19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Potíže se známkou

Nastává jaro a i ti seniorní občané obdaření autem, ale nikoli chatou nebo zahrádkou, se občas vydávají za hranice všedního dne. A tu se patří mít pro svůj vůz koupenou známku. Známku dálniční, známku platnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 17.4.2022 7:18

Jako "echtovní ajťák", věřím pouze lejstrům v tornistře. Pro "ouřady" a jejich sluhy, nosím byrokratický balíček, lejstra v šanonu. Nic ouřadu (byrokrata, téměř aristokrata) magistrátního, či státního ouřadu nepotěší více, než lejstro se štemplem, ostatně i ten uniformovaný orgán státní/magistrátní moci je "u vytržení", když mu předložím relevantní ferman se štemplem o své způsobilosti. To je jako u Dochtora, na stará kolena vám zjistí arytmii, a kardiolog dědka pošle na vyšetření metabolismu jater a hemeroidů (tedy po EKG). Prý vše souvisí se vším.

V. Kolman 17.4.2022 0:54

Ve svém věku už jezdím prakticky jenom na chalupu, na kterou se dostanu i po neplacených silnicích. Sice to trvá o něco déle, ale je to i levnější (najedu v mém případě!!!) o pár kilometrů méně. Dříve jsem jednoduše koupil nalepovací známku na poště, nalepil na sklo a to bylo vše.

Asi se na celou slavnou dálniční známku letos (nejspíš i příští rok) vychvístnu;-D;-D;-D

M. Šejna 16.4.2022 11:50

Šaman si pletete zabezpečení svého bankovního účtu s veřejným rejstříkem, ve kterém lze najít i datum jeho narození ;-D

Mě je úplně ukradené, že lze na internetu najít moji adresu bydliště, datum narození a rodné číslo. Ale vstupní kódy na můj bankovní účet chci mít zabezpečené nekolikastupňovou kontrolou.

Jak se zdá, tak Šaman Kovanic tohle není schopen rozlišit. :-P

P. Jánský 16.4.2022 7:37

když jsem loni v červnu prodával auto s dálniční známkou, odhlásil jsem o a chtěl aby mi ta e-dalnice.cz vrátila peníze za 6 měsíců.. ani náhodou.. tak jsem e-dálnici věnoval 750.-Kč..

M. Šejna 16.4.2022 11:57

Dálniční známku kupujete na registrační značku auta a nikoli na svoje rodné číslo.

Co vám tedy měli vracet?

P. Jánský 19.4.2022 7:49

vždyť píšu že jsem auto v červnu odhlásil.. SPZ přestala existovat.. měli vrátit peníze..

R. Langer 16.4.2022 5:44

No, proč to nepřiznat - prostě jste se na to vykašlal, a pak všechno dělal na poslední chvíli.

Já sice uznávám, že je ten systém pro někoho úplně na prd, ale to jste mohl zjistit už před měsícem, a ne dva dny před tím, než jste potřeboval někam jet. Holt Nová doba. ;-)

P. Dvořák 16.4.2022 6:08

Tak nevím. Vyřizoval jsem si dálniční známku včera asi hodinu před odjezdem. Platil jsem kartou, jejíž číslo mám uloženo v PC a kopíruji ho. Měl jsem to doma na PC hotové během pěti minut vč. vytisknutí RZ vozidla, době platnosti a tzv. "Autorizačního kódu". Papírek jsem si zastrčil do "zelené karty", která je dnes šedá - asi nějaká konspirace nebo co.

Nicméně souhlasím, že potvrzení identifikace, různých PINů, hesel, kódů . . . je dnes tolik, že ti naprosto postrádá smysl. Časem k tomu přibude zrušení rodného čísla a zavedení dalšího nesmyslu, asi kvůli transkám, co se na Pride Parádách jako chlapi převlékají za ženy, ale přitom nechtějí, aby někdo věděl, že ta ženská v tramvaji (nebo na dámském hajzlíku) je chlap. :-)

J. David 16.4.2022 4:15

My, staří Assembleráci, z IBM 360, odkojeni na indexregistrech, víme své, a podobné hovadiny na sklonku života pomíjíme. Restart a aktualizace Windows, také docela výživné. Vím, že vše souvisí se vším, od toho jsou ty indexregistry (kudy tudy do Bavorova přes oslí můstek). Z jiného soudku. Tuhle jsem nakrkl kardiologa (na stará kolena zjištěna lehká arytmie), dotazem, zdali mi chce léčit srdce, či pajšl, nebo hemeroidy (zadání krevních testů rozsahem bylo tak bohaté, možná inkasem pro jeho smluvní pojišťovny, že se mi protáčely panenky - asi bych měl zajít k ophtalmologovi, ale pak u optometrika bych za brejle dal, to co za optiku na ručnici "Bílého pírka"). O zubech už ani nemluvím, kováře žádného neznám, dentisti byli "vymřeni", zase tam máme dochtory (MUDr). Zuby jsou vzácnost, i když pro takový "Humus" (ve vaničkách SM/HM) zubů netřeba. Synonyma humus. Když se někdo někam vyblil (šavle), klaka to komentovala, krapánek humus. Jo, kdsysi se s námi (v době Gusty Husáka) ožral jakýsi francouzký levicový student destilátem z brambor a tresti. Vypadalo to jako koňak, ale nebyl to koňak. Aktérm byl Francouz, blil i po Rumu francouzský salát. Francouze miluji, ti budou válčit pouze tehdy, až bidon na jejich obřití bude plný vína a nebude žbluňkat (Podivná válka).

O. M. 16.4.2022 1:28

Však to je "přiměřeně, přiměřeně", ale ve stylu Wericha v pohádce Byl jednou jeden král :-)