Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PK

Prostě co Tě nezabije, to Tě posílí. A pozitivní přístup k životu je to co má smysl.

V dnešní době je třeba na toto pamatovat a také je důležité nemlčet, nesmířit se s tím co se kolem Vás děje a křičet o to více když se Vás někdo snaží umlčet.

Foto

P. Kovanici, ja vzdycky rad ctu vase prispevky, dlouho jsem se chtel zeptat jestli jste pribuzny s Dr Kovanicem, patolog, s kterym jsme se kamaradili po nasem uteku do Anglie v r. 1965. Pak dale i v Americe, jednou za mnou prijel do Montrealu asi v 1967, kde jsem studoval na McGill universite. Vite o nem neco? Je jeste nazivu? I kdyz jsme ztratili kontakt, v tech zacatcich jsme se casto stykali.

JF

" ... místní Rakušané kamenovali. (Na tátu na stejné cestě plivali. Po válce pak říkali: „Jó, to ti Němci, ti vám ubližovali...“)."

Dcera provdaná do Rakous mi říkala, že Rakušané s nadsázkou považují za největší poválečný majstrštyk úspěšné přesvědčení světa o tom, že Hitler byl Němec. ;-)

DK

D87a49v80i22d 45K18r14á87l

1. 6. 2024 17:31

Rakušané ... považují za největší poválečný majstrštyk úspěšné přesvědčení světa o tom, že Hitler byl Němec ... a Rakousko první obětí :-/

VP

Obávám se, že historie se může lehce opakovat. V Německu, nástupnickém státu 3, říše, je sice zakázána propagace fašismu, ale nelze údajně nic dělat proti vyvolávání chalífátu. Pokrokové síly asi doufají, že jeho zastánci holokaust dokončí. Pro progresivní levici to nebude morální problém.

JL

"propagace fašismu," V Německu byl nacizmus. fašizmus byl ve Španělsku. To, že se nacistům začalo říkat fašisté nařídli Stalin, aby tolik netlouklo do očí to, že Nacionálně socialistická německá dělnická strana byla rodnou sestrou Internacionálního socializmu = bolševikům. J.L. end

VH

Nádherné, poučné, nutné. Pro nás vzor lidské statečnosti, odolnosti, utrpení - ale k zamyšlení: dokázali bychom my tak důstojně a lidsky čelit krutému osudu? Obdivuji židovskou sounáležitost i odvahu postavit se neskutečnému zlu v dnešní době. Řada z nás by raději přijala další okupaci Ruskem, jen aby nepřišla o své pohodlí. Sláva Izraeli, Sláva Ukrajině! Zlu se musí odporovat.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz