30.11.2022 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Limity Mišky Hovorky

Michaila Sergejeviče Gorbačova jsme si vymysleli spolu s ženou Ivanou někdy začátkem osmdesátých let. Leželi jsme takhle jednou večer v posteli a přemejšleli, jak změnit to hnusno,ve kterém jsme žili a do kterého jsme povili své děti. Brainstorming dvou nejlepších mozků v Nuslích došel k jednoznačnému závěru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 4.9.2022 10:33

Poučení z krizového vývoje ve společnosti i ekonomice.

Vězte, že rozhodující vliv na vaše konání má konkurence, nikoliv vaše ideologie. Opakuji KONKURENCE! Tedy pokud si vůbec připustíte, že konkurence existuje. Například ve státním programu ekonomického výzkumu (SPEV) jsme, v dobách českého reálného socialismu, 1948-1989, výraz "konkurence" nesměli nikdy použít, protože úředně neexistoval. Gorbačov ale věděl, že konkurence k někdejšímu nedostatkovému socialismu existuje, a že nespí. Že skutečně koná. A že socialismus výrazně zaostává.

Dále pak se, za nedostatkového reálného socialismu, mylně předpokládalo, že se Komunistické straně podaří vychovat nástupnickou generaci přesvědčených komunistů, kteří započaté dlouhodobé dílo svých otců a dědů dokončí. Že jednou v budoucnosti, sice pomalu, ale jistě dospějí do kýženého komunismu (kde beránek ulehne s vlkem!). Jenže v Komunistické straně vychováni byli vyčuraní Pepíci, kteří velmi úspěšně oklamali kované komunisty - a také je ve straně přehlasovali. Ti vyčuraní Pepíci se dali koupit privatizačními projekty, takže z potenciálně největších komunistů se, po listopadu 1989, v Česku stali největší kapitalisté.

Konsekvence: S projektem kapitalistické privatizace bylo nutno po tzv. Sametové revoluci 1989 spěchat, takže nebyl čas organizovat nějaké poctivé referendum o rozdělení údajně demokratického Československa na dva státy. (Kuriozita: Ústavní právník Rychetský, který nevěděl, že k rozdělení demokratického státu je třeba referendum, byl navržen na státní vyznamenání v české polistopadové montovně. Ha. Ha. Ha.)

Dnes je produktivní kapitalismus v konkurenci nikoliv s ruským Putinem, ale s čínským kapitalistickým socialismem, respektive čínským socialistickým kapitalismem. A Čína rozhodně nespí. Čeká na chyby svých protivníků. A kapitalismus ty vážné chyby skutečně dělá. Následoval by dlouhý výčet.

Závěr: Budoucnost lidstva na planetě Zemi je dnes otevřena. Otevřeny jsou všechny možné alternativy. Doporučení: Čeští Pepíci

M. Pivoda 4.9.2022 10:33

Doporučení: Čeští Pepíci, nevykřikujte svá ideologická hesla, uvažujte jako vojevůdce, který chce zvítězit. Proč? Historii totiž píší vítězové, nikoliv poražení. Poučte se z chyb poctivého Gorbačova. Samotný poctivý přístup nestačí, je třeba porazit konkurenci!