28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč to Babišovi stále prochází?

PROČ premiér Babiš vyhodil hlavní hygieničku? Důvodem je „nespokojenost premiéra Andreje Babiše s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 7.3.2021 19:42

Proč myslíte že jsem pryč z ČR? Bydlím u Klánovického lesa a v podstatě denně jezdím linkou S1 do svého kanclu v Hloubětíně, vynechal jsem dva týdny v říjnu kvůli karanténě. Naštěstí, na výsledky mé práce má vláda vliv zcela nepatrný, jakož i na práci Spolku "Újezd nad Lesy - krajina pro život", který vedu. Vnoučata mám na několika kontinentech, a na pandemii mně nejvíc vadí, že je teď nemohu navštěvovat. Nejmladší dcerka bude letos maturovat, snažím se jí nějak motivovat a povzbudit...

Dvě kočky, kocour, deset slepic, dvě desítky ovocných stromů, dnes jsem sklizel poslední topinambury a řešil s manželkou sazeničky rajčat v zatepleném skleníku - pane Hodorka, vždyť já mám sotva čas abych si ve volné chvilce přečetl diskuzi na svém oblíbeném Psu - nemůže po mně spravedlivě chtít, abych se zabýval ještě navíc i Babišem a dalšími ministry, snad jestli se dožiju toho důchodu, tak pak o nich budu více přemýšlet :-)

Zatím mě štve samotný vir mnohem víc než vláda.

V. Čermák 7.3.2021 18:34

Vaše nenávist k Babišovi je Nesmírná, leze vám i Ušima...;-D

V. Čermák 7.3.2021 18:32

Tak Babiš rozhodně hádky nevyvolává. Maká na 150% a samozřejmě dělá také chyby. Jak známo, kdo nic nedělá nic nepokazí. Chybou opozice je pak neustálé zpochybňování kompetencí vlády, specielně Babiše, dále podpora neukázněných, kteří Coronu roznášejí, je to v podstatě rozeštvávání lidí, za účelem oslabení a diskreditace vlády, tedy Babiše. Mimochodem, já jsem v ČR trvale přítomen. Uffff... ;-D

V. Hodorka 7.3.2021 16:42

Takze podle vas je babis svorny, nerozhadany a pristupny dialogu a nazorum ostatnich? Klacky pod nohy mu proste hazi ti ostatni. Jak dlouho jste pryc z CR? Podle me to nejaky ten rok bude. Ufff.

P. Milan 7.3.2021 15:28

I pokud by měla (jakožto že nemá), oslaboval by to idiotský (ne)způsob podání, hoodný té "morální lůzy".

Š. Hašek 7.3.2021 11:23

Myslíte, Kmoníčku, že ten, kdo napíše něco ve smyslu "pan Kovanic se dětsky diví, proč jiný občan volil Babiše", je členem úderky morální lůzy?

Asi neznáte "toho Newtona"!

"Politik se šine politikou, prochází mu to, pokud není nucen vnějším vlivem (volbami, hlasováním) tohoto šinutí zanechat, už mu to neprojde."

Možno též ovšem převratem, atentátem, televizně, atd.. Volby budou na podzim, tak snad opozice vydestiluje ze svého vakua alespoň několik bludných atomů.

Babiše jsem nevolil, to se ví, je to ovšem minimálně "havlovsky jedno" (kdo koho volí, ne?), bude mu to asi procházet. Proti němu je totiž hodně nemehel, málo politiků.

Š. Hašek 7.3.2021 11:10

Kaine,

máte něco proti tomu, mnou naznačenému, že by teda opozice vyšmejdila konečně zbytky rozoumku a Babiše přehlasovala??? Pokud by tedy sama byla odhlasována voliči? Problémek, že?!

A je vidět, že emoce Vámi cloumají fest! Díky takovým volům, kteří nevědí, že jsem Andreje nevolil (za dlouhé roky uvedeno asi stokrát) se jen zapleveluje diskuse.

Děkuji za pozornost. S volským spřežením jste si začal Vy.

Taky mi jsou nesympatičtí mnozí řidiči na jedné lince, ale po stránce odborně praktické jsou v lati. To je na Vás ale zas zu moc složitý. Že jo?

Š. Hašek 7.3.2021 11:00

Kaine, jsem v rozpacích. Moje manželka mi zas říká, že to mám v té hlavince (kotrba se neříká) naopak hodně narvané.

Co máte proti faktu, že se jistá nemehla již desetiletí snaží Babiše vystrnadit? A když už fakticky neví co, tak mudrují o tom, "proč mu to stále prochází". A vyletí z nich něco o blbých voličích.

Nevím, proč se čílíte, vobá jsme ho nevolili. Já jen klidně přiznám, že protihráč umí slušně šachy.

J. Firon 7.3.2021 10:46

Nikdo ze sladkych koblih v diskusích není tak nenávistný jako vy pravdylásky. Jste přímo zdrceni, že na vás zbyly jen koblihy koňské, ale i ty jsou užitečné - ČT 09 vám dá návod co s nimi.

V. Klepetko 7.3.2021 9:59

No, já Vám Váš názor neberu. Přiznám se ale, že mu příliš nerozumím. Pro vysvětlení -

1) Od žádné vlády jsem si nikdy skoro nic nesliboval, protože můj život může naštěstí ovlivnit jen velmi málo.

2) Nikdy jsem nevyžadoval, aby můj zubař, daňový poradce nebo předseda vlády byl nějaký morální vzor - je mi to prostě jedno, jestli jsou trestně stíhaní nebo zahybají svým manželkám...

3) Babišův vládní management mě nijak neoslňuje, ale já prostě nevěřím, že by to ti současní opozičníci zvládli nějak výrazně lépe. Třeba z Pirátů mám přímo hrůzu, krasava s kérkou taky nic moc, Fiala vypadá dost impotentně, o Lubomíru Volném a podobných týpcích raději ani nemluvím, a nejsem ani fandou Vojtěcha Filipa... Ono opravdu moc není z čeho vybírat!

Čelíme teď velkému průšvihu. A já tvrdím, že našim hlavním problémem teď není jakýsi Babiš, ale naše vlastní nesvornost, rozhádanost, únava...A pan Kovanic je natolik chytrý, že to ví. Takže mě mrzí, že nechápe, že i on sám je součástí stejného problému, jako vy nebo já, šíří tu nesvornost jako vira. A že žádný Babiš nás nezachrání ani neztratí, ani vláda, ani Senát, ba ani Ústavní soud!

Jen my sami.

V. Kain 7.3.2021 9:50

Dufku proberte se.Dodnes se neví a není v zájmu to prošetřit jak přišel k velkým penězům.Jenom jeden příklad jak získal Kostelecké uzeniny.Dneska již zesnulý pan Rada to celé objasnil.Ten darebák je vyloženě sofistikovným způsobem ukradl.A ve stejném duchu se odvíjelo celé jeho spekulativní podnikání.Ten nikdy nepostavil ani psí boudu.Sice ohlupuje soustavnou lží jaký je podnikatel a kolik zaměstnává lidí a jak všechno vybudoval od nuly.

V. Kain 7.3.2021 9:38

A ty si Červený nezapomeň ohrnout kůžičku ze žaluda.

V. Kain 7.3.2021 9:33

Červený, to už si zaměstnavatel pohlídal a když byl pracovník normální (když byl v KSČ) a byl výkonný (BSP) a ještě v milicích,tak se tomu lemplovi ledacos přehlédlo a odpustilo.Nikdo jiný než takoví jako vy nemůže volit slovenského psychopata.

V. Kain 7.3.2021 9:22

Jste Klepetko úplně vedle.Vám zřejmě nedochází kdo je to Babiš.Proč se nacpal do politiky?Proč se obklopil bezcharakterními,ale velice servilními lidi?Dotace které mu s láskou účetní a arogantní tetka Schillerová uvolňuje z rozpočtu a na které nemá nárok?Jeho podnikání v této době kdy ostatní počítají pomalu hrách do polévky a on bohatne o miliardy.Jeho sprosté vydělávání na testovacích místech? Je pořád trestně stíhaný,ale zatím se nic nevyšetřilo.Každý jiný by už dávno dýchal cezený vzduch pře mříže.On pošlapává ústavu.Pro něho zákony neplatí.Proč tady jsou lidé kterým to nevadí?Vždyť on vědomě ničí tuto zemi.Až skončí,tak se sebere a odtáhne někam kde nebude rušen a to co tady způsobil si vy hlupáci dejte do pořádku.Těch důvodů proč už měl dávno skončit je nekonečně.

V. Kain 7.3.2021 9:08

Tak mě řekněte Müllere kde bere těch 25% (nyní) a pokud jim něco přisype v pravý čas (aby to nezhatila skleroza) tak možná 30%.Ono to vypadá,že se stydí to říci,ale až půjdou k urnám tak mu to hodí.

P. Kmoníček 7.3.2021 8:57

Paní Černá, reakce té úderky morální lůzy jen dokazuje, že máte pravdu.

V. Kain 7.3.2021 8:56

Paní Černá,že se s tím komunistickým vochlejstem Šejnou vůbec zahazujete.To víte,že se těmto starým paďourům stýská po socialismu a diktatůře.Oni v té době tyto nuly něco málo znamenali a ten slovenský psychopat jim tu dobu vrací.Jim nevadí ta jeho ukrutná zlodějna jak dojí naši zem.Už se s ním nezahazujte.

P. Kmoníček 7.3.2021 8:51

Šejno,to není zloba, to je čistá pravda !

V. Kain 7.3.2021 8:48

Hašku to už je druhý stupidní plácanec.Vy fakt nemůžete být normální.Díky takovým volům jako jste vy máme toho slováka premiérem který tuto zem naprosto zdecimuje.

V. Kain 7.3.2021 8:43

Hašku, vy to musíte v té vaší kotrbě pěkně vybrané.Co jako má znamenat ta plácanice kterou tady předvádíte? Vy jste obyčejná tupá smradlavá kobliha.

V. Kain 7.3.2021 8:38

Červený nabalamuťe nás a neříkejte,že jste přemýšlel když máte v tom vašem džbánu na ramenou jenom lejna.Veškeré zlo pochází od toho psychopata nemocného nezřízenou touhou o všem rozhodovat a také to podle toho vypadá.Čím dál víc nabývám dojmu,že tento stav je uměle udržován.Proč všude jinde na to jsou o 100% lépe? Po této vládě konkrétně po Babišovi a Schillerové zůstanou takové dluhy,že sez nich nevyhrabeme ani za 50let.Arogance a sprostota těchto individuí je nesmírná.

V. Klepetko 6.3.2021 23:51

Zajímavé... Autor od samého počátku pandemie zastával pokud jde o vir velmi realistické názory, byl zastáncem roušek a tvrdšch omezení a jasně pojmenoval celou řadu problémů, kvůli kterým jsme na tom tak zle: Naše vlastní pýcha. Destruktivní zásahy justice do vládních opatření...A v polovině listopadu pojmenoval i to, co nám nejvíce ze všeho chybí:

"Zodpovědnost lidu to je to, proč třeba zlopověstná Čínská lidová republika i demokratická Čínská republika (Tchaj-wan) nyní v boji s covidem vítězí. Přenosové číslo hluboko pod jedna, počet nakažených v promile - ale roušky se tam na veřejnosti stále nosí! Ony se tam nosily už dříve. Ony se tam nosily i proto, že tyto společnosti prošly nejen konfucianismem, ale i nákazou SARS."

Ale volby se blíží, takže teď bude holt zdrojem všech chyb zlý Babiš? To není realistický pohled. Nemyslím si, že by Fiala, Okamura nebo Bartoš nebo jiný opoziční politik dokázal v našich poměrech zvládnout vira lépe, než Babiš, pokud by měl k ruce jen menšinovou vládu a v zádech opozici, inklinující k přístupu "čím hůře, tím lépe"...

Našim hlavním handicapem nebude asi neschopná vláda, ale spíše naše vlastní nesvornost a pýcha, jak psal sám pan Kovanic, když ještě byly volby v nedohlednu.A Babiš? Z toho už nikdy žádný Diktátor nebude, je oslabený, a právě tím je mi vlastně stále více sympatický. Což už aby se člověk snad bál říci nahlas, aby ho nějaká Černá furie náhodou hned nesežrala:-)

V. Halašta 6.3.2021 23:30

Vidět zloděje a šmejda neznamená být zapšklý, to si ten svůj agrotrolling zkoušej na někoho jiného.

J. Červený 6.3.2021 21:48

No asi moc úspěšný jste nebyl, když jste tak zapšklý. Každý svého štěstí strůjcem. Závidíte tak moc úspěšným?

J. Červený 6.3.2021 21:29

Trubko. Já jsem taky nic nelepil na okna a do průvodu nechodil. Ale to nesledovali žádní agenti StB. To si ohlídal zaměstnavatel a když byl normální a dotyčný byl výkonný pracovník, tak se to neřešilo. Kdy jste podepsala Chartu 77 a Několik vět? Rád bych si vás našel v seznamu. Jinak úroveň vašich vyjadřovacích schopností vás řadí někam do kravína. Když už vám bolševik neumožnil studovat, tak jste měla 32 let na doplnění vzdělání, abyste se mohla prezentovat na úrovni.

J. Červený 6.3.2021 21:05

Už vyndejte toho robertka. Na demokratku jste moc přebuzená. Ale jestli vám psaní plamenných příspěvků působí nepoznanou skutečnou rozkoš, poslužte si.

J. Červený 6.3.2021 21:01

I vy demokratko s rozhledem. Jste vizionářka. Jen jste úplně mimo.

J. Červený 6.3.2021 20:59

Přesně tak, takový pisálci nahánějí ANO voliče. Bohužel si to nejsou schopni uvědomit (ti pisálci).

J. Červený 6.3.2021 20:56

R^R^

J. Červený 6.3.2021 20:55

Dlouho jsem nad článkem přemýšlel, znovu si jej přečetl. Poté musím konstatovat, že autor je úplně vyšinutý člověk. Pokud má ženskou, tak ji velice lituji.