12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak značky nevedou

Tohle není povídání o místech, kam značky nevedou, jak v několika svých knížkách popsala už poutnice nejen českou krajinou a historií spisovatelka Ivana Mudrová. Ale ony někam značky vedou, leč nedovedou, protože jsou třeba namalované na mapě, nikoliv však v terénu. Sami to znáte:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krynický 8.7.2020 21:43

Na mapy nepotřebujete plácat gigabajty dat kdesi v polích. Ty si můžete v pohodě stáhnout předem.

M. Krátký 8.7.2020 13:03

Autorovi děkuji a smekám - já už na kolo nevlezu - jsem rád, že se občas projdu s kámošem a naší psí smečkou - jeho ušaté torpédo 8 kg a můj labrador 35 kg - na naše víkendové "tůry" od 250 do 2000 metrů po lese - hezký den R^R^R^

V. Braun 8.7.2020 8:47

Že někdy vede značka neznamená,že je to cesta pro cyklisty, v řadě případů je tam vjezd na kole primo zakázán. Největší pohromou pro pěší turisty jsou cyklisté.

P. Dvořák 8.7.2020 10:54

Ta první věta přece platí pro všechny, kromě cyklistů ;-€ Cyklisté jsou pohromou nejen pro turisty.

Mám fotografie, jak vypadaly turistické cesty před cyklistickou apokalypsou a po ní. Nejprve nenápadně vyjeté koleje, v kterých jsou od drapáků obnažené kořeny a spláchnutá půda. Časem je z toho vyrytá strouha a nakonec klidně i víc jako půl metru hluboké a metr široké kamenité, neschůdné a nesjízdné koryto.

To nepíšu o třímetrových živičných "cyklostezkách" uprostřed lesa nebo asfaltkách, kde si mezi onlajnisty a cyklistickými adrenalíny chodec připadá stejně jak ten brouk, co se zoufale snaží dostat aspoň na druhou stranu.

Z. Lapil 8.7.2020 7:51

Moje (naše) vrcholné značkové číslo se odehrálo někde v širším okolí Vraného nad Vltavou. Cíl už si nepamatuju. Celkem klasika - optali jsme se protijdoucích taky turistů, jaká že je cesta a ukázalo se, že jdou do stejného cíle.

Za pozoruhodné považuji, že jsme vytáhli mapy, podebatovali a vzájemně se nepřesvědčivše pokračovali jsme původními směry.

K. Nový 8.7.2020 0:30

Komunistické turistické mapy měly měřítko 1:100000 (nikoliv 1:100).