12.8.2022 | Svátek má Klára


ŠAMANOVO DOUPĚ: Je čas prásknout dveřma

22.9.2005 21:13

Duce sociálních demokratů Jiří Paroubek se zlobí: "Za to by jinde letěli z koalice!" Kdo? Lidovci, že podpořili vznik parlamentního vyšetřovacího výboru kvůli privatizaci Unipetrolu. Taky předseda sociální demokracie Standa Gross se zlobí. Kalousek prý vždycky kvůli něčemu dělá potíže, a pak se ukáže, že neměl pravdu. Jen krátce: Gross dodnes věrohodně nevysvětlil, kde vzal peníze na koupi bytu. Třeba by to mohlo být z těch polských úplatků? Mnoho zajímavého by se ještě dalo o tom napsat, ale snad jindy.

Lídr lidovců se taky zlobí a křičí, že se Paroubek sčuchl s komunisty a apeluje, aby neprohlasoval nový zákoník práce proti vůli koalice.

Mnoho zajímavého by se o připravovaném zákoníku práce dalo napsat, a snad někdy napíšu. Teď jen, že byl připraven za zády podnikatelů, že se nelíbí ani legislativní radě vlády a ani koaličním partnerům. Žádná tripartita neproběhla - a vlastně ani dipartita, protože ministr Škromach je agentem odborů uvnitř vlády. A o těch odborech se trochu více zmíním:

Když skončila válka (2. světová), všechny protektorátní organizace skončily s ní. Kromě NOUZ - jednotné odborové organizace. Do nové ROH přešly majetky, přešly peníze a přešli funkcionáři. A přešly totalitní praktiky. A něco podobného v sametovém proběhlo po roce 1989. Abych byl spravedlivý, změnilo se toho hodně, ale jedno zůstalo: Pasivita členstva a mocichtivost šéfodborářů! Výsledkem je, že stávky a požadavky nevyhlašuje členstvo, ale šéfové. Včetně politických proklamací!

V České republice je v odborech 30 % zaměstnanců. Nic proti odborům, nic proti zaměstnancům - hoden jest dělník mzdy své. Ale jestliže například obchodní řetězce a jiní podnikatelé porušují současné zákony, proč nejsou stíháni? Ne otravováni obchodní inspekcí, ale zrentgenováni úřadem práce! O řetězcích a dušení zaměstnanců snad někdy jindy, dnes jenom podotýkám, že nevím, proč by za mě, neodboráře, měly vyjednávat odbory a diktovat mi, co chci - když v odborech je jen třetina zaměstnanců! O totalitních praktikách odborových fýrerů jsem už dříve psal, snad i jindy ještě napíšu.

Takže takovou máme situaci: Populistický vůdce Jiří Paroubek chce "pomoci pracující třídě". Tak bude prosazovat přijetí nové normy, kterou mu vypracoval bývalý šéf odborů Škromach. Zdá se, jako by Paroubka křik podnikatelů příjemně naladil. On sice jezdí rychle po dálnici - ale ne jako zhovadilí podnikatelé, ale aby mohl svému lidu býti hodným taťkou Šmoulou. K Paroubkovi by se patřilo napsat víc, ale teď jen, že není ani taťkou, jako spíš českým Mečiarem. Fakticky se jedná o reálněsocialisticky uvažujícího náměstka našich normalizačních hospod a restaurací.

Ovšem pro nově plánovanou normalizaci chce Paroubek zacouvat až někam k "vítěznému únoru" - po nocích se slejzá s našimi nenapravitelnými stalinisty. A tato "tripartita" - socialistický normalizátor Paroubek, emeritní šéfodborář Škromach a starostalinista Grebeníček chtějí zavést nové pořádky.

Jindy snad napíšu o ministru spravedlnosti a šéfovi unionistů Pavlu Němcovi a jeho vleklém kataru. Teď píšu hlavně o lidovcích:

Kalousek zvedá pěstičku a křičí: Nepaktujte se s komunisty! Lidovci podle něj budou hlasovat proti bolševickému zákoníku práce. Apelují na soudruhy z Lidového domu, aby se vzpamatovali - ale z koalice kvůli tomu nevystoupí.

Ale, pane Kalousku, jak chcete zabránit nástupu bolševiků? Nezabráníte - avšak nemusíte se na něm podílet! Vy byste, kdyby? Hic Rhodus, hic salta. Tady máte Rhodos, tady skákejte. Protože kostky jsou vrženy a Hannibal je před branami.

Vyzývám lidovce: Práskněte dveřma a vypadněte z téhle socialistické vlády!

Psáno v Praze dne 21. září 2005Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!