14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Podvodníci s časem

Pro podvodné obchody existuje pojem „obchodníci s deštěm“. No, většinou nějaký déšť nakonec přece jen přijde. Ale současní eupodvodníci obchodují se „zimním časem“ – který ve skutečnosti neexistuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Smrčka 16.9.2018 21:12

Je to podivné a ta podivnost není nová ..

Plně souhlasím s autorem článku. Má zkušenost s vyplňováním EU ankety je velmi podobná i s poznámkou na nesprávné označení „zimní čas” namísto SEČ .

Ale to není poprvé. Před několika lety vznikla stránka http://www.foronlyonetime.eu/cz

pro přípravu petice proti střídání času . Protagonistou iniciativy byl a asi stále je senátor Petr Šilar. Předchůdcem této stránky byla http://www.onlyonetime.cz/ , nyní již změněná.

A od samého začátku se tam operovalo pojmy zimní - letní čas.. Dokonce i po letech stvořená petice (tam ke stažení) používala tuto nesprávnou terminologii . Do diskusního fora jsem opakovaně psal vysvětlení, někdy i dost obsáhlá, o co vlastně v určování času jde. Nejen já, i mnozí další. A samozřejmě tam byly názory všelijaké, někdy absurdně i militantně obhajující letni čas, podobně jako v jiných diskusích na toto téma. Doporučuji diskusní příspěvky prohlédnout, je to zábavné. Pro přístup do diskuse je nutná jednoduchá registrace a přihlášení. A všímejte si jak dlouho to trvalo - a pořád nic. Je zvláštní, že soustavné matení pojmů a jakási nechuť k pojmenování toho správného středoevropského času přetrvává i v EK. Jakoby za tím byla snaha o relativizaci problému.Asi ve smyslu - ono je to vlastně jedno, tak si vyberte .. A neznalí diskutéři pak navrhují a obhajují dokonalé nesmysly typu trvalý letní čas nebo kompromis - posun o 30 minut .

Jejich argumenty se opírají většinou o dětinskou představu že letní čas jim cosi přidá především k zábavě či pohodlí . On den má vždy 24 hodin . A kdo chce vstávat dřív,tak může ... A proč je středoevropský čas pro naše končiny správný ? To všichni víme minimálně ze školy . A kdo neví ? Jeho problém ....