29.9.2021 | Svátek má Michal


ŠAMANOVO DOUPĚ: Koho volit a koho nevolit

11.5.2006

Toť otázka! Ovšem tentokrát pouze pro mne, nikoli pro vás, milí čtenářové, protože vy se mě na tohle určitě neptáte. A i kdybyste se ptali, tak mě stejně neposlechnete.

Kdo kdy volil komunisty, bude je volit i nadále. Pokud v této zemi nevadí, že se ideový spolupracovník StB mohl stát místopředsedou Poslanecké sněmovny, proč by mělo vadit, že Filip vulgo Falmer vede KSČM do těchto voleb. Je to jedna z věcí, které mně na našich obrozených komunistech vadí, takže je volit nebudu.

Od skalního voliče ČSSD jsem slyšel obdivná slova o Paroubkově oblíbenci dr. Rathovi. I o samotném Paroubkovi. Nu, když může tento národněfrontový funkcionář vést náš stát stylem vedoucího putyky páté cenové skupiny, proč by mělo vadit, že vede svou stranu svým stylem i do voleb. Mně to vadí, a psal jsem o tom už mockrát. Nynější předseda naší vlády si snaží budovat "kult osobnosti" ve stylu tatíčka Stalina, ale, naštěstí, dosahuje jen okresního formátu. ČSSD volit nebudu.

Přirozenou nabídkou pro člověka jako já, který si nejvíce váží vlastní svobody, je volit ODS. Tato strana slibuje změnu - a nejen slibuje, výhra opoziční strany prostě změnu jasně znamená, alespoň v osobách, které sedí na ministerstvech. Jenže ODS se zbláznila a ve stylu ČSSD začala slibovat. Roční daňové prázdniny a nulová DPH na potraviny a léky, to je prostě úlet. Pravidelným voličům ODS tohle vadí, protože jde o nesystémové návrhy. Nepravidelní voliči nemohou ODS uvěřit, že to myslí vážně. A jestli tohle nemyslí vážně, myslí vážně i to ostatní? Přesto je pro mě ODS volitelná.

Bývala to ODA, která zachraňovala pro pravici voliče, kteří byli poněkud liberálnější než se jim zdála ODS. Později Unie svobody... Ale počkat, ona ještě existuje, a dokonce jde o vládní partaj! Dnes je to "Nová Unie svobody". Její přednosta Pavel Němec se objevil i na anarchistické demošce za legalizaci marihuany v tričku s marjánkovým listem a s anarchistickým pentagramem. Zatímco ČSSD ukradla ČEZu oranžovou barvu a turistickou modrou značku ODS zamířila v difamační kampani směrem dolů, US ukradla anarchistické symboly. Ale nevím, jestli si na té demonstraci někdo z přítomných vůbec uvědomil, že ministr Němec jde ve volebním triku své strany! Neanarchisty to asi nenadchne - a anarchisté volit US nebudou. Já taky ne.

Praporec nové nabídky nabízí Strana zelených. Nové nabídky? S bývalým ministrem v čele? Inu, pan Bursík vypadá skvěle kennedyovsky a umí se i politicky chovat. A hovořit. Místo v čele strany získal i se svým programem "pryč od jaderné energetiky". Dnes hovoří opatrněji - v tomto volebním období nestavět nové jaderné bloky a v příštím se uvidí. Jenže to se mají stát poslanci marxista Uhl, který kritizoval komunisty zleva, a hornorakouská agentka Kuchtová? A ta, když je první místopředsedkyní strany, tak možná i ministryní??? Proboha čeho? Nikdy! Nevolím.

Tak koho já mám volit? KDU-ČSL v čele s velkým manipulátorem Kalouskem? Který zavedl stranu na meze nevolitelnosti? Faktem je, že jsem mohl jednou zase po čase být pyšný na svůj stát, když lidovecký ministr zahraničí Cyril Svoboda donutil Evropu nepanáčkovat před Castrem a když se jasně postavil proti europeistické podlézavosti vůči muslimským darebákům v aféře s karikaturami Mohameda. A když lidovci vypadnou, bude sestavovat vládu buď Topolánek či Paroubek - s fešákem Bursíkem.

Jéžíšmarjá, já snad budu volit lidovce!!! Nechce to za mě má udělat někdo jiný?

Psáno v Praze dne 10. května 2006
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.