Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč nejsi na WhatsApp?

Ona ta otázka od mého dlouholetého kamaráda v originální SMS zněla: „Proč nejsi na Whatsup?“ No, třeba právě proto. Zdá se mi totiž, že různé aplikace, jimiž se zasílají zprávy, vedou k jistým nedbalostem ve vyjadřování. A to se týká nakonec i starodávné Služby krátkých textových zpráv (Short Message Service). Ale odvětil jsem rovněž esemeskou: „Protože ho nepotřebuju.“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MR

Jsem stará konzerva a telefon používám podobně jako Šaman. A asi se obrátím na ombudsmana, protože nemít jinou možnost, než appku v mobilu, abych mohl zaplatiti parkování, to je u mne diskriminace jak sviňa. (Su z Brna)

0 0
možnosti
JJ

J46u86r30a 79J79u60r62a13x

9. 10. 2022 16:21

No jo no, další štěpící linie - chytrý versus hloupý mobil.

Pokud potřebujete hlavně telefonovat a posílat SMS, hloupý mobil bohatě postačí. Vydrží týden a vejde se do náprsní kapsičky. To není staromilství či nepružnost, nýbrž racionální volba. Na to ostatní máte tablet, notebook, stolní PC. Ostatně ten hloupý mobil, co jsem měl, uměl i fotit a filmovat.

Pokud nemůžete žít bez multimediálního centra přístupného 24/7, kupte si chytrý mobil. Koneckonců i s ním lze telefonovat. A navíc může posloužit i k reprezentaci, je-li dostatečně drahý.

Mám též chytrý mobil, arciť levný. Semtam - jízdní řády, mapy, mail, placení místo karty, zčásti i bankovnictví, fotografování etc. - se mi i on vyplatí. A hlavně - když musim někde čekat, mám v něm knihovnu a můžu si číst. Malý displej a minipísmena krátkozrakému nevadí - ve své věkové skupině jsem jeden z mála, kdo nemusí s mobilem tahat i brejle.

Každému co jeho jest.

0 0
možnosti
PH

P66e44t80r 41H87á29k

9. 10. 2022 9:32

A proto jste volil ty, co tyhle kjávoviny (tj. povinnost každého sledovat x sociálních sítí) prosazují, žejo, Šamane :-)

0 0
možnosti
JV

J 62V66l95č82e95k

9. 10. 2022 8:53

Šaman se chlubí tím, že rád zůstává v technickém pokroku za opicemi. I přes všemožné naivní zdůvodňování proč tomu tak je, to není zrovna to, čím se lze chlubit.

I tak známá značka, jakou byla kdysi Nokia, se stavěla k chytrým mobilům přezíravě, až jí nakonec ujel vlak.

0 0
možnosti
PG

Chytrý mobil - to je ten krám, který musíte každý den nabíjet, jinak vám zůstane v ruce nepoužitelná cihla? Jaký je v tom pokrok? Já mám Evolveo Strongphone, který mi vydrží JEDEN MĚSÍC. Proč bych se měl vracet do technologického pravěku? Jenom proto, že ten barevný displej krásně barevně bliká?

Váš názor sdílí rovněž paní Kijonková, takže abych mohl posílat balíky, přes Zásilkovnu, koupil jsem si tablet. Výsledkem je, že mi běhá mráz po zádech z představy, že zase budu něco posílat, protože ťukat prstem na nereagující displej je fakt očistec. Když si představím, že bych měl ten váš chytrý mobil, tak bych se z něj asi dlouho neradoval, protože bych jím vzteky fláknul o zeď.

0 0
možnosti
PS

Vždy se bavím dlouhými litaniemi lidí, kteří vysvětlují proč se brání pokroku, který je nadosah a ani by je v podstatě nic nestál. Kromě osvojení si pár úkonů, které by zvládla i chytřejší opice. Jen se někdy divím proč nehorují pro "starou dobrou valchu" namísto automatické pračky. WhatsApp je bezpochyby skvělá aplikace pro komunikaci. Kdo ji vyzkoušel a používá, ví to. Kdo ji nechce z nějakého svého podivného principu, nechť ji nepoužívá. Ale proč tedy používá SMS ? Vždyť ty staré, dobré "korespoňdáky" měly taky něco do sebe :-) A není to zcela jistě záležitost věku. Můj 86letý tchán a 75letá matka používají WA běžně již několik let.

0 0
možnosti
PH

P96e83t63r 85H68á70k

9. 10. 2022 9:36

Hodně důležité informace se na nás dávaly na nástěnku. Člověk přišel do práce, mrknul, viděl, nezapomněl. Mohl jít dělat něco - cokoli.

Dneska přijdete do práce a než cokoli začnete, musíte pustit comp a prohlédnout nejmíň tři různé kanály. Plus je ještě tlak, abychom byli na WA a FB. Nebo to musíte sledovat doma. Nedělám v médiích ani v ničem podobném.

Když to musí být, tak tam vlezu,ale žere to čas. Skutečně je to výhodné? Pomáhá to efektivitě práce, psychohygieně, je to přehlednější?

0 0
možnosti
PU

P35a62v61e82l 71U92r45b60a36n

8. 10. 2022 10:05

Škoda, že autor nepoužívá mobil jako foťák. Kdyby to dělal, byli bychom na tom úplně stejně.

0 0
možnosti
RT

R98o85b93i54n 29T80o78m12a86n

8. 10. 2022 11:47

Tak já na starém tlačítkovém telefonu oceňuji hlavně to, že se dá v minutě vyndat baterka, když máte nějaké obchodní jednání. Řada podnikatelů které znám ho z tohotu důvodu také používá.

0 0
možnosti

Můj problém je jednoduchý: jsem již hluchý (člověk). Takže stačí mně jednoduchý mobil pro SMS. Telefonovat již dobře nedokážu. Bohužel.

Je to ale také výhoda. Měl jsem třeba kdysi 10 rozhlasových přijímačů, k tomu ještě gramodesky, kazety, CDéčka, DVdéčka, atd., ale to vše je taková minulost. Sleduji občas televizi, kterou mám bez zvuku, někdy si navolím subtitulky, to mně nakonec stačí. Číst pořád dokážu.

Je to samozřejmě značně nepříjemné. Od roku 2000 ztrácím sluch, ale co se dá dělat...

Dá se tak nějak žít i popaměti... Když má člověk dosti zkušeností. (Věk: 83 let.) Zdař Bůh!

0 0
možnosti
FN

Také nosím v kapse tlačítkovou "briketu", která umožňuje volání, SMS, budíček, přesný čas, datum, adresář a e-recept. Nic více není třeba.

0 0
možnosti
Foto

Výhody WatsUpp pochopí každý, kdo ho začne používat.

1. Možnost videohovorů.

2. Volání do zahraničí včetně videohovoru zdarma

3. Možnost posílání fotografií, videí a dokumentů.

Smart mobil všechny tyto formy komunikace umožňuje, takže WhatsUpp je aplikace, která využívá možnosti smartphonů. Bránit se této aplikaci je ukázka nepochopení toho, jak lze snadno komunikovat.

0 0
možnosti
PU

P97a55v90e96l 49U66r86b50a17n

8. 10. 2022 10:06

Pokud po takto snadné komunikaci toužíte.

0 0
možnosti
DS

Zbytečně rozvleklé, leč autorovi rozumím. Já dotykové displeje také rád nemám. Jenže mít vše v jednom je opravdu výhoda. A na WA lze samozřejmě psát i s diakritikou. Před týdnem jsem se vrátil z Turecka. Při představě, že bych měl mít foťák, mobil a notebook jako tři samostatné věci, mne jiná děs. Ovšem z mého iPhonu používám tak 15 % toho, co to umí. A séře mě, když mně neustále nabízí něco, co vůbec nechci.

0 0
možnosti
RT

R45o46b11i45n 15T64o78m38a92n

8. 10. 2022 11:43

No, nevím v jakém oboru se pohybujete. Já jsem OSVČ a majitel malé stavební fy s.r.o. cca 30 let. Nikdy by mi nenapadlo sebou tahat noťas na dovolenou, a vůbec chodit na internet, chci mít klid. Takže mám nastavenu na e-mailu automatickou odpověď, že budu v Praze za týden - čtrnáct dní. A mobil vozím malý, starou Nokii do kapsy od košile, s druhým číslem které má akorát moje rodina a mistr kterého zaměstnávám, kdyby byl nějaký velký průs... Jak říkala moje maminka, na dobré zprávy je času dost, na špatné dvakrát tolik.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz