23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Selekce, pane premiére!

Ano, pane ministře, my tady na pacientech provádíme selekci. Řekl ve čtvrtek přímo do televizních kamer jeden z lékařů v Karlovarském kraji. Což je odvaha, když uvážíme, že podobnou informaci sdělil panu ministru zdravotnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 15.2.2021 14:26

Moje máma ročník 1913 měla na podobné situace jednoduché zhodnocení - dělají to blbci - výsledek musí být blbý a já dodávám - tečka CZ !!!!!!

B. Máca 13.2.2021 21:58

Jeden z argumentů pro převoz nemocných do Německa již neplatí. Němci hranice uzavřeli, takže návštěvy příbuzných nejsou možné.

V. Čermák 14.2.2021 13:31

To neznáte? Nenatahuj ruku o pomoc k druhému, můžeš-li si pomoci sám...;-D

V. Čermák 14.2.2021 13:37

Patřilo to spíše ustarané paní Rybnické...;-D

J. Jurax 13.2.2021 18:54

No jo, máte recht. V tom, že vláda včetně Babiše v tom plave i v tom, že v opozici nikoho méně neschopného než Babiš v punktu covidu nevidět.

Akorát místo kapitán SS jste měl napsat SS-hauptsturmführer, zní to úderněji ... :-)

V. Čermák 14.2.2021 13:28

Tak asi kromě Číny v tom plave celý svět. Vy jste ovšem satelitem svého mocného pána Babiše, tak ho samozřejmě nezapomínáte zmínit....;-D

J. Jurax 14.2.2021 16:10

Ehm ... jsou schopni chápat psaný text, voni satelite?

J. Ráž 13.2.2021 16:49

Dohady, zda se mělo, či nemělo převážet nakažené koronavirem tam, či onam, mne nedojímají. Pro mne by byla důležitější relevantní informace o důvodech, proč zrovna na Chebsku se ten virus kriticky rozšířil a má u většiny pacientů tak těžký průběh. Normální to není a zjistit by se to mělo, aby něco podobného nepropuklo jinde. V Trutnovském okrese jsou důvody zvýšení nákaz jasné. Ale proč v Chebu, kde žádný Špindl není, se to tak rozmnožilo, to by se zjistit mělo. Blatný by měl být co nejrychleji "odejitý", to je manažersky nejhorší ministr, co jsme kdy měli. Prymulu ovšem néééé! Má nějakého adepta opozice?

J. Prikner 14.2.2021 11:26

Jak je možné, že člen vlády, která by měla světové elity poslouchat na slovo (určitě už zná alespoň z vyprávění od zkušenějších kolegů čeho jsou schopny), neposlouchá na slovo. Začíná to vždy stejně: Nejprve domácí sorosovská divize přijde s kolaborantským dopisem „uvědomělých Pragováků“, který připraví půdu pro zahájení akce. Mnoha regionálním naivkům, kteří většinou vůbec netuší, jakým cílům slouží, dělá dobře, že mohou posloužit Pražské kavárně. Třeba by si i mě, zapadlého aktivisty z Chebu, mohlo panstvo v Praze všimnout. A kdo ví, možná bych se mohl jednou dostat i k bruselskému dvoru, pokud by si mě nová aristokracie vzala mezi sebe. Pod peticí protestující proti rozhodnutí ministra Blatného se proto sešla opravdu pestrá společnost. Mezi signatáři nechybí advokáti, faráři, lékaři, manažeři, herci, studenti ani profesionální sportovci. Chebská pobočka pražské kavárny ministrovi mimo jiné dramaticky píše: „My, občané okresu Cheb a dalších příhraničních regionů, se na Vás obracíme v důsledku nanejvýš vážné a alarmující situace, kterou doslova na vlastní oči sledujeme v našich zdravotnických zařízeních. Z chebské nemocnice máme četná svědectví o prokazatelně kolabující intenzivní péči o pacienty. Vedení Karlovarského kraje tento týden vyjednalo s Německem možnost vozit české pacienty do německých nemocnic v Bavorsku a Sasku. Je pro nás nepochopitelné, proč vláda v této situaci odmítá učinit formální krok a požádat Německo o pomoc. Vzhledem k výše uvedenému máme obavy ze vzniklé situace, a proto Vás tímto vyzýváme, abyste přehodnotil své stanovisko a zasadil se o urychlenou formální žádost ministerstva zdravotnictví a Vlády České republiky o výpomoc ze strany dvou německých spolkových zemí – Svobodného státu Bavorsko a Svobodného státu Sasko.“ Po tomto zástřelu následuje vlamování. Jak by také jinak, vždyť reprezentuje pirátský STAN, který má likvidaci národních států jako jednu z hlavních ideových priorit. To vše v souladu s dlouhodobými plány Evropské unie.

V. Čermák 14.2.2021 13:33

Proč zrovna v Chebu? ;-D

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-At-jde-ten-deb-l-do-pr-ele-Ziskali-jsme-sokujici-fotky-z-vanocnich-trhu-v-Chebu-Stovky-lidi-zadne-rousky-zpev-alkohol-653863

H. Rybnická 13.2.2021 16:27

Gratulace pane ministře zdravotnictví. Podařilo se Vám tím výrokem o tom jak si Česká republika váží českých občanů.(tím, že těžce nemocného převeze z Chebu do Jihlavy a ne o pár kilometrů na západ) vzbudit zase o pár národnostních vášní více. Pokud se ovšem jedná o finanční prostředky za léčení pacientů v cizině by bylo vhodné říci občanům pravdu na rovinu. A hned poté zahájit vyjednávání s pojištovnami, vyjednat nějaké paušály nebo podobná řešení. Koneckonců se situace múže zítra obrátit . Jsme přece sousedé nebo ne? Dnes pomůže ten tomu zleva, zítra ten zleva tomu zprava. Bývávalo. Co tak dnes děláte? Je sobota, máte určitě volno.

J. Vlček 13.2.2021 18:11

Mluvíte jak chytrá horákyně, která přímo rozhoduje o vzájemně výpomoci, včetně vzájemného vyrovnání za tuto výpomoc.

To už se raději držte své oblíbené parkety, kterou je obhajoba sudetoněmeckého landsmanšaftu, který úpěnlivě žádal führera o svůj návrat do Říše, a když se tomuto zde tolik utlačovanému etniku jeho sen nakonec vyplnil, tak to spolu s ním, vážená paní obhájkyně z Rybníka, cítíte jako křivdu. ;-D

H. Rybnická 13.2.2021 19:04

Nějak Vám dochází argumenty vážený pane. V takovém případě jsou nacisté zpravidla takovým posledním stéblem k vybití vzteku. Trochu se uklidněte, mohlo by se stát že byste musel rychle do nemocnice a tyto jsou zaplněny covidem, Taková mozková příhoda ... a přece nechcete aby Vás museli přece jen převézt do Německa?

J. Vlček 13.2.2021 19:23

Máte na mysli argumenty, jakými zde plácáte celé odpoledne? Milá paní z Rybníka, můžete být bez starosti o mé zdraví. Starejte se hlavně o to svoje. Vaši pozornost a péči věnujte své nové domovině a nám zde dopřejte klidně svátek. Vaše názory nechť jsou nám ukradeny. O nic hodnotného nepřijdeme. ;-D;-D;-D

F. Navrátil 13.2.2021 12:08

Pokud jsme členy EU a panuje zde volný pohyb osob, zboží služeb a kapitálu, pak by měla být záležitost převozu pacienta z české do německé nemocnice záležitostí domluvy mezi nemocnicemi a ne námětem pro jednání vlád. Myslím si, že hlavním problémem je přání některých óbrpacientů léčit se v komfortnějších německých nemocnicích a nechuť českých zdravotních pojišťoven platit pohádkové účty za tento zahraniční nadstandart.

L. Beneš 13.2.2021 12:06

Otevřít hranice pro sanitky? To se snad ale děje. Před pár dny bylo lze spatřit v jedné české televizi, kde se probírala otázka převozu českých pacientů do Německa, záběry z chebské nemocnice, kde stála také jedna sanitka německá. Nesloužila-li k převozu českých pacientů do Bavorska, přivezla snad německého pacienta do Chebu? Nebo si tam německý saniťák jen přijel pro kávu v igelitovém pohárku?

H. Rybnická 13.2.2021 13:13

A i kdyby ta sanitka převezla německého pacienta do české nemocnice - a co? Žijeme v Evropě. nebo ne? Je ovšem pravděpodobné, jak sám uvádíte, že se německému občanu dostalo první ošetření při nějakém úrazu nebo náhlé příhodě a německá sanitka přijela jej odvézt domů. Je to obvyklý postup. Říká Vám něco výraz Hippokratova přísaha? Asi ne. A panu ministrovi zdravotnictví asi také ne.

V. Čermák 13.2.2021 11:45

Babiš Maká, Kovanic Tlachá. A říše je pro některé už zase lákavá. Mimochodem, nejprve je potřeba si pomoci vlastními silami a teprve potom natahovat ruce o pomoc k druhým ..;-D

J. Jurax 13.2.2021 18:55

Babiš maká, nesporně, ale na čem? Výsledky nějak nevidět, leda průsery ...

V. Čermák 14.2.2021 13:36

Ani neuvidíte. Vaše klapky a neukáznění občané....;-D

J. Jurax 14.2.2021 16:12

Aha ... tak sorry, sáhnul jsem Vám na modlu nemytým prstem ... :-)

J. Vlk 13.2.2021 11:08

Nepovažuji za vhodné srovnávat situaci v době války se současným úsilím o počet poskytování zdravotních lůžek s péčí. Pak bychom se mohli ptát kam se ztratila národní hrdost, že žádáme v zahraničí ? Doktoři a zdravotní personál jezdí pomáhat k sousedům ?

H. Rybnická 13.2.2021 13:19

Pane Vlku národní hrdosti si hojně užijte. Je to spíše negativní hodnota než cokoli jiného.. U nemocného člověka rozhoduje - alespon v civilizovaném světě - možnost co nejrychleji pomoci.Právě lékaři skládají na právě toto přísahu. Právě proto aby nedošlo k tomu, co lékaři označují výrazem "triáž". Koneckonců i tento výraz vznikl jako výsledek "národních hrdostí" které zpravidla vyvolávají války.

J. Vlček 13.2.2021 13:49

Při vašich dějepisných znalostech, které se zde snažíte neustále zdůrazňovat, máte jistě na mysli především národní hrdost německých nacistů a sudetoněmeckého landsmanšaftu, že, paní Rybnická. ;-)

J. Farda 13.2.2021 14:40

Máte recht, vlastenče Vlčku, proč právě do Bavor, to aby ho tam indoktrinovali Landsmanšafti, nebo k Sasíkům, kteří nám neodpustili, že jim statní čeští jonáci volakedy natrhli žaket u Hrubé Skály, a proto jejich kurfiřt Jan Jiří I. za pomoc Ferdinandovi II. dostal obě Lužice z dominia Českého království, žejo? To ať ten egerlandský nebo falknovský pacoš, esli je roduvěrný Čech, raději vlastenecky exne doma - čímž ještě vlastenecky ušetří svůj důchod! Jsem Vaším patriotismem dojat téměř k slzám ... ;-)

H. Rybnická 13.2.2021 16:29

S chutí jsem si to přečetla už třikrát. Alespon kousek k zasmání. Děkuji.

J. Farda 13.2.2021 17:05

Některé lidi zkoušet přesvědčovat - a že se jich tu na Psu rojí neurekom - je paní Rybnická účinné asi tak jako foukat volovi do pr*ele, ale jak říkal pan Werich, s, ač věčnou, blbostí se nesmí přestat bojovat! Mějte se ... :-)

J. Vlček 13.2.2021 19:58

Pane Fardo, vaše slovní vybavení je obdivuhodné. Mluvíte doslova jako zběhlý dráteník. Vás je tu skoro škoda. Nezkusíte psát do novin. Kravské rozhledy by po vás jistě skončily. ;-D;-D;-D

J. Vlček 13.2.2021 18:40

Také se rád směji, ale takovéto ubohosti ve mně smích nevzbuzují. Je vidět, že máte vytříbený vkus na krávoviny jakými jsou uvedené Fardovy produkce.

Gratuluji vám k vaší vzájemně vyrovnané intelektuální úrovni. ;-D;-D;-D

J. Farda 13.2.2021 20:08

Na ubohost jste dnešní večer expertem, s řadou dalších vlastenců, vlastenče Vlčku nejen Vy, tak hlavu vzhůru a pryč s falešnou skromností! :-P