23.10.2019 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠAMANOVO DOUPĚ: Kvete hruška v širé plániŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 3.5.2008 19:49, přehled diskusí

Kvete hruška v širé lidické pláni:
Autor: PH Datum: 3.5.2008 19:49

Všechny diskuzní příspěvky zde uvedené, které přímo nesouvisejí s

připomínkou Památného stromu Lidické hrušně, usvědčují přispěvovatele,

nač vlastně myslí, a čemu by se nejraději věnovali, kdyby to šlo. 

Nejde jim to, tak alespoň plkají nesouvisející nesmysly.

Děkuji pane Kovanici za připomenutí.

Zlodej krici chytte zlodeje:
Autor: Dr. Mordechai Ochs Datum: 2.5.2008 19:58

a prolhany sionista zase roni krokodyli slzy za gojimy a pritom dobre vi, ze spinave zajmy ditek Israele mely na smrti ceskych lidi lvi podil.Hanba Vam Kovanici!

Ták. A teď je to teprv VONO!:
Autor: Jakub S. Datum: 2.5.2008 21:53

Teď to teprv má grády. Inu voli mají cit pro to, kdy kam šlápnout, kdy zabučet...

Pane Kovanici, díky.:
Autor: Kadlus Datum: 2.5.2008 18:40

Jen si vzpomínám, jak babička,tvrdá ženská, usedavě plakala a nějak mi přes slzy nemohla vysvětlit, co se stalo. Díky- jsou věci, které se musí připomínat neustále !

proboha co se s nasim narodem stalo???:
Autor: Radka Datum: 2.5.2008 14:39

Kdybych mela usuzovat ze zaslanych prispevku, tak na Vas vsechny podam zalobu. Lidi, to  nemuzete  myslet vazne? Vase prispevky jsou nechutne, az budu mit cas, tak se na zeptam  kompetentniho pravnika, pokud  vim, tak  vyjadreni souhlasu s nacistickou ideologii a vyhlazovanim  je u nas stale tresna, pravda, par let jsem doma nebyla. Doufam, ze se zas tak moc nezmenilo.

Minite, milostiva pani,:
Autor: i.h. Datum: 2.5.2008 14:46

na Marata ?

Re: proboha co se s nasim narodem stalo???:
Autor: Schumacher Datum: 2.5.2008 14:52

Až na výjimky nevidím v příspěvcích nic špatného. Naopak. Máte nějaký problém s chápáním textu ?

Nepropadejte náhlému zatmění před očima, kombinovanému s nějak způsobenou nesoudností.:
Autor: Jakub S. Datum: 2.5.2008 16:53

Vždyť zrovna můj příspěvek  je přece přesným protipólem, a 3/4 ostatních taky - ?!

Proč si děláte nepřátele z lidí, co mají názory jako vy - ?! Musíte být divná a nebezpečná. A to je smutné - protože absurdní. Zbytečné!

Největší dík, pane Kovanici.:
Autor: Jakub S. Datum: 2.5.2008 14:33

Já toho jako skororodák a historik vím moc o Ploštině, Prlově, Vařákových Pasekách... tam se upalovalo pěkně zaživa, a byli omotaní řetězem. Ovšem aktivně se zúčastnili též bestiální fanatici - Slováci - protipartyzánská jednotka HG Josef, abychom nezapomněli. Připomínejme to, neponechávejme to  falešným a arcilživým usurpátorům těchto tradic a této úcty - komunistům!

Návštěva Lidic a tiché usebrání a prodlení tam s těmi věčně živými mrtvými -to by měl vykonat aspoň jednou každý citlivý vzdělaný Čech či Moravák. A Terezín. A Ležáky, a Javoříčko, a... sudeťáci ať už z vyššího principu mravního  d r ž í  h u b u . Tu, co s ní jejich matinky s blond šnečkama po stranách a v dirndlu řvaly při průjezdu AH (např. v Teplicích - fascinující foto) do ochraptění: Síg háájl! Hajl Hitler - !! Fuehrer, wir danken!!! No a teď jsou doma, no. Pravda, bez českého a moravského pohraničí, to je pech, oni to mysleli jakože s ním - no ale člověk holt nemá nikdy všecko... hajl, arijci. Bleibt dort.

Ale nezapomínáme!:
Autor: Jurajda Datum: 2.5.2008 14:19

Ani na to jak se komunisti s Hitlerem paktovali!Když Stalin udělal podtrh na Hitlera s Polskem tak mu Hitler chtěl dát za uši,no!

Lidice:
Autor: eva Datum: 2.5.2008 7:49

Rychle zapomínáme!!

Re: Lidice:
Autor: Bohata Datum: 2.5.2008 8:28

I na horlivého pana továrníka Pálu zapomínáme.

Re: Lidice:
Autor: hexx Datum: 2.5.2008 8:35

Zato na transporty a smrt vyhnanych Nemcu jsme si na rozdil od Lidic jeste ani nevzpomneli. Rekl bych, ze nas to teprve ceka...:-/

Bydlim kousek od Lidic - to pro ty, kteri by mi chteli snad podsouvat nejaky sudetacky puvod.

Re: Re: Lidice:
Autor: i.h. Datum: 2.5.2008 9:46

Transporty a smrt - no, misto do plynovych komor a na popraviste jeli "domu" do rajchu, ne ? Heim ins Reich, pokud jste zapomnel. Mezi svoje. My spojenci jsme meli tenkrat plne pravo uplatnit na nemecke arijce nemeckoarijske reseni. I oni na to meli plne pravo, a ne na takove mekke zachazeni, diktovane zcela nearijskou humanitou. Clovek obcas zalituje, ze nejeli aspon na Sibir, ti utlocitni a mirumilovni Nemci. V devadesatych letech by se s jasotem hrnuli do Nemecka sami. A nakonec jejich milovany Vudce jim prece koncem valky naridil, ze maji vsichni jet do Nemecka, ne ? Zapomnel jste nebo se jenom nehodi ? Predevcirem byl v nemecke televizi dokument o potopeni Gustlowa, a jeden ze svedku, ktery prezil potopeni jako devitilety kluk, to tam rekl pekne: jaky valecny zlocin ? Cela katastrofa zacala 30. ledna 1933, a mohli za to jenom NEMCI. No a ze nekdo bydli kousek o Lidic, to mu dava patent na rozum nebo co ?

Re: Re: Re: Lidice:
Autor: Marat Datum: 2.5.2008 12:47

Domov těch vámi nenáviděných Sudeťáku byly SUDETY ! A chtěli se mět lépe,tak jako Češi se chtěli mít lépe a tak si vyvolili komunisty a SSSR.Před válkou bylo v Německu lépe jak v ČSR a po válce se chtěli mět i Češi lépe a mysleli že lépe jím bude v socialismu pod ochranou Velkého Bratra,mocného to dubiska na východě.Takže není vůbec žádný rozdíl mezi Sudeťáky a Čechy.Když ti Sudeťácí chtěli připojit svou zem k Německu,tak je nenapadlo co je čeká.Válka nebyla nevyhnutelná.Když Češi chtěli socialismus,také doufali že jím bude lépe a prodělali také.Tak nespílejte proti těm tehdy provinivší se Sudeťákum,když i Češi udělaii stejnou botu.A že Němci mordovali a co ti Češi? Nedělali to samé i se svými lidmi?

Kdyz se nekdo:
Autor: i.h. Datum: 2.5.2008 13:15

"chce mit lepe" tim, ze prepadne, oloupi a povrazdi svoje sousedy, ztratil pravo na jakekoli ohledy. Er hat sein Recht auf jedwede Rücksicht und letztendlich auch auf sein Leben einfach durch sein Handeln verwirkt. Abyste to mel i ve vam blizkem jazyce.

No a to mi teda jako znalec problematiky vysvetlete::
Autor: i.h. Datum: 2.5.2008 13:40

kdyz domovem Sudetaku byly Sudety, proc pak chteli "Heim ins Reich" ? To nechapu. Sudety k Nemecke Risi nikdy nepatrily, patrily maximalne, jako soucast Kralovstvi ceskeho, po nejakou dobu do rakouskeho cisarstvi. Ale oni se nechteli pripojit k Rakousku, oni chteli "Heim ins Reich", tak to teda chteli asi odjet do toho Nemecka neboli Treti Rise. Tak jim Spojenci pomohli, aby si ten sen a to prani mohli uskutecnit. Co je na tom tak tezkeho k pochopeni ? A jak jiste vite, na velezradu byl tenkrat bez pardonu trest smrti, v Nemecku jeste zostreny. Bohuzel - ve svetle vasich reci a reci vam podobnych je treba rikat bohuzel - prevladly tenkrat po valce humanisticke zidovsko-krestanske tradice, pred kterymi si spravny sudetsky arijec jenom odplivne.

Re: Re: Re: Re: Lidice - Akorátže:
Autor: Moby Dick Datum: 2.5.2008 14:12

Akorát, že to nebyla JEJICH země, ale pohraničí tisícileté české říše....

Akorát, že se v ČSR měli líp než v Německu - říšští Němci se do Karlových Var a Liberce jezdili po záboru nažrat. A sudeťáci pak plakali, když jim Áda zakázal ty jejich kulturní a sportovní spolky, a nakonec je naverboval do Wehrmachtu...

Akorát, že my jsme je nenenáviděli, naopak, sudeťáci nenáviděli a nenávidí nás dodneška. My k nim cítíme pouze lítost...

Akorát, že oni nás měli v plánu vyvraždit, a už s tím začali, a nedokončili to jen proto, že prohráli válku (a dodnes nám to nemohou odpustit) a my jsme se jich chtěli jenom humánně (v kontextu doby) zbavit.

BTW: "Sudeťák" = příslušník tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu, založeného henleinovci, gestapáky a esesáky.... Jinak šlo o české Němce. Dodnes existují v Německu i slušní bývalí Čeští Němci, akorát ty není slyšet jako ony "sudeťáky"...

No, jiste,:
Autor: i.h. Datum: 2.5.2008 14:43

ja minim "profesionalni Sudetaky". Ti normalni - s jednim jsem mluvil loni v Alpach. Rikal, vubec se tem Cechum nedivim, to jsme jeste dopadli moc dobre. Byl nekde od Karlovych Varu. Ovsem jake procento jich tak smysli, tezko rict.

Re: Re: Re: Lidice:
Autor: servác Datum: 2.5.2008 12:57

Ottofried Preussler, liberecký Němec, mj.autor Malé čarodejnice, musel jako kluk na ruskou frontu a upadl do zajetí. Ruský koncentrák, dovedeme si to představit! Spřátelil se tam s ruským Židem, který mu říkal: "Vy, vy jste na tom dobře. Uvidíte, že vás za pár let repatriují nebo vymění. Já tu naději nemám, já nevím, jak dlouho tu zůstanu." No, Preussler se opravdu vrátil, jeho rodina byla mezitím odsunuta, nicméně se v Německu uchytili, a troufám si říct, že se jim tam žilo lépe než nám tady.

Re: Re: Lidice:
Autor: JK Datum: 2.5.2008 11:25

Odsuny Němců jsou připomínány celoročně, mladí začínají mít dojem, že my jsme byli ti, kdo způsobil válku a ublížil hodným a nevinným ;-O.