5.6.2020 | Svátek má Dobroslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Wágner 8.4.2020 21:51

Zhruba třetina osob uzdravených z nemoci covid-19 může mít příliš málo protilátek, takže se mohou nakazit i podruhé a nemoc znovu šířit. To by ovšem znamenalo, že princip kolektivní imunity, která by měla zastavit postup epidemie, nemusí v případě nového koronaviru fungovat.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/veda/novy-vyzkum-zpochybnuje-kolektivni-imunitu-nejmene-protilatek-na-covid-19-zjistil-u-mladych-lidi.A200408_151711_ln_veda_sei

J. Kraus 8.4.2020 17:32

Už nevím, odkud jsem to zkopíroval:

Německá veřejnoprávní televize vysílá v pořadu pro děti klip „Corona rettet die Welt“, ve kterém děti mimo jiné slyší: „Říkáme koronaviru ano“, protože „virus je spravedlivý. Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí. Generace 65+ naši planetu poslední půlstoletí devastovala.“

A. Hrbek 8.4.2020 17:04

Dnes ráno jsem v médiích upozornit, že ve vývoji nakaženosti Covidem jsme již dosáhli maxima, a že denní počty nakažení budou nadále v průměru postupně klesat. V polovině dubna očekávám, že to bude 6.700 +- 500.

ÚZIS pak najednou, podle sdělení pana ministra Adama, hodně slevil a očekává v polovině dubna celkový počet nakažených 5.000 až 12.000 se středem nějakých 8.000. I nadále však bude muset hodně slevit, Každý si to bude moci zkontrolovat.

J. Dvořák 8.4.2020 15:47

Člověče proberte se.

Jedem může být bolestín a hypochondr a trpět etnickou paranoiou, ale některé vaše postřehy (závěry) jsou příliš...

"Připadalo mi to trochu jako seznamy popravených za heydrichiády." "Víte, jaký byl nejobvyklejší oficiální důvod úmrtí v Aušvicu? Zápal plic!" "Profesor Prymula (70 % obliby) mi tak připadá spíše jako doktor Mengele."

Pokud šlo o satiru, tak se omlouvám za svou nechápavost.

V. Šedivý 8.4.2020 11:21

Zajímavá myšlenka. " Vyčkejme času, ... než se vyvine vakcína a léky! Opatrně s uvolňováním."

A kdy bude ta vakcína? V půlce dubna nebo až v květnu?

Už teď jsou náklady mimo jakékoli rozumné meze a kdyby se v tomto režimu mělo čekat dlouhé měsíce až budou léky, dočkali bychom se ve stavu, kdy by sice možná byla vakcína, ale nebylo by ani na vakcínu, ani na žrádlo.

Anebo se možná žádnou vakcínu nepodaří vyvinout nikdy. Co pak budou dělat (už dost pohublí a vysílení) laboratorní křečci?

J. Kalina 8.4.2020 11:11

já svůj pohled na věc napíšu sem neb nechci diskutovat o každé věci extra.

a) k nějaké promořenosti dojde tak jako tak. Jde o tu rychlost. Kdyby nebyla žádná opatření typu karantény, omezení styku, roušek což je technické opatření, ale zároveň to dojde i pablbům, že by neškodilo na pár týdnů změnit chování. Tedy mohli jsme mít už všechny domovy důchodců, kde je velká koncentrace ohrožených, (obecně osoby, které by to neměli dostat neb je to o hubu) v lepším případě v nemocnicích, v horším na hřbitově ("vybité"). S restrikcemi to jen celé potrvá déle, ale řekněme, že je to boj o naději, že aspoň někteří to nedostanou a sníží se i pravděpodobnost nákazy, jak bude kolem nich stále více lidí"promořených"

b) možná se ukáže, že to nebude u nás tak horké jako jinde s zatím neznámých důvodů. Jsou spekulace o povinném očkování na TBC, možná tu byl kdysi nějaký příbuzný covidu, který imunizoval část lidí, jsme přeci Slované "-)). Možná že restrikce nebrání zcela přenosu, ale snižují množství viru, který na vás skočí při kontaktu, což může pomoci s jeho likvidací, průběhem nemoci.

c) nechápu invektivy na pana Prymulu, že změnil názor ohledně promoření. Od začátku se hovoří o pokus o zploštění křivky nárůstu infekce tak, aby se to vešlo pod kapacitu zdravotnictví. To je jinými slovy druhá strana mince - "řízená promořovanost". Jestliže se ukazuje, že to zatím nejspíš funguje, je čas zmírnit nějaká opatření a zkusit zjistit, jaký zvládnutelný dopad to případně má. Pak udělat další zmírnění.

d) ohrožené skupiny se budou muset bohužel sami ve svém zájmu držet bokem ( a ostatní by jim mohli trošku pomoci) doku se nenajde vakcína nebo to vymizí.

U. Uziv 8.4.2020 15:26

+1

Ś. Svobodová 8.4.2020 10:25

Nikdo vás přece nenutí, abyste se nakazil. Můžete se chovat jako doteď. Navíc výzkumy v zahraničí ukazují, že velká část zdravé populace protilátky na virus má. Kolik je to u nás se bude teprve testovat. Je možné že za několik měsíců bude v populaci takové procento že vir nenajde lehce hostitele a vymizí. Pak už budete moct běhat po nákupech bez roušky. Ti co sars měli vás ochrání.

S. Rádl 8.4.2020 15:10

Mohla byste dát odkaz? Pokud vím, tak níkde systematicky lidi bez příznaků netestovali. Bohužel ale zřejmě nižší hladiny protilátek zcela nechrání - v Číně byly popsány příklady druhé nákazy u lidí majících prokazatelně detekovatelné množství protilátek v krvi.

Ś. Svobodová 8.4.2020 16:08

Odkaz je dlouhý, ale na Novinkách je dnes rozhovor s R. Maďarem, zmiňuje cca 40% bez příznaků. Plošné testování existuje např. v jižní Korei, kde díky tomu infekci vemi dobře zvládají i bez drastických hospodářských a sociálních omezení. Je možné, že u promile může dojít k nové nákaze, vždyť ani vakcína na chřipku není stoprocentní.

V. Braun 8.4.2020 10:12

Tak autor se přidal jen další odsuzující hlas k tématu "promoření". K tomu jen podotknu, že pan Prymula rozhodně není sám a odborníků, kteří trvdí, že "Covid 19 zde s námi již zůstane" je poměrně hodně. Takže autore, když promoření je hyenismus, co navrhujete?

H. Rybnická 8.4.2020 8:02

Vynikající článek děkuji

K. Wágner 8.4.2020 7:26

Doporučuji rozhovor na Info.cz, kde profesor Šerý důkladně rozebírá souvislosti:

https://www.info.cz/cesko/sery-promorenim-populace-bychom-si-vyrabeli-invalidy-virus-napada-i-bunky-v-mozku-44761.html

J. Dvořák 8.4.2020 16:15

To je velmi obsáhlý pohled na situaci z hlediska odborníka.

Ovšem pan profesor neuvádí doplňující informace o tom, že desítky procent obyvatelstva si trvale ničí zdraví drogami, léky, alkoholem, kouřením, špatnou životosprávou, ... Takže všechny zachránit nelze (ani o to každý nestojí). A kdyby se zaměřil jen na ty, kteří budou respektovat jeho rady a bude jich většina, pak ti zachránění umřou hlady nebo na zhroucené zásobování čímkoliv.

Je třeba si přijmout princip přírody, která ničí přemnožené druhy tvorů.

I. Krahula 8.4.2020 7:18

Kovanic to má marné,jednou z něho bude mrtvoloch.

I. Mentlík 8.4.2020 6:38

Zaráží mě, dle mého názoru, přímo humbuk okolo COVIDu. Předpokládá se, že na následky každoroční chřipky v ČR předčasně zemře 1500-2000 lidí, zejména starších a oslabených jedinců. K dokreslení, v roce 2019 zemřelo denně v ČR z různých příčin v průměru téměř 308 lidí. Patřím do obou výše zmíněných skupin a chodím se každý rok proti minulé chřipce očkovat. Netvrdím, že COVID-19 je stejný jako loňská chřipka. Jen se s ním lidé dosud nesetkali, proto vypadají následky nakažení fatálnější. Myslím si, že tady s námi bude už napořád. Není-li vakcína, je ochrana obyvatelstva, zejména některých jeho skupin, zcela namístě. Na jaké úrovni, je už diskutabilní, nejspíš v rámci oboru věštění. Nabádání k promoření za této situace stejně jako pan Kovanic považuji za mengelismus. A jestliže pan Houžňák má autora za nenávistnou svini, pak já p. Houžňáka za korunovaného (v., b., ... - každý si dosaď).

V. Šedivý 8.4.2020 11:25

Myšlenka promoření se nijak nevylučuje s představou selektivní ochrany zvlášť ohrožených.

Jen nevím, kolik lidí by při důsledné realizaci takového modelu mělo zájem o léta "bezpečného života" za dvojitým plotem, bez návštěv, bez vycházek.

A. Hrbek 8.4.2020 5:31

Dovoluji si upozornit, že ve vývoji nakaženosti Covidem jsme již dosáhli maxima, a že denní počty nakažení budou nadále v průměru postupně klesat.

ÚZIS očekává v polovině dubna celkový počet nakažených 5.000 až 12.000 se středem nějakých 8.000.

Podle mých propočtů ze stejné doby to bude 6.700 +- 500 a každý si to bude moci zkontrolovat.

To co je zatím opomíjeno je, že z celkové počtu podezřelých a kontrolovaných se u pouhých cca 5% prokázal Covid. To znamená, že příznaky Covidu nejsou dobře známy a že ze stávajících cca 91.000 drahých a náročných testů jich 95% signalizovalo jiné onemocnění, například nachlazení nebo chřipku. Takže asi něco nebude v současné metodice v pořádku.

A znamená to také, že Covid zasáhne svými následky podstatně menší část populace, než se původně očekávalo.

K. Wágner 8.4.2020 7:30

Pokud "Covid zasáhne svými následky podstatně menší část populace, než se původně očekávalo" bude to jedině dobře.Jenže zda to tak bude, nikdo zatím neví.

F. Houžňák 8.4.2020 2:31

Ještě jednou jsem si to přečetl, a zjistil jsem, že Kovanic píše jako nenávistná svině přirovnávající momentální situaci k poměrům v Osvětimi.

J. Farda 8.4.2020 10:07

Nenávistná svině? To obé čiší z každého příspěvku Vašeho péra, doktore inženýre Houžňáku! Bože mocný, Bože silný, do koho ́s to duši dal?! :-(

F. Houžňák 8.4.2020 14:01

Ale nečiší, to si jenom vy něco namlouváte.

V. Šedivý 8.4.2020 11:28

Proč svině?

Zakyslost s probleskující hysterií, nic víc.

-

Časem pochopí, že to, co se zdráhá přijmout, není ničí zlá vůle ale docela jednoduše reálný stav světa kolem nás.

F. Houžňák 8.4.2020 14:02

No, to je takové slovní spojení, označující určité negativní morální vlastnosti. Ovšem třeba máte pravdu vy.

F. Houžňák 8.4.2020 2:29

Nezbude asi než jmenovat Kovanice diktátorem, aby to všecko dal do pořádku, nejdřív na půl roku jako v Římě, potom doživotně. Podle vzoru božského Julia - i když ten byl jenom doživotním konsulem. Ale Kovanic si zaslouží něco lepšího, vždyť ani ten božský Julius o sobě neprohlašoval, že ví všecko nejlíp.