17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Křivka S, kočkoPES...

Před téměř padesáti lety jsme jako studenti na pražské technice modelovali pomocí analogových počítačů typu MEDA odpověď systému na jednotkové zatížení. Konkrétně jak se chová elektrický obvod sestavený z různých kondenzátorů, odporů a cívek poté, co ho zapojíme do elektrické sítě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 9.12.2020 21:33

On si ten virus dělá co chce a na politiku i Flégry všech zemí kašle. Začátek listopadu lámal rekordy v počtu nakažených. Při předpokládaných 10% hospitalizovaných měly nemocnice v půlce listopadu přijímat 1500 pacientů denně, každý den mělo přibýt cca 30 v těžkém stavu. V ulicích měly stát mrazáky na mrtvé. Místo toho počet hospitalizovaných a těžce nemocných klesl a klesá stále. Zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

J. Frček 9.12.2020 18:08

Pěkný článek. Blbí politici nerozhodují vůbec nic, za nitky těch kašpárků tahají mafiánský kmotři. A těm o zdraví ani životy občanů vůbec nejde. Ačkoli vše ukazuje, že virus sílí, blbouni zase rozvolňují, je třeba točit prachy. Vláda vymyslí psa a vzápětí se jím neřídí, kmotři jim pohrozí, že vyschne úplatkovod :-) Národ se jim směje a zároveň u něj ztrácejí autoritu. !! Opět ignorujeme nástup další vlny, tentokrát ve jménu utrácení peněz za vánoční dárky. Co na tom, že to v lednu nepřežije pár tisíc lidí... Poslední naděje je asi fakt ta vakcína. Protože blbouni nás povedou od jedné vlny ke druhé, vždy horší a horší...V[>-]V

P. Kubáč 9.12.2020 12:32

"Regulační systémy" typu "odmocnicna z ptačího zpěvu" mají tu nepříjemnou vlastnost, že výsledky nastavené na politickou objednávku v určité situaci se rychle mění ( dle intenzity ptačího zpěvu ) na výsledky politicky nežádoucí.

Vláda si systémem PES chtěla vyrobit "matematické alibi" - jen místo alibi jim z toho vyšlo kladivo s prvky naprostého nesmyslu.

J. Brunner 9.12.2020 13:56

R^

M. Ejem 9.12.2020 12:22

Nejsem si jist, že to jsou politici, ale halda jejich poradců a naseptávačů, kteří nejsou schopni pochopit a aplikovat sebemálo z rozumného uvažování. Pokud platí řeči o trasování, pak se lidi nakazují v hospodách minimálně. Ale abyste vyvolali zdání akcnosti, tak vyberou tu nejhorší variantu. Ty dvě hodiny už na realitlě změní minimum. A asi jsou příliš mladí aby věděli, jak se chodívávalo se džbánkem pro točené, které se pilo doma. A ten nesmysl-v samoobluze si můžete koupit a odnést láhev a z hospody ne. Logika věci tu skutečně pláče.

D. Stys 9.12.2020 8:10

Systém je naštěstí diskrétní a stabilizovaný šumem, takže se tak snadno rozkmitat nedá. Bude ještě možná lehká vlnka, spíše ale nepoznatelná. Je třeba se smířit s tím, že toto je rovnovážná koncentrace nakažených v systému nakažlivosti viru (který zkoumáme) a imunity (který nezkoumáme). Bude přibývat lidí s lehkým průběhem.

Jiří Šinkora

Včera v 7:23 https://www.facebook.com/jiri.sinkora.9

J. Nevrkla 9.12.2020 10:07

R^

R. Langer 9.12.2020 11:58

Přesně tak!

O. M. 9.12.2020 20:07

To si povíme, až ta vaše "neznatelná vlnka" přijde.

J. Farda 9.12.2020 7:59

Všestranně pravdivá analýza ... :-/