14.10.2019 | Svátek má AgátaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠAMANOVO DOUPĚ: Pietní místo českého národa?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 20.3.2008 10:01, přehled diskusí

Relativně nedávno jsem se kolem památníku prošel:
Autor: Yarda Datum: 19.3.2008 19:16

Konstatoval jsem že tam chcípnul pes. Bylo by dobré to místo nějak oživit, aby tam začali chodit lidi, ať už na nějaké akce nebo jen tak se projít. Máte někdo nějaký nápad?

Re: Relativně nedávno jsem se kolem památníku prošel:
Autor: Yarda Datum: 19.3.2008 19:20

Teď mne napadlo přímo v hlavě: Nebylo by možné ten objekt použít pro Národní knihovnu místo strašáku co by měl být na Letné?

Re: Re: Relativně nedávno jsem se kolem památníku prošel:
Autor: I. Laengsfeld Datum: 19.3.2008 19:51

Taky bych mel tenhle navrh.  Tedy postavit tam ten blob !  Udelat  lanovkou pripoj  od metra  (i pro maminky  s kocarky z  Karlina  apod.)  Plan je to velka  a pekna, pomerne pusta  protoze  stavajici  pristup pres zeleznici a do kopce je  nepohodlny

Nikomu kdysi nevadilo, že:
Autor: Pavel Datum: 19.3.2008 17:45

blízko  hrobu neznámého vojína ležela i mumie Gotwaldova. Až teprve když zčernala, dali ji do nějaké jiné pyramidy. Teď ji asi zase hledají archeologové KSČM. Zatím našli jen posvátného ptáka, bohužel se neví, komu patříval.

Re: Nikomu kdysi nevadilo, že:
Autor: Herakleitos Datum: 19.3.2008 20:02

Vždyť ptáka už našli. Zmodral a je na Jánském vršku. Ještě chybí gule, ale to už není pro ODS problém, protože v AHA psali, že je Talmanová vydá.:-D

Ano, peníze jsou až na prvním místě.:
Autor: Frank Datum: 19.3.2008 16:38

Nevím, čemu se autor diví? Začalo to podivnou privatizací Václava Pružinského a pokračuje to dalším rozkrádáním /chcete-li -privatizováním/ majetku. Koho dnes zajímá neznámý vojín? Pružinský nám neustále vtloukal do hlav, že zodpovědný jedinec se musí sám postarat o sebe. Tak se každý stará, jak umí. A nebyl to náhodou Topolánek a jeho nohsledi, kteří si nedávno udělali párty  na hřbitově? Moc jsem se nasmál při jedné televizní debatě, kde byla otázka, jestli by byl někdo ochoten bránit republiku se zbraní v ruce. Výsledek byl přes 70%. Ti pitomci, co hlasovali, neuběhnou v teniskách ani 200 m. Natož v plné polní. To by byla obrana. A takový jsme to my národ.

Re: Ano, peníze jsou až na prvním místě.:
Autor: ubu Datum: 19.3.2008 23:13

tebe číst je utrpení. Co furt votravuješ s nějakým Pružinskym? Jestli je ten národ s kterým se tak oháníš jako ty, tak potěš pánbůh.

Už zase chce někdo regulovat podnikání a kriminalizovat podnikatele?:
Autor: Xaver 872.117 Datum: 19.3.2008 16:29

;-)

Prachy jsou důležitější než nějaký hrdina, tak co:
Autor: František Datum: 19.3.2008 15:07

U nás je již běžné, když někdo upadne na ulici, tak ho nejdříve okrademe. Co co co?

Ano, to jsme my hrdinové! Nějaká nebo lépe řečeno něčí čest, to je blbost. Prachy jsou hlavní.

Re: Prachy jsou důležitější než nějaký hrdina, tak co:
Autor: ubu Datum: 19.3.2008 23:14

Kolik lidí jsi už okradl? Pochlub se.

Připadá mi komické:
Autor: Sýček Datum: 19.3.2008 15:03

budit pohoršení v budově, kde se s mrtvými šoupe jak na nákladním nádraží. V budově ošklivé, kterou hlídá masový vrah, válečný zločinec, barbar a lapka na kobyle. Nemám k tomu místu žádný kladný vztah, vyrůstal jsem v období, kdy nájemníky této nechutné stodoly byli samí zasloužilí zločinci soudruzi. Stává se, že pietní místo je znectěno natolik, že je třeba je zbourat, spálit a pomočit. A pak najít jiné, vysvětit ho a vybudovat nový památník.

Re: Připadá mi komické:
Autor: Milada Datum: 19.3.2008 18:20

obávám se,že jste se o zneuctění toho pohřebiště v době nacistické a komunistické vyjádřil až příliš slušně

to ale nic nemění na tom, že kromě popela zločinců, zde byla pohřbena i celá řada lidí, kterých si vážím

tak jako bylo možné posvátná místa znesvětit tak i lidé více nábožensky založení měli způsoby jak taková znesvěcení zneutralizovat

snad by stálo za úvahu, se na takové téma pobavit s někým, kdo se ve spiritualitě vyzná více než my zde ... ?

A co na to Neznámý vojín?:
Autor: Karel Datum: 19.3.2008 13:20

Kryl v hrobě rotuje

A nejakej link na tu hambarnu by nebyl?:
Autor: horny Datum: 19.3.2008 13:00

nejak si to porad nedokazu predstavit...

a neznamy vojin:
Autor: jk-jiny Datum: 19.3.2008 11:45

chce spis truchlivou dechovku a venec od Klause, nebo se podivat na nejaky prciny? Ze stat rekne, ze si mam neceho vazit a neco uctivat... jaky stat? Cunkuv, Bursikuv? Jdete nekam, ucta vznika jinak.

památky na anonymní utrpení:
Autor: Pavel Datum: 19.3.2008 10:48

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že Hrob neznámého vojína je pitomost, která měla sloužit akorát k tomu, aby se někde mohly pokládat věnce při různých výročí.

Na druhou stranu má skutečný smysl si připomínat místa a dobu skutečných a v drtivé většině zbytečných masakrů - třeba Mohyla míru u Slavkova, Verdun a podobně. Mám na mysli skutečná místa, kde lze spojit s hrdinstvím a utrpením řadových a tím neznámých vojáků, ale i civilistů. Stejně tak si myslím, že by se obce měly starat o památníky mrtvých z první světové války, které jsou bohužel v každé české vesnici.

Na Vítkově byc nechal akorát sochu Žižky, zbytek bych vyboural a na tom místě bych nechal postavit zahradní restaurace a dětská hřiště.

Re: památky na anonymní utrpení:
Autor: MArtin Datum: 20.3.2008 9:59

No ale vždyť je tam třeba gen. Eliáš. A další. A proč je neznámý bojovník pitomost. Je to padlý z Dukly, ten si poctu nezasluhuje ?

musime se smirit s tim,:
Autor: Michal Datum: 19.3.2008 10:29

ze jsme narodem, kde se moc hrdinstvi neosvedcilo.

Mně to až tak nevadí.:
Autor: Honza42 Datum: 19.3.2008 10:15

Ta obludnost na Vítkově pro mne už navždy bude spojena se shnilým masovým vrahem Gottwaldem. Žižka je podle mne ( a nejen podle mne) lapka, který vydrancoval co mohl, pročež si žádné úcty nezaslouží. Jestli husitské drancování bylo vrcholným obdobím českého národa, tak potěš pánbůh. Takže ty děvky, to je už je třešinka na shnilém dortu. Akorát ten neznámý vojín je tam chudák tak nějak navíc.

Já bych tam postavil ten americkej radar. Byla by to docela hezká dominanta Prahy a ty děvky by tam taky utržili víc než jen pouhým pózováním. No a neznámýho vojína bych dal na nějaký lepší místo, aby měl konečně klid.

Re: Mně to až tak nevadí.:
Autor: Láďa Datum: 19.3.2008 11:16

Jasně, Honzo, neznámého vojína do Brd!

Re: Re: Mně to až tak nevadí.:
Autor: Honza42 Datum: 19.3.2008 12:10

Docela dobrej nápad. Být neznámým vojínem, beru to hned.

Re: Mně to až tak nevadí.:
Autor: bezocasý obojživelník Datum: 19.3.2008 15:33

A co takhle, kdyby magistrát to natáčení na Vítkově zpoplatnil? Zpoplatnit parkování o pár metrů pod kopcem dokázal velmi snadno, možná by výběr poplatků mohla zajistit i tatáž firma.

A za vybrané peníze by mohl tu obludnost nějak využít. Třeba do ní umístit Národní knihovnu, která je témuž magistrátu osinou v zadku na Letné (? )

namýlím-li se,:
Autor: žaba(k) na prameni Datum: 19.3.2008 10:06

Někdy ve 20-tých létech existovala žena, která požadovala od státu Československého vyplacení důchodu po neznámém vojínovi. Tvrdila, že je manželkou neznámého vojína a soudila se řadu let (její manžel bojoval u Zborova a od té doby byl nezvěstný). Pokud vím, měla ta paní značnou podporu hlavně v recesistických kruzích. (její snažení podporoval např. T.R.Field /Bohdan Šumavanský/)

Pikantní je, že se ta dáma zřejmě nemýlila a její nárok byl oprávněný........

Neví o téhle kauze někdo něco víc??

Dnes už  je tohle passé, neboť současný neznámý vojín (ten první od Zborova byl za WW2 Němci zlikvidován) bude nejspíš nějaká ta kůstka od Dukly. Stejně je to zajímavé. Máme, pokud je mi známo vlastně 2 neznámé vojíny, ale jen jeden hrob, jeden památník...

Není to čudné ???

Re: namýlím-li se,:
Autor: MArtin Datum: 20.3.2008 10:01

Není, ten od Zborova byl pohřben. Ten v pořadí druhý už je pravda od Dukly.

Těžko mohl někdo vztahovat nárok na někoho z masového hrobu. Ale i to svědčí o našem čecháčkovství, asi je nám vrozené i souzené.

Kovanic, starý a vyžilý deprivant,:
Autor: Honza Datum: 19.3.2008 9:57

nemůže pochopit, co každý normální jedinec spolehlivě citem vyhodnotí jako věc nepatřičnou. Což se deprivantovi, navíc blbému, stát nemůže.

Re: Kovanic, starý a vyžilý deprivant,:
Autor: jirka.s. Datum: 19.3.2008 10:31

Copak, copak, honzíku!!! Pan Kovanic tě nepustil v šalině hačnout? :-(

Re: Kovanic, starý a vyžilý deprivant,:
Autor: J.M. Datum: 19.3.2008 16:22

Není znakem jisté deprivace spíše váš komentář? A to deprivace základního vzdělání a slušného vychování?

Pietní místo českého .....:
Autor: Adolf Datum: 19.3.2008 8:29

Vzdyt to je nejen typicke ale i charakteristicke.....Vetsina ceskych vsi i mest zacina a konci nevestincem...

Mohlo by to být i horší:
Autor: I-Worm Datum: 19.3.2008 8:17

kdyby nějaký sprejer napsal na hrob to slovo, které je mezi vojáky nejfrekventovanější... Anebo jinak;  čím více se do houna šťárá, tím více smrdí.

Klasický pokrytectví lidu:
Autor: Josef Schweik Datum: 19.3.2008 8:01

Dvacet let hledíme na ten kopec a dvacet let náš velectěnej stát nemá potuchy, co s tim monstrem. Tatíka Masaříka tam už pohřbívat nebudem, komunistickej ksindl byl vyvezenej na skládku, dneska je to "plac neznámýho huliče a skejťáka".

Pan Havel to vostartoval tvrzenim, že se mu barák nelíbí, asi jako název Česko. Tim byl stanovenej trend. Dneska, sem kdesi slyšel, je to monstrum pod rekonstrukcí, poněvádž tyeprve loni dostalo Národní Muzeum prachy na vopravu, ale koliduje to s počínající vopravou hlavního baráku na Venclu, tak to rozhodně rychle hotový nebude.

Takže pane Kovanic, až lidi sami budou mít ánung, co s tim, nebudou muset takhle pindat vo pomalosti inštitucí, keejm vodevzdávaj vládu nad svejma životy. A posociálisticku budou hledat toho ouředníka, kerej má bejt tyrestanej za to, že lidi maj cosi na háku. Eště že i na tu národní hrdost máme konšela, na kerýho to svedem.