1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


ŠAMANOVO DOUPĚ: Odvážné šíření pravdy

21.3.2020

Rouška nezabrání nákaze nositele. Ano, ale: „Moje rouška ochrání tebe, tvoje rouška ochrání mě.“

kovanic-rouska

Ibuprofen zhoršuje průběh onemocnění koronavirem. (???) Tvrdí na svém twitterovém účtu ministr francouzského zdravotnictví Olivier Verano. I užívání dalších protizánětlivých léků (např. kortizonu) může prý zhoršit průběh nemoci. Přitom mi informační box na obrazovce ČT říká, že ibuprofen podle SÚKL nezhoršuje průběh nemoci.

Pan Verano rozšířil zprávu univerzity ve Vídni (založena roku 1365). Její tým se zabral do četby italských pitevních zpráv. Z nich zjistil důvod vysoké mortality nemoci Covid 19 v Itálii: Viníkem je právě Ibuprofen (plus APO-Ibuprofen, Brufen, Ibalgin). Vídeňská univerzita tento výrok poněkud upřesnila:

„Pozor! Momentálně koluje prostřednictvím WhatsApp nepravdivá zpráva o údajných výsledcích výzkumu vídeňské kliniky o ibuprofenu a nemoci Covid-19. Nemáme s tím nic společného.“

Načež jsem si jinde přečetl článek s titulkem Vyhněte se ibuprofenu, doporučila WHO pacientům s koronavirem*. V samotném článku je citován mluvčí WHO Christian Lindmeier: „Naši experti to prostudují - ale pokud je pacient nakažen koronavirem a bojuje s horečkou, doporučujeme, aby se vyhnul ibuprofenu a raději používal paracetamol.“ No, „prostudování“ je poněkud jiná kategorie než doporučení, ale WHO se zřejmě kryje - když prokázaný hoax rozšiřuje ministr zdravotnictví (třebaže francouzský). Avšak víme, jak dlouho WHO trvalo, než prostudovala, že šíření tohoto koronaviru je pandemické, ačkoli nebylo co studovat, neb epidemie překročila předem dané limity rozšíření.

Šaman zde nic nedoporučuje, neb není ani SÚKL, ani WHO, ani ministr, a nakonec ani šaman. A nemá ani malé dítě. Jediné doporučení: Horečka je léčivá reakce, neměla by se srážet, pokud nepřesáhne 38°. A upozornění: paracetamol ve větším množstvím, než je doporučená dávka, může poškodit játra!

A dále: Rouška nezabrání nákaze nositele - „jen“ dvakrát až třikrát sníží její pravděpodobnost! A pak platí maxima: „Moje rouška ochrání tebe, tvoje rouška ochrání mě.“ A když není rouška, „je lepší něco než nic“. Mnohem účinnější je dodržovat základní hygienická pravidla (mýt si ruce) a omezit veškeré nedůležité cestování.

Respirátor ochrání před nákazou jen nositele respirátoru. Neochrání před rozšířením na jiného člověka. Četl jsem taky v jiném řetězovém mailu. Je to pravda? TO NENÍ PRAVDA! Informační linky Státního zdravotního ústavu dotaz neuměly zodpovědět, odkázaly mě na výrobce. Hm, no, výrobce se na své stránce moc omlouvá, že není schopen na dotazy reagovat. Odpověď dala až virtuální sestra Anežka na webu ministerstva zdravotnictví koronavirus.mzcr.cz (ikona takhle vpravo dole na stránce). Chatbot tedy odpovědět neuměl, i dotázal jsem se živého operátora, který byl během dvou minut k dispozici. A dověděl jsem se mj.: Respirátor je super v tom, že ochrání nejen nositele, ale i ostatní.
@@@@@@@@@@@@@@

Z jiného soudku: Dostal jsem řetězový dopis nadepsaný „Prima odvážně odvysílala pravdu“. Přílohou je dvouapůlminutové video pod názvem neuveritelne_ze_to_prima__odvysielala1.mp4. Jde o nedatované video nejspíše z Velkých zpráv. Podle něj americký miliardář Soros ovlivňoval v roce 2014 volby do Evropského parlamentu, aby oslabil protiimigrační strany. „Vyplývá to z e-mailů, které neznámí počítačoví piráti uveřejnili na internetu.“

Ehm, hmmmm. Jestli to není tím, že Prima spolupracuje se CNN, kteréžto médium je prokazatelně levičácky zaujaté. Přesněji: CNN byla již několikrát přistižena při lži. (Konkrétně třeba zde v případu mediálního incidentu mezi mlčenlivě a rozpačitě usměvavým katolickým studentem a indiánským šamanem - provokatérem.) „V té souvislosti je potom zajímavé sledovat vstup CNN na českou scénu. Bude nový pořad CNN Prima News jen samá pravda, nebo to bude jako v Americe? Uvidíme.“ Ptá se autor článku Středoevropan Filip Vávra.
@@@@@@@@@@@@@@

Zpátky do našeho sudu: Prezident Miloš Zeman přerušil své úpěnlivé mlčení a promluvil k národu. Na Primě. (Hodnocení obsahu jiní jinde.) O odvysílání jeho projevu měla zájem i veřejnoprávní Česká televize, avšak pan prezident dal TV Prima exkluzivitu. Vysílání začalo 19:25 po skončení Velkých zpráv, což zcela jistě snížilo sledovanost zpravodajských relací jak ČT, tak Novy (od 19:30).

Generální ředitel ČT Petr Dvořák se snažil rozhodnutí Hradu (přesněji zámku v Lánech, či koho) zlomit: „Z předchozích zkušeností plyne, že dosah a divácký zásah prostřednictvím České televize může být až trojnásobný ve srovnání s komerčními vysílateli.“ Ostatně, když má pan prezident vánoční projev na Nově, pak její signál v přímém přenosu přebírá jak ČT, tak právě i Prima. Nakonec ČT vyřešila svou informační povinnost o několik minut později v ještě běžících Událostech, kdy přinesla z projevu zpravodajský sestřih. A celý projev pak zařadila do svého průtočného zpravodajství.

Shodou okolností (?????) se tak stalo právě v době, kdy to stanici Prima může náramně pomoci v její kampani ke spuštění české verze CNN, jejíž start „se blíží“.

A já bych řekl, že vysílání Prima CNN News právě začalo. A nejspíš se můžeme těšit na odvážné šíření pravdy...

* WHO své doporučení nepoužívat Ibalgin již ZRUŠILA.

Sbíráno a psáno na Lužinách ve dnech 19. a 20. března 2020.

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.