27.3.2023 | Svátek má Dita


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Mír odletu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
helena 7.1.2009 22:11

Zkušenost

Potěšilo mě, jak jste popsal korektnost a velmi vlídné zacházení na letišti v Izraeli. Mám stejnou, poměrně čerstvou zkušenost, a to se stala nepříjemnost v tom, že pán při vstupním pohovoru mi zapomněl olepit pas bezpečnostní nálepkou. Byla jsem velmi korektně "zadržena" a znovu jsem musela projít rozhovorem. Vše bylo velmi klidné, bez nervozity, zvýšeného hlasu. Doteď si nejsem jistá, zda to není jeden ze způsobů, jak "udržovat"  pozornost personálu na letišti. I kdyby to tak bylo, vůbec mi to nevadí. Následky nepozornosti by mohly být hrozné. To se bez osobní zkušenosti z Izraele v Evropě špatně vysvětluje.

Kresinka 7.1.2009 16:27

Hluboce

obdivuju statečnost a pilnost izraelských lidí, z pouště dělají kvetoucí zahradu a do ní jim "mírotvorci" oiuštějí pár desítek krtků denně !

Držím palce, a přeju Vám co jinýho než šalom

Dušan Streit 7.1.2009 10:47

EU z nás dělá blbce - ve všem

A někteří lidé ještě žádají, aby se jim kamery dívaly až do p.dele:

http://streit.blog.idnes.cz/c/53211/Doktore-Pafko-mluvte-za-svuj-konecnik.html

Máme se ještě na co těšit, jen co bude platit Lisabon:

http://streit.blog.idnes.cz/c/61645/Brusel-zrusil-Lisabon.html

Raff 7.1.2009 10:25

Copak Ruzyně a EU.

Kdo je pohoršen poměry na letištích EU, doporučuji osvěžení tranzitem přes Moskvu Šermetěvo. Zvlášť osvěžující je, když tranzitní přerušení je delší než 3 hodiny.

Schumacher 7.1.2009 10:02

Potvrzuji. Z bezpečnostní kontroly na letišti Ben Gurion jsem měl dobrý pocit.

Byli předpisově zvědaví, věcní a slušní. Žádná nesmyslná byrokratická  buzerace a omezení jako v Ruzyni a jinde v EU, ale snaha zajistit bezpečí. Létat s šábesdeklisty je zážitek, něco jako rodina Homolkova na cestách. Halas, drobet zmatek, ale pohoda jako by neletěli, ale jjako když tetky jedou autobusem do vedlejší vesnice. Někteří měli palubní zavazadla velikosti lodního kufru. Piloti vyučení u vojenského letectva se s tím také moc netento, bylo vidět, že jsme trochu těžcí, tak tam kopli plnej knedlík jako u stíhačky a přemotorovaný Boeing se ochotně zvednul. Nad Prahou foukalo tak udělali rundu navíc, pak šupem dolů nabrali směr na ranvej a dost s tím třískli, žádné přistání na tři body. Boeing něco vydrží., je to pro ně jako linkový autobus. Tenhle vypadal, že má dost nalítáno, a ještě hodně nalítá. Vysadit cestující natankovat a na další rundu. Až se tamní situace uklidní, rád  se s El Al ještě svezu.

I.K. 7.1.2009 15:12

Re: Potvrzuji. Z bezpečnostní kontroly na letišti Ben Gurion jsem měl dobrý pocit.

Ano, máte pravdu. Let s El Al je  zážitek! On už samotný start - člověk má pocit, že se stavěj na ocas a řítí se kolmo vzhůru. A což teprve kličkování mezi mraky v bouřce před přistáním! Člověk se baví, že ani nemá čas dostat strach. Jsou takoví bujní a přitom sebejistí. Je vidět, že mají lecos za sebou.

JoJo 7.1.2009 7:41

?

Jak by asi porovnával úroveň buzerace a prostého zachování lidské důstojnosti na letišti v Praze a Ben Guriona či na kontrolních stanovištích obyvatel Gazy

Pumprdent 7.1.2009 8:37

Re: ?

Ten to zná dobře - na kontrolních stanovištích mezi Gazou a Izraelem to chodí podobně. To by mě spíš zajímalo, jak by vypadala kontrolní ARABSKÁ stanoviště, kdyby se třeba Egyptu zachtělo lidem z Gazy pomoct a sem tam je nechat přivydělat prací nebo něco nakoupit.

Ono vždycky není pravda to, co hlásá společenství jásavých blbů ve veřejnoprávních médiích...

certik 7.1.2009 1:01

pribeh z telavivskeho letiste

jeden znamy si chtel privezt suvenyr--kamen. Bezpecak vytahl zcela logickou otazku: "Co je v tom kameni?" Odpoved byla pravdiva "Nevim". Problem--asi ty ruzne detektory dovnitr kamenu nevidi. "Tak pojdte tady kousek z haly, tenhle vas kamen zahodime a ja vam vyberu jiny." "Ne, mne se tenhle libi." Se tam vo to tahali nejakou dobu, ale nakonec kamen do letadla smel.

vincenzo 7.1.2009 0:41

zatímco tanky Izraelských obranných sil obnovují mír poblíž Gazy

Tož děkuju, sůdruh, nesklamal ste 8-o

Pierre 7.1.2009 15:23

Re: zatímco tanky Izraelských obranných sil obnovují mír poblíž Gazy

Ono z té Gazy vylétává denně min. 40 holubic míru . . .

vincenzo 7.1.2009 21:11

Re: zatímco tanky Izraelských obranných sil obnovují mír poblíž Gazy

No vidíte, i taková pitomost se dá napsat, to bych netušil.

Fišta 8.1.2009 15:58

Re: zatímco tanky Izraelských obranných sil obnovují mír poblíž Gazy

Vy jste začal...