22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Kolo na virus!

Češi jsou prý smějícími se bestiemi, neposlušnými občany, Švejky a zneužívači zákonů a platných pravidel. Tak třeba někteří podvodníci obešli zákaz volného pohybu osob tím, že jdou na chlastačku k sousedům pod rouškou „sousedské výpomoci“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 25.10.2020 11:32

Kdyby se dospělí chovali opravdu jako dospělí, nemuselo by být tolik nepřehledných zákonů, vyhlášek, předpisů a nařízení, pravda kniha Leviticus je obsáhlejší. Jenže mnozí považují za ctnost nalézat díry nařízeních (lidská řeč je nedokonalým nástrojem a proto každé nařízení lze obejít), pro jiné je pocit vlastní svobody cennější než život druhých, další tak vyjadřují odpor k nechtěné vládě, ..., a proto je v tom zmatek a už tak nepřehledná nařízení ještě více zašmodrchávají svými výklady. Při tom by stačilo: "Buďte ohleduplní, noste roušku i když se necítíte nemocní, nasaďte si vždy roušku, potkáte-li se, udržujte si odstup alespoň dva metry, uvnitř budov noste vždy roušku, nechoďte tam, kde nemůžete udržet rozestup nebo použít roušku, jste-li nemocní, zůstaňte doma, nekýchejte a nekašlejte na druhé - použijte kapesník, rukáv či jinou účinnou textílii. Myjte si často ruce pokaždé, když se vrátíte domů, přijdete do zaměstnání, před jídlem, po toaletě, myjte si i obličej, větrejte... Zas tak složité to není, mnohé z toho už známe z dětství. Jenže příliš mnoho občanů vnímá tyto požadavky politicky, přitom třeba Židé se obdobnými rituály řídí tři tisíce let. Nejde přeci o vládu, jde o nás. Není to chřipečka, smrtnost jednoho procenta je dosažená jen vyspělou a intenzivní zdravotní péčí, nebude-li jí, dočkáme se smrtnosti nad pět procent.

V. Vik 24.10.2020 20:22

Test. :-)

P. Hirsch 24.10.2020 18:46

...a kdyby pan plukovník vyjel z ,,kapituly" na kole, byl by v pohodě 

V. Müller 24.10.2020 13:50

Jezdíme stejnou cestou s ženou, jen to máme kousek dál o jeden kopec (z Motola přes golfové hříště nad motolskou vozovnou). Na Troníčku si dávám pravidelně v zimě v létě 11 loků přímo z trubky (pokorně zakřípu koleny bezmála 70-ti letými), A Hurdálka jedno na zdraví. S rouškou ale nedokážu jet, ať z nanovláken nebo bavlny. I tak, krásný výlet-které hlavní město toto má kousek od centra?

V. Šedivý 24.10.2020 8:23

Jo a ještě také pro:

- provozovny servisu a oprav silničních vozidel,

V. Šedivý 24.10.2020 8:22

Proč si myslíte, že cykloservisy nemohou mít otevřeno? Výjimka platí mj. pro:

- provozovny poskytovatelů odtahů a odstraňování závad vozidel v provozu na pozemních komunikacích,

- prodejny náhradních dílů k dopravním prostředkům a výrobním technologiím,

P. Hatina 24.10.2020 1:38

Ještě jinak, plukovník Prymule propadl oficírskému komplexu, dle kterého všechno to co nařídí, to se hned předá všude po celé armádě až dolu, kde to četaři přečtou před každou nastoupenou četou a pak to budou frajtři průběžně vyřvávat a buzero**t každého maníka co by zapomněl.

Jenomže a kor dnes, už jsou lidi tak unavení, že málokdo (kdo nevysedává furt u teho internétu), ty každoddení změny rozkazů sleduje. Jak jsem ostatně viděl ještě teď ve čtvrtek, spousta občanů zůstává u toho, že si při nástupu do busu nasadí ušmudlanou roušku - vic nic,

No ale vzhledem k tomu, že zapomněl i sám Prymule, a ani jeho ordonanc ho neupozornil, tak je to asi lidský... ;-D