24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Lesk a bída cyklostezek

Téměř ve stejném čase a podobně jako v mém minule uvedeném příspěvku o povinnosti předjíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 m psala dcerka Terka o tomtéž na webu Společnosti pro osvětu spisovatelů. Dcerka tomu říká „sou-sek“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.6.2021 12:45

8-o8-oRv

J. Kadeřábek 20.6.2021 11:10

Na všechny bolístky je jednoduchý lék. Přestěhujte se do Hradce nebo ještě lépe do Holandska. Tam jsou cyklostezky dostatečně široké a je to dáno tím, že Holanďané zasypávají dnes nevyužívané kanály a na jejich místě budují cyklostezky. V Praze není co zasypávat, to doufám chápete.

L. Beneš 19.6.2021 14:06

Dovolím si doplnit: mnozí jsou docela obyčejní 6l6ci. Když z kola sesedne, na dotaz, kde jezdil, není schopen odpovědět. Ví jenom, že ujel dneska 75.

L. Beneš 19.6.2021 14:00

Ta paní je mi sympatická. Předně používá zvonek, na který mnohým cyklistům po zakoupení drahého bicyklu už nezbyly žádné peníze (Dříve patřil k povinné výbavě jízdního kola, dnes už ne. Proč?). A uznává, že chodník (odvozeno od slova chodit) patří chodci. Pro ty co jedou, pokud nejedou po silnici, by měl být logicky vybudován také nějaký jízdník (od slova jezdit).

Š. Hašek 19.6.2021 11:08

Je to jako se vším, když se z toho stane "in věc".

A faktem je, že ani nával pěšáků na lesní cestě neudělá takový brajgl, jako cyklomachři, koloběžkomachři, bruslemachři dohromady.

Mám naštěstí možnost chodit jindy a jinde, jezdit jindy a jinde. Tam mi zas ale chybí "výhledy" na tlustokosmonautky, které funí jak tři horníci, voháknutý jsou jak kosmonaut na Mars ........... a jede za ně elektřtina. Starší Favorit potěší.

Taky zadeklovat dítě v hicu do vozejku a nechat na něj lítat kamínky - to je znak vysoké školy! Asi. A přidělit mu 2x třicet minut osobního volna na den. Jednou potůček, jednou bufet. Na vlastní uši.

Š. Hašek 19.6.2021 10:55

Tak!

Kolo beru na chalupě, když jedu k hokynáři pro proviant. Cca celkem 12 km.

Dále mám rád švestkové, jabloňové okresky. Aby to bylo nahóru a pak zas dólu. Jezdím v plandavém tričku, bavlna sepraná. Hlavně brejle, vítr čechrá ježka na makovici ....... Dólu už hodně brzdím, není mi šestnáct.

Zkráceno.

K. Křivan 19.6.2021 10:40

Miluji ty sportovní cyklisty, co se řítí po chodníku bez ohledů na chodce, neb oni jsou ti pokrokoví, ekologický, ..... kvůli nim jsem začal nosit pořádnou sukovici. Ta když se octne v předním kole, ..... nádhera. Tolik kotrmelců nevidíte ani v cirkuse. V Mnichově se mi pár "sestřelů" podařilo.

H. Kotaz 19.6.2021 10:34

:-)[>-]R^

H. Kotaz 19.6.2021 10:32

;-€;-O

H. Kotaz 19.6.2021 10:32

:-):-)

J. David 19.6.2021 10:21

Kouzelní jsou pumpičkáři, kteří Vám to šmiknou zprava na přechod pro chodce. Ještě se pak diví, že jim spíláte, když v dodávce máte náklad na zádech. Řada pumpičkářů je nevycválaná verbež, dopravních předpisů nedbaje. 1,5 m odstup udržet od nalitého šejdrujícího bicyklisty je výkon hodný kouzelníka (nebo baby s naditou mošnou na řidítkách s turbulencí v úplavu za kamionem).

K. Křivan 19.6.2021 10:09

Když chci někam ve městě, tak neberu kolo, ale auto, autobus nebo tramvaj.

T. Klíčník 19.6.2021 9:55

Že zrovna vy s Vaším slovníkem píšete o toleranci... Přitom jste plný předsudků a nenávisti. Mám pro Vás informaci, kterou nechcete slyšet - za Váš smutný život si můžete sám, v tom nemají prsty cyklisté ani nikdo další. Jen Vy sám jste svého štěstí strojvůdce.

T. Klíčník 19.6.2021 9:53

Tyhle diskuse pod články na podobná témata jsou jako lampa, co v noci přitahuje můry. I tady se sejde řada sebestředných jelimanů, co se pohoršují nad třískou v oku druhého, ale poněkud i toho nevnímají svůj vlastní trám.

Z. Lapil 19.6.2021 9:15

No jo no. Už jsme zase u toho, že tam, kde se do zákona napíše "právo", vytratí se z praxe ohleduplnost a rozum.

Mým oblíbeným příkladem zločinnosti cyklistů je cyklista v Brdech a vůbec na uzlovaté silnici z kopce neboli s výhledem blízkým nule. On jede 40, optimální rychlost auta někde k padesátce a on, místo aby na vhodném místě zpomalil, dává najevo rozhořčení, že jedu za ním. Pozor - má právo, zákonné i morální, - jet rychlostí přizpůsobenou technickému stavu atd., ale když toto právo využije, nemá zároveň právo se pohoršovat, že se rozhodnu - opět podle zákona - nepředjíždět.

Já jsem v podobných debatách obvykle první, kdo hájí právo kteréhokoliv člověka dělat, co chce, a to za předpokladu VZÁJEMNÉ ohleduplnosti, ale spolu s mnohými mám dojem, že bycikl a rozum nějak nejdou dohromady.

Vaklavá babča s pytlem sena na nosiči mi nevadí, dělá co umí a jak umí, zpomalím, objedu, jednou jsem dokonce zastavil a pomohl jí vytlačit kolo z příkopu (nespadla tam, jen se potřebovala dostat z louky na silnici), ale když někdo kličkuje mezi turisty - směsí snad všech typů lidstva - a jediné, čemu věnuje pozornost, jsou hodinky vysílající online na Facebook tepovou frekvenci, tak je to bezohledný vůl.

V. Heidlerová 19.6.2021 9:03

R^R^R^

K. Káš 19.6.2021 7:38

R^

H. Kotaz 19.6.2021 6:14

Jezdí pro adrenalin, sebevrahové, zvlášť na silnicích1.třídy v dopravních špičkách.

H. Kotaz 19.6.2021 6:12

R^

J. Jurax 19.6.2021 3:23

Cyklista není slyšet a nemá nebo nepoužívá zvonek. Takže na lesní cestě třeba je to tiché nebezpečí, které se kolem jen mihne, neboť urputně šlape s hlavou skloněnou. Pokud sebou máte psa nebo malé děti, nemáte ani možnost volat je k pořádku, protože nemáte oči vzadu a cyklista je tichý ďábel, jede-li z kopce tuplem. Dtto na chodníku. Ne každý, tak z dvaceti jeden; ti slušní zpomalí, někteří pískají nebo volají stopa - a když uhnu poděkují.

J. Trubač 19.6.2021 1:02

Vážená,z cyklistiky se za posledních 30 let stal takový byznis, že to nemá obdoby. Já když vidím chumáč cyklistů, kteří samozřejmě jedou prostředkem, a tu jejich výbavu, ustřižené rukavice, no nemá cenu to popisovat, Jezdil jsem před 40 ti lety závodně, denně jsem jezdil 150-200 km, a kdeyž vidím dnes ty vyzdobený frajery, jak šlapou do kopce, je mi z toho nanic. Jedná se o cykloteroristy, kteří nejsou schopní tolerovat ostatní. Když jdu s dětma po stezce šv kanálu a musím je chránit vlastním tělem, protože cykloteroristé jedou min. šedesát a neberou ohledy na nic, prostě jsou tam pány, my jsme jezdili na kolech pro, radost, tahle dnešní hovada proč jezdí, skutečně nevím, Tchombe