15.7.2020 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠAMANOVO DOUPĚ: Naši politici by se měli učit u pana prezidentaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 90, poslední: 20.7.2007 19:13, přehled diskusí

To Evropan. Politika USA v 19.století vůči indiánům byla nepochybně svinská, ale současná :
Autor: Karel Cikán Sudeťák Datum: 14.6.2007 14:46

politika vůči domorodému obyvatelstvu je téměř stejně multikulturní jako politika Kanadská. Mohli bychom si gratulovat, kdyby politika dnešních latinskoamerických států vůči indiánským etnikům byla stejná, jako dnešní politika USA.

Pak by otázka budoucnosti existence malých indiánských národů vypadala podstatně nadějněji. Jenomže to Vás, české xenofoby v čele s Kovanicem, Klausem a Zahradilem zajímá asi stejně, jako osud tučňáků v galaxii M31.

To Historik:
Autor: Karel Cikán Sudeťák Datum: 14.6.2007 14:36

To Historik:

Autor: Karel Cikán Sudeťák IP: 147.231.62.xxx Datum: 14.06.2007 14:33

Není mi moc jasné, koho pokládáte za "druhou stranu".Pan Kovanic zřejmě pokládá za druhou stranu Německo. V tomto případě bych Vám musel dát asi za pravdu.Bude-li Evropská Unie multikulturní a bude -li Německo její integrální součástí, pak tedy bude i Německo multikulturní. To plyne z elementárních zákonitostí platných pro množiny. Pokud jde o Izrael, ten je nepochybně multikulturnější než okolní arabské státy.a neřekl bych, že je to hlavně Izrael, který znemožňuje řešení existujících problémů. Monokulturní arabské státy nejsou ochotny strpět existencičehokoli odlišného v oblasti "své" civilisace. Vlády arabských států uvažují přesně v duchu Samuela Huntigtona a tedy i v duchu českých xenofobů.

nacionalistická ODS:
Autor: Lea Datum: 14.6.2007 8:13

Předposlední odstavec pána presidentova projevu stojí za zamyšlení.Je zajímavé,že z Beneše,který tak pravil v jiné době,pod tlakem událostí a zklamán z mnichovské zrady,si právě tento jeho odkaz vzal pan president za své. Obdobně se vyjadřuje Zahradil,který se ohání Benešem,seč může.Nevím,jak národ čwský došel k názoru,že po Lidicích je soužití s Němci nemožný.Odsun Němců byl aktem politického rozhodnutí.S vůlí lidí to nemá co společného.

A co Indiáni v Americe:
Autor: Evropan Datum: 13.6.2007 16:32

Myslím si, že Indiánů v Americe bylo povražděno mnohem víc a na ně si nikdo nevzpomene ani slovem. A´t žije USA

Re: A co Indiáni v Americe:
Autor: Kobylka Lajda Datum: 13.6.2007 17:28

Ty jsi úplný mimoň. A co Rusáci - kolik ti povraždili národů? Tady jde řeč o něčem jiném - Ty jsi blbý jak rádio Jerevan.;-D;-D;-D;-D;-D

Re: Re: A co Indiáni v Americe:
Autor: Buvol Datum: 13.6.2007 20:27

Omyl! Z historie je známo, že nejvíc vražd mají na svědomí Germáni potažmo Němci !

Re: Re: Re: A co Indiáni v Americe:
Autor: jsi skot hovezi Datum: 13.6.2007 22:07

1/3 esesaku vubec nebyla nemeckeho puvodu a a po boku  Wehrmachtu bojovali prislusnici 14 ruznych narodu

Re: A co Indiáni v Americe:
Autor: Kubeš Datum: 13.6.2007 19:36

Evropane,Kobylka tě ohodnotila dobře, mimo jiné  vraždění indiánů mají na svědomí evropané (kdypak vznikly USA?)

Re: Re: A co Indiáni v Americe:
Autor: Emil XX Datum: 13.6.2007 21:13

Skutečnost je taková, že Evropané zavlekli do Ameriky více nemocí (nětovice, tubera) než si odtud odvezli (syfilis). Daleko nejvíce Indiánů zahubily tyto nemoce, proti kterým byli Evropané častečně imunní.

Na druhé straně, malárie a spavá nemoc úspěšně bránily po celá staletí Evropanům kolonizovat rovníkovou Afriku. A mimochodem, do jižní Afriky dorazili bílí DŘÍVE než černí Bantuové, v 17 století tam totiž žilo jen pár Křováků,

Tím, že jste pochválil xenofobního šílence Klause:
Autor: Karel Cikán Sudeťák Datum: 13.6.2007 16:30

jste Kovanici výstižně varoval čtenáře ještě před přečtením Vašeho článku. Vím, že jste upřímně přesvědčen, že jste přítelem Izraele. Skutečnost je ale taková, že jste všech českých nacistů futrál. Pokud by ve světě převládly Vaše názory, vedlo by to pravděpodobně k vyvraždění většiny malých národů zeměkoule. Lidí jako Vy, je samozřejmě na Psu spousta. Jenomže Vy, na rozdíl od nich, jste autorsky gramotný. Proto je Vaše odpovědnost daleko větší jak prakticky, tak také morálně.Mezi  místními Bůvoly a Vámi  je stejný morální rozdíl jako mezi lidožravým krokodýlem a váženým filosofem za předpokladu, že oba stejně zákeřným způsobem vraždí bezbrané nic netušící turisty.

Re: Tím, že jste pochválil xenofobního šílence Klause:
Autor: Historik Datum: 13.6.2007 17:23

Děláte jednu ZÁKLADNÍ chybu a obávám se, že úmyslně. Mlčky totiž předpokládáte, že pokud budou Evropané "multikulturní," bude stejná i druhá strana. TO JE OHROMNÝ OMYL, a Vámi zmíněný Izrael je typickým příkladem používání dvojího metru. 

To Historik:
Autor: Karel Cikán Sudeťák Datum: 14.6.2007 14:33

Není mi moc jasné, koho pokládáte za "druhou stranu".Pan Kovanic zřejmě pokládá za druhou stranu Německo. V tomto případě bych Vám musel dát asi za pravdu.Bude-li Evropská Unie multikulturní a bude -li Německo její integrální součástí, pak tedy bude i Německo multikulturní. To plyne z elementárních zákonitostí platných pro množiny. Pokud jde o Izrael, ten je nepochybně multikulturnější než okolní arabské státy.a neřekl bych, že je to hlavně Izrael, který znemožňuje řešení existujících problémů. Monokulturní arabské státy nejsou ochotny strpět existencičehokoli odlišného v oblasti "své" civilisace. Vlády arabských států uvažují přesně v duchu Samuela Huntigtona a tedy i v duchu českých xenofobů.

Budování popularity:
Autor: Český Honza Datum: 13.6.2007 15:54

Vražda lidických mužů byl jistě hrůzný čin, ale zdá se mi, že výročí již dosti vzdálené je politiky a zvláště prezidentem zneužíváno k vlastní karieře. Chceme-li vzpomínat na nespravedlivě vražděné začal bych již u Přemyslovců, kteří Slavníkovce vymordovali i s malými dětmi. Navrhoval bych uspořádat i na Libici slavnost, ovšem to by tam nesměli pražáci, protože ti mohou být s Přemyslovci spřízněni. A možná by se nám co pocházíme z kraje Slavníkovců měli i omluvit. Škoda, že naši předkové již tenkrát nevyhnali přemyslovce.

Re: Budování popularity:
Autor: whocares Datum: 13.6.2007 17:22

Pravý český b*lb a ne Honza. Kdyby tam Klaus nebyl, měl byste kecy, že ho to nezajímá a stará se jen o sebe...RvRvRv

Re: Budování popularity:
Autor: Kobylka Lajda Datum: 13.6.2007 17:32

Musel bys začít ;-D Kainem a Ábelem.Rv

Re: Budování popularity:
Autor: Buddy Datum: 13.6.2007 18:41

...daleko raději zde čtu,než píšu,avšak na tohle musím cosi podotknout: jde o málo vtipnou,vpravdě vypatlanou blbost.Děkuji za pozornost...

Re: Re: Budování popularity:
Autor: Buddy Datum: 13.6.2007 18:50

pozn.:    ...soráč,ze samý unáhlenosti jsem se dopustil aliterace...;-D

Re: Budování popularity:
Autor: Eva D. Datum: 13.6.2007 23:11

Honzo, nějak jste si nevšiml, že prazident už vcelku slušnou kariéru udělal, tedy na české poměry. Jedině, že by chtěl pokračovat v kariéře globální. Třeba to ukáže CNN. :-/

Re: Re: Budování popularity:
Autor: sti Datum: 20.7.2007 19:13

Je poměrně značný rozdíl mezi popularitou a karierou.  V Německu před druhou sv. válkou byl velmi populární Hitler!   Velkou karieru si udělá každý karierista. Pro Klause by se hodilo jmenování za doživotního presidenta s neomezenou mocí a všechny ponaučovat  (Stalin a jeho nohsledi ku př. považoval za pavědu a pan president dlouho dávla přednost plnícímu peru před PC a považoval za škodlivý internet pro studenty).

Lidické vražedění ? Kecy. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 13.6.2007 13:17

Nebylu jenom Lidice. Byly Ležáky, Javoříčko. Byly spousty zavražděných na místě, ne základě "rozsudků" později, zavražděných v koncentračních táborech. I bez lidických obětí by to bylo stejné. Podle německé národní doktriny, český národ měl být připraven o svoji elitu a v nejlepším případě vystěhován na východ aby otročil pro panskou rasu. Takový osud ho měl potkat po vyhrané válce. Metoda cukru a biče a relativně slušné poměry v Protektorátu (netýkalo se Židů, těch, kteří kladli odpor a jejich rodinných příslušníků a exemplárně vybraných obětí k zavraždění pro výstrahu, byly výlučně z  hospodářských důvodů pro vedení války. Pak Češi měli být spláchnuti do hajzlu jako dále nepoužitelní. Takový  měl být náš osud a to je třeba brát v úvahu. Lidice byly jen jeho součástá a předznamenáním.

Máte i nemáte pravdu. Lidice jsou symbol, protože to byla akce:
Autor: Stredocech Datum: 13.6.2007 13:34

nařízená přímo Hitlerem. Samozřejmně, těch obětí bylo i u nás tisíckrát více.

Přesně dva roky po Lidicích vyvraždila SS divize Das Reich francouzský Oradour. Jenže to byla "osobní iniciativa" důstojníka SS.

Akce nařízená přímo Hitlerem ? V tom nespatřuji žádnou výjimečnost. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 13.6.2007 13:54

Protože byla součástí toho všeho  co bylo nařízeno přímo Hitlerem. Vyhlazení Lidic nebylo mimořádností, ale organickou součástí a jedním z nezčetných potvrzení zrůdnosti německého národně socialistického systému. Nevím, kde to bylo, ale údajně při osvobození jednoho vyhlazovacího tábora spojenečtí důstojníci když viděli ty hrůzy, dali vojákům čas a volnou ruku na to aby vystříleli všechny SS. To bylo správné a nikoli pozdější trapné hry na soud. A kdyby Mossad nevykašlal na všemožné paragrafy mezinárodního a lokálního práva, tak si Eichmann v klidu užíval ze zlatých zubů vyrvaných jeho obětem, obrazně řečeno.

Re: Lidické vražedění ? Kecy. :
Autor: portwyn Datum: 13.6.2007 16:37

Máte pravdu, až na ten titulek. Lidi prostě potřebujou symbol, takové je naše myšlení. To nejsou kecy (= lež), jen zjednodušování.

Jo, rád provokuju. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 13.6.2007 17:42

Ty chytrý to vezmou. Díky.

Re: Lidické vraždění a zbavení národa jeho elity:
Autor: Magor Milda, Dr.Sc. Datum: 13.6.2007 21:10

jsou typické zločiny totalitních režimů. V Lidicích šlo především o zastrašení té části českého národa, která nechtěla kolaborovat. V té Heydrichiádě šlo ale především o to, vzít národu jeho vzdělance, udělat z nás slouhy a děvečky německých národních socialistů. Pravicová vražda a teror jsou ve svých důsledcích ale identické s levicovými vraždami. Sovětští vrahové zavraždili v Katyni na 5000 polských důstojníků- válečných zajatců, aby zbavili Polsko všech vedoucích osobností, profesorů a učitelů. Metody teroristů jsou si vždy podobné. Naši mládež musíme s těmito událostmi stále seznamovat, jen tak lze zamezit novým tragédiím.

Ať je sranda, i když otci čouhají nohy z rakve:
Autor: Kobylka Lajda Datum: 13.6.2007 13:10

Pan autor líčí ve svém vyprávění události, jako by to byla legrace, pouťová atrakce - no, snad mu  oběd v Praze chutnal. Slova pezidenta Klause byla pravdivá, možná málo taktická, jak jsou naši politikové, kteří mluví a vlastně neříkají nic, zvyklí! Média ukázala jen málo, co se při vzpomínce dělo, hlavně, že jsme viděli houfování rudých hlav k vlastní manifestaci! Očití svědkové byli spokojeni, protože konečně do oslav, které bývaly  vždy s nádechem rudé,  zadul jiný vítr. Třeba ve vystoupení dětských sborů, o nichž jsme se nedozvěděli nic, stejně jako se děti nedovídají ve škole od svých přeškolených komunistických  učitelů nic z pravdy o Lidicích a existenci této hrůzy. Škoda, že nikdo nevzpomně zaniknutí (vypálení a zničení do základů) 1.200 prosperitních obcí v českém pohraničí, odkud byli odsunuti převážně Němci a které musely ustoupit komunistické zlobě, plundrování RG, dolů, chemii atd. Pravdu, nic než pravdu.VV

Re: Ať je sranda, i když otci čouhají nohy z rakve:
Autor: Dag Badman Datum: 13.6.2007 13:15

Omyl, Klaus přece připomněl zánik těch 1200 obcí právě slovy: tato událost definitivně rozbila ochotu uvažovat po skončení války o pokračování staletého soužití Čechů a Němců v českých zemích.

Je vám na tomto vyjádření něco nejasného?

Re: Re: Ať je sranda, i když otci čouhají nohy z rakve:
Autor: fm Datum: 13.6.2007 15:21

Zapomnel ovsem dodat, ze ti nestastnici byli obetovani, aby nastal zlom a zapadni spojenci nas konecene zacali akceptovat a nebrali jen jako soucast a pilnou  zbrojirnu  hitlerova Reichu. Benes chtel byt konecne uznavan jako cesky prezident v exilu, casto mu bylo predhazovano, ze protektorat bezi jak na dratku. No, a pak jak se chovali lidi po atentatu, no tak  jak se chovaji lidi snad vsude, kdyz vladne teror.

V druhé světové válce byly obětovány miliony lidí :
Autor: Stredocech Datum: 13.6.2007 15:29

ať už to byli vojáci, nebo civilisté. Stejně jako atentát lze odsoudit i celý partyzánský odboj. Bojovalo se o města plná lidí, města byla plošně ničena nálety, které neměly dostatečnou přesnost, aby byly zasaženy "bodové" cíle, při útocích ponorek zahynulo 100 tisíc spojeneckých námořníků z obchodních lodí atd. atd.

Prostě nebylo východiska, Hitler, jak poznamenal Stalin, "nevěděl, kdy se zastavit."

Re: V druhé světové válce byly obětovány miliony lidí :
Autor: fm Datum: 13.6.2007 15:49

Valka ma svou prisernou logiku, ale my jsme  ve valce nebyli,tudiz nesrovnavejte s nesrovnatelnym. Stalina zralo, ze se Hitler s nim o to Polsko nechtel delit a kdyz prepadl Finy, tak bojovali. Hitler hned zpocatku ovladl  bez velkych boju pul Evropy, proto se nezastavil.  Stalin chtel chytre vyckavat, az se spojenci a wehrmacht v  boji vysili a pak se do toho s vevrvou pustit,s tim prepadem nepocital , ( i kdyz varovan, neveril),  takze ty obrovske ztraty v RA ma ten "genialini vudce vsech dob", taky na svedomi.