6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Prezident velezrádce

Podepsal jsem e-petici Chvilka pro rezignaci, kterou zveřejnilo sdružení Milion chvilek pro demokracii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 9.5.2018 11:15

Novičok

Možná nejsem dost informován, ale můj pohled je takový:

a) Rusové prohlásili, že nejsou jediní, kdo dovede novičok vyrobit, že dokáží i v jiných zemích, kromě jiného i v Česku, a že tedy může ten použitý pocházet i od nich. Co je na tom špatně? Máme mít jednu z nejlepších protichmických jednotek na světě - a ona neumí detekovat otravnou látku (látky), kterou vyrábí Rusové? Co by to bylo za neschopnou jednotku? Předpokládám, že laboratorně syntetizovali celou škálu novičoků a na nich otestovali svoje analyzátory. Pokud ne, tak jsou břídilové! A Britové? Pokud byly schopni identifikovat novičok (jeho typ), museli se s ním už také setkat, aby ho jejich protichemické jednotky byly schopné detekovat. Takže fakt, že i další státy jsou schopné novičoky vytvořit, není nic šokujícího. A v tom případě je samozřejmě i možné i selhání - zneužití. Jiná věc je, jak je ono selhání "pojištěno" kontrolou. Takže na to, co řekli Rusové bych odpověděl: "Ano, umíme novičok vyrobit, ale nepochází od nás, nevyrábíme ho a neskladujeme."

Zeman konstatoval něco podobného. Podle mne je velikou otázkou, jestli má politik (prezident, ministr) lhát, že se u nás nikdy novičok nevyrobil (nehledě na množství), nebo přiznat pravdu, i když se zrovna nehodí do krámu. Já jsem pro pravdu a myslím si, že prolhaní politici jsou špatní politici!!! Nebo myslíš, že lhát pro "dobrou" věc je správné??

P. Papež 9.5.2018 13:08

Mate pravdu. Prolhany politik je špatný politik. Prolhany prezident je špatný prezident.

M. Klas 9.5.2018 13:26

Re: Novičok

Oni neprohlásili, že ho umíme vyrobit. Oni prohlásili, že jsme společně se Švédskem, Slovenskem a GB nepravděpodobnějším jeho zdrojem. To je špatně a proti tomu se náš president měl ohradit. Zdroj např.: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jed-novicok-mohlo-vyrobit-cesko-tvrdi-ruske-ministerstvo-zah/r~4735833629ed11e88560ac1f6b220ee8/

V. Němec 9.5.2018 13:46

Re: Novičok

"...že jsme společně se Švédskem, Slovenskem a GB nepravděpodobnějším jeho zdrojem." - to je nesmyslná úvaha, podle ní se sešli odborníci z Česka, GB a Slovenska a společně vyrobili novičok???

Zkuste si to jejich prohlášení přečíst ještě jednou. Řekli, že jsou i další země, které novičok dokáží vyrobit a že by MOHL pocházet i od nich.

Aby se prezident (politik) mohl proti tomuto ohradit, musí vědět, zda se u nás někdy vyrobil, kolik a k jakému účelu. Což, předpokládám, nikdo možná s výjimkou příslušného mistra neví. takže okamžité zamítavé reakce (nikdy jsme nevyrobili....) byly jen plácáním prkna o rybník - a vlastně lživé.

M. Klas 9.5.2018 14:45

Re: Novičok

Vidím, že jsem tam ten odkaz dával zbytečně, takže cituji: "Moskva - Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to v sobotu řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová."

V. Němec 9.5.2018 14:54

Re: Novičok

OK. Pořád to neznamená, že novičok pochází od nás. Je to na stejné úrovni jako když naši představitelé prohlásí, že novičok se u nás nikdy nevyrobil. Lež! Tady i menší, protože "nejpravděpodobnější" připouští i méně pravděpodobnou možnost - Rusko. Nikdy je nikdy a basta.

P. Zinga 9.5.2018 15:21

Re: Novičok

Proč to máte v uvozovkách? asi, že jste to někde četl. Je ten Váš zdrojnezávislý anebo stejného ražení jako Vy?

M. Klas 9.5.2018 15:39

Re: Novičok

Se na něj podívejte, vy nezávislý.

M. Klas 9.5.2018 15:52

Re: Novičok

Pokud jde o citace, držím se tohoto pravidla, proto jsem použil uvozovky: Pokud je v práci použit doslovně převzatý text z jiné publikace, pak se jedná o přímou citaci. V takovém případě je text dán do uvozovek.