6.10.2022 | Svátek má Hanuš


ŠAMANOVO DOUPĚ: Náckové národa Švejkova

26.9.2007

Jistý Erik Sedláček, bytem Ledeč nad Sázavou, takto pilný překladatel hnědých výkalů na Zvědavci.org a v podobných neonacistických žumpách, se již poněkolikáté stal svolavatelem pokojného pochodu našich nemilých nacistů. Tento tvor tvrdí, že protestuje proti válce v Iráku. Ale vždycky si k tomu vybere nějak vhodné výročí. Tentokrát předložil slavnému Magistrátu Hlavního Veleměsta Prahy oznámení o pochodu skrzevá uličky bývalé židovské čtvrti, kde se dodnes koncentrují různé židovské organizace. A pro svůj mírový pochod si zvolil 10. listopad.

Po četbě včerejších novin už asi víte, že se jedná o výročí Křišťálové noci z roku 1938. Co vám noviny neozřejmily, je to, že ten den, tu noc, nevzplály synagogy a nebyli mučeni a zabíjeni lidé jenom v Německu, ale i v zabraném českém pohraničí. V Liberci, Jablonci, Semilech, Opavě, Krnově, Sokolově hořelo, všude byli chytáni a týráni lidé proto, že byli Židé. V Žatci podle hlášení četnické stanice Kněževes "byli schytáni, postaveni ke zdi a proti nim postaveny kulomety. Stříleno však nebylo. Židovky byly zahnány k uklízení všech místností okresního soudu v Žatci. Jsou dvakrát denně voděni na vycházku, lidé vždy na ně čekají a plivají na ně. Jsou prý voděni na procházku jen proto, aby mohlo být na ně pliváno a mohli být týráni."

Následovala loupež jejich majetku a "odsun" do Dachau, Buchenwaldu a Sachsenhausenu. Přežilo jen asi 5 procent.

Tak tuto událost hodlají oslavovat naši náckové. Pochodem kolem objektů Židovské obce, včetně synagog, které tehdy nebyly vypáleny, protože ještě neležely na území, kam sahala moc nacistické Říše. A dosud sem nesahá moc darebáckého íránského prezidenta Ahmadíneřáda.

Protože však jsme demokratickou zemí, nemůže být nikomu upíráno právo demonstrační a pochodové. Pochody se totiž "nepovolují", ale pouze registrují. Mohou být zakázány jen z přesně vyjmenovaných důvodů. Posledně si nácek Sedláček pomocí demokratického soudu registraci svého pochodu vynutil. Ty pochody však nesmějí narušit jiné zákony. Pokud je naruší, může a musí přítomný obecní úředník (nikoli policejní velitel!) shromáždění rozpustit. Tedy i pomocí policajtů, kdyby se náckům nechtělo ukončit své provokace dobrovolně.

Při této příležitosti jsem si vzpomněl na zoufalý mail, který mi právě v době, kdy jsme byli na dovolené, poslal jeden dávný kamarád z Ameriky.

"Ahoy dlouho jsme nekomunikovali ..... ted mam jeden problem v CR, se kterym bych potreboval pomoc. Jsem strasne daleko a nemuzu to vyresit v kratke dobe .... Mam pratele, kteri se vselijak schazeji, jedna se o starsi pani... Jedna z nich je velmi stara zidovska dama - takova mala kabalistka. Predevcirem ji napadli u ni v domecku a rozbili co se dalo s revem "zidovska zmije" a "asi my ti zakroutime kejhak"... Policie samozrejmne NIC! Je nekde, Honzo, v Cechach nekdo, kdo muze pomoc??? Nerad bych, aby se tem mym babkam ktere jsou vlastne Tvoje babky neco stalo."

Mail jsem četl až po čtrnácti dnech. Chtěl jsem po příteli nějaké přesnější informace, nabízel jsem oslovení různých médií a občanských organizací, ale kamarád mi odpověděl:

"Diky za odpoved .... uz jsme to vyresili ... nekdo dostal po drzce! Nerad to resim tak drasticky, jenze kdyby to tak resili normalni lidi ve 30. letech minuleho stoleti, nikdy by nemohlo dojit k te bestialite, provedene v zajmu "Goethe naroda"!"

Nu a teď tady máme árijské zástupce národa Švejkova. Doufám, že nebudou muset zasahovat zase Amíci, a že jim přes držku dá naše česká policie.

Psáno v Praze dne 25. září 2007

******************************************************

Odkaz na Křišťálovou noc