozum, na vás se nedostalo.

Z. Velínský 13.2.2021 0:35

Odmítnutí německé nabídky pomoci vypadá jako záměr. Možná, jak píše autor, jenom ze zhrzenosti a pomstychtivosti k třídním nepřátelům - pardon, k opozici. Ale ani bych se nedivil, kdyby skutečným cílem bylo dostat některé nemocnice do kritického stavu a pak to použít jako hrozbu, co může nastat, když nebude prodloužený nouzový stav. Protože jiné argumenty vláda předložit nedokázala a protože kritický stav v sokolovské nemocnici a několika dalších skutečně jako názornou hrozbu použili ústy pana Blatného, pana Babiše a nejotevřeněji večer v TV ústy pana Faltýnka. Ať je důvod jakýkoliv, je to svinstvo, které přímo volá po trestním postihu.

Z. Lapil 13.2.2021 10:05

Já jsem z těch, kteří věří, že "není třeba hledat zlý úmysl ve věcech, které lze vysvětlit lidskou blbostí", ale už mě to taky napadlo: v listopadu byl počet pacientů " v těžkém stavu nebo s vysoce intenzivní péčí" v republice 8000, další špička začátkem ledna 7000 a posledních 14 dní je celkem stabilní se špičkou minulé pondělí 6174 (včera 5761). Viz https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?utm_source=general&utm_medium=widget&utm_campaign=covid-19

Tak hýmlelement - proč najednou tolik povyku? A když existuje ministerstvo zdravotnictví, to fakt doteď nespustilo nějaký dispečink, podle mě by stačila sestava pracující vedoucí, jeden až dva výkonní počtáři a sekretářka, kam budou vždycky ráno nemocnice posílat aktuální stav lůžek, možná personálu a určitě včerejších covidových příchozích, který (ten dispečink) bude koukat do excelu a dávat záchrankám pokyny na způsob "v Chebu maj svejch starostí dost, lifrujte je do Mariánek nebo do Plzně.

Bohužel Babišova vláda opakovaně řeší věci až když nastanou a ani za poslední skoro už rok se nepoučila, že když lidem řekne "jsme v průšvihu, zachraň se, kdo můžeš", tak to nedopadne úplně špatně. Narážím teď na úplný začátek s rouškami.