30.3.2020 | Svátek má Arnošt


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 11.3. 2020 18:01, přehled diskusí

P. Jášek 2.3.2020 21:21

Pane Kovanici, mám pro Vás důležitou informaci. Můžete mně zaslat info jak Vám ji dodat aby nebyla úplně veřejná? Klidně si na dva dny založte nějaký falešný mail, ale je to opravdu důležité.

Díky.

P. Jášek 2.3.2020 21:30

P.S. redakce má samozřejmě můj mail a já jí tímto dovoluji Vám jej sdělit kvůli kontaktu.

M. Krátký 2.3.2020 10:55

Všechny hrůzy z posledních 150 let zavinili levičáci počínaje Marxem, Leninem, Hitlerem, Stalinem, Maocetungem až do současnosti Merkelbabou, nedonošeným Macronem a impotenty z Brusele - a nakonec i nemocnou Grétou - hezký den

J. Muller 1.3.2020 15:15

Část lidí vždy bojuje proti minulosti a obává se jejího návratu. Je to celkem pohodlné, nějaký smysl to má, ale skutečnost je vždy jiná.

Po pádu Habsburků se lidé obávali jejich návratu, přišel Hitler. Po jeho pádu se obávali návratu němců (jako dítě z pohraničí vím) , přišel Stalin. Po pádu SSSR se obáváme návratu Ruska, ale přicházejí migranti.

J. Kraus 1.3.2020 10:12

Dosti smutné čtení, článku i komentářů. Pan Kovanic má jistě ve všem pravdu a je osvěžující číst práci logicky uvažujícího technika, oproti pracem mnohdy rozmlžených a sebejistých intelektuálů. Vše sedí až do roku ́89. Loni u příležitosti třicátého výročí proběhla v tv řada zajímavých pořadů o pozadí onoho sametu. Tehdejší nejvyšší už se nemuseli bát a mluvili otevřeně. Řada detailů do sebe zapadala a doplňovala dřívější, mosaika oné doby je už takřka kompletní. Příkaz z Moskvy byl jasný: Komunistům nezkřivit ani vlásek na hlavě, jinak bude zle. Sedmnáctý listopad zpravodajsky i organisačně perfektně připraven, důležité čs. figury hromadně proškoleny v Kremlu, včetně Karla Gotta. Byl tam později i Havel? Být organisátorem, jistě bych si ho k sobě pozval, aby viděl moji sílu a moc a spolupracoval. Každý věděl jak se chovat, několik vzpurných jedinců zastrašeno a eliminováno. Jedinou chybu udělali potom čs. komunisté, když se nepřejmenovali. Mohla to být sociální demokracie se vším všudy a M.Zeman by později neměl komu vzít jméno i tradici. Co mají dnešní komunisté společného s těmi z 50. nebo 80.let, na to člověk jako já, historicky a osobně proti nim zaujatý, si těžko odpoví. Jestliže ale vidíme, držme se starých pojmů, na jedné straně levici presentovanou Piráty a Zelenými, levici opravdu marxisticou a trockistickou, kam zařadit její dnešní takřka opak, stranu hájící národní zájmy, komunisty?

M. Pecina 1.3.2020 9:04

Zakazovat komunismus nemá smysl. Smysl ale má zakázat socialismus.

R. Polášek 29.2.2020 18:10

Klasický komunismus je už dnes mrtvý. Anebo marginální, protože dnes je mnohem důležitější se chránit před rodící zelenorudou totalitou přicházející z jedné strany shora z Brusele. A z druhé strany zespodu od našich mladých, kteří byli indoktrinováni zelenou propagandou v našich školách.

V. Čermák 29.2.2020 18:06

Tak Tribunál nad komoušskými zločiny jsme měli svolat v roce 90. Tomu zabránil především Václav Havel. Pokud v současnosti chtějí Václavovi pohrobci svolávat nějaký tribunál, měl by se týkat hlavně současných zločinů Kapitalistických. Toš tak...

J. Lukavsky 29.2.2020 17:02

"tak se po sametovce komunismus objal s fašismem" spousta lidí si plete fašismus s nacizmem. Fašizmus byl jistou odrůdou nacizmu (NSDAP nacionálně socialistická německá dělnická strana) ale byl v Itálii. V Německu byl nacizmus. Ale aby pojem nacista nesváděl k dotazu po původu a srovnání s internacionálním socializmem (kdysi dobrým spojencem a přítelem nacizmu) tak se nacizmus začal nazývat fašizmem. Prostě kamufláž. Učit se, učit se, učit se! J.L. end

J. Krynický 29.2.2020 16:02

Kdybychom zakázali slovo komunistická v názvu strany, tak by se ta strana přejmenovala a už by dávno byla ve vládě. Jako v Německu Linke.

J. Chaloupka 29.2.2020 14:52

Zase budeme bojovat. To my, zkušení, již známe: bojovali jsme za mír, o zrno /každý rok/, proti imperialismu atd., teď budeme bojovat proti klimatické změně atd. Tak si připomínám doktora /hrál ho Svěrák/ v jednom českém filmu: je to jako by nemluvně bojovalo se svou matkou.

J. Muller 29.2.2020 14:47

Názory nekomunistů i většiny komunistů byly před r.89 stejné.

Teorie ekonomiky dle Marx Engels je nefunkční a byla snaha o změnu (už od 1968). Jen nikdo nevěděl jak. Dva roky před 89 náš předseda KSČ "dobrovolně" odstoupil z vedoucí funkce ROH. Další, který byl nucen kvůli funkci studovat VUML, namísto potřebných norem ČSN, si povzdechl : Už aby to prasklo.

Některým lidem stávající pravidla vyhovovali, ale to bylo i za feudálů, kapitalistů, nacistů, komunistů atd. Lidé jsou stále stejní, jen se mění preference výběru do vedoucích funcí.

V. Čermák 29.2.2020 18:23

Junáku, k čemu křísit vzpomínky ty Staré KSČ, ROH, VUML? Zamáčněte slzu dojetí v oku a směle vykročte pod vedením těch Nových. Člověk v tísni, Evropské hodnoty, MichPrd a taky Demoblok vás vítají s otevřenou náručí, stačí naskočit a jet....

P. Moravčík 29.2.2020 12:28

Akonáhle príde reč na Slovensko tak Václav Vlk st., Kovanic, Neff a Jan Kraus začnú plodiť tak blbé závery, že by jeden zaplakal. V tomto prípade to skrátka zase po... hlavná sviňa Marián Čalfa :-)). Kovanicovi skrátka nedá, aby za všetko neobvinil nejakého Slováka (myslím si osobne, že hlavný hriech A. Babiša je v tom, že je pôvodom Slovák). Všetko naivne doprasili iní páni, jednému z nich postavili lavičku. Tejto partičke dám bezplatne jednu radu - prestaňte sa trápiť so Slovenskom, my vás už dávno neriešime (a keď hľadáme porovnanie v cudzine, porovnávame sa s lepšími, nie napríklad so Severným Macedónskom).

P. Lorenc 1.3.2020 11:08

A kdy přestanou trápit Slováci (Babiš, Krnáčová, Slamečka,...) nás?

;-)))

(To je částečně vtip a přátelské pošťouchnutí, aby zase někdo nevyvozoval ublíženecké názory)

J. Jurax 1.3.2020 19:11

To máte těžký.

Když ono třeba Husák a Bilak byli Slováci ... :-)

Hlavně že pan Kovanic neobviňuje žádného Moraváka. Jako Moravák bych to vskutku nesl velmi nelibě.

L. Písařík 11.3.2020 18:01

Pan Kovanic neobviňuje Moraváky, protože tady nebyl a to hlavní se stejně peklo v Praze. Morava, pokud pamatuji, prosazovala zemské uspořádání, ale ani to se jí nepodařilo. Určitě víte, že i tady by se tehdy našlo dostatek sw.ní. Praha měla tehdy problém s federály, kteří tam byli jako Slováci.

P. Flener 29.2.2020 11:10

Mně z toho vyplývá to co si dávno už myslím. Sametová revoluce představovala jen trapné klišé, vždyť likvidace každého zločinného systému byla a je vždy ve světě spojena bohužel s násilím. Od Havla sice znělo pěkně když říkal "nejsme jako oni", ale byla to buď snaha o manipulaci lidí, nebo Havlova hloupá humánnost či nezkušenost. Změna režimu v r. 89 měla proběhnout jedině silově a všichni komunisté ve špičkových funkcích měli být souzeni, zavřeni a mnozí okamžitě na ulici popraveni - tak jak se to stalo v Rumunsku. KSČ měla být navždy zakázána. Dne by byl od nich pokoj. Celou tu tzv. revoluci tedy podělali ti, kteří jí nedokázali správně vést.

J. Lukavsky 29.2.2020 17:12

"měli být souzeni, zavřeni a mnozí okamžitě na ulici popraveni" no trochu si odporujete, leda by ty soudy byly takové poněkud "rychle revoluční"... ale rád bych Vás viděl jak věšíte bratra své manželky, tchána či svého tátu..... Zlo má velkou setrvačnost a obvykle se i svinský režim tak nějak uklidní a pak už se to rozplizává. Politika je volba menšího zla. V Německu také popravili tak 30 nacistických papalášů a zbytek prostě přežil až do dneška. Akorát se můžeme utěšovat, že před Boží soudnou stolicí jim to spočtou. J.L. end

M. Strelec 29.2.2020 17:58

Myslíte, že by si to nechali jen tak líbit? Možná by tomu úplně nezabránili, ale teklo by hodně krve. A kolotoč by se rozjel nanovo. Ono totiž násilí plodí zase násilí.

R. Polášek 29.2.2020 18:17

Kdyby to k tomu u nás směřovalo, tak by komunisté, aby si zachránili krky, neodvolali armádu, ve které se některé útvary připravovaly zasáhnout silou, tanky proti sametu ani by neodvolali Lidové Milice. Které by taky bez skrupulí a ochotně stříleli do těch mladých. Vzhledem k tomu, že sametová opozice neměla žádné zbraně, by takový vývoj šel nevyhnutelně k diktatuře typu Severní Koreje. Která by se možná udržela "jen" několik let, přesto by to ale byla plnohodnotná občanská válka.

M. Pecina 1.3.2020 9:23

Občanská válka (třídní boj) tady stejně byla celých těch 40 let. Takže by se aspoň pročistil vzduch.

J. Jurax 1.3.2020 18:51

To jo.

Akorát aby já ani mí blízcí nebyli mezi těmi pročišťovači a pročišťovanými, co to nepřežili.

M. Pecina 1.3.2020 9:23

Přesně moje řeč.

J. Vavrochová 29.2.2020 10:28

Velmi výstižný popis! Zatím žijí pamětníci, tak se to nedá okecat, ale nedělám si iluze do budoucna.

P. Lenc 29.2.2020 10:25

Fašismus má různé tváře a je nesmrtelný.Bohužel.

P. Jášek 29.2.2020 8:37

Tak co bychom chtěli, že? KSČ od r. 21 prošlo 5 000 000 Čechoslováků tzn., že v tomto státě je velmi málo lidí co tam nemělo nějakého příbuzného do úrovně bratrance.

No a pokud jsou, většinou, rodinné vztahy normální ( výjimky existují i mezi sourozenci), tak by málokdo chtěl kandelábrovat svého bratrance nebo tetu.

P. Flener 29.2.2020 11:13

Ideální by bylo vystěhovat těch 5 000 000 komoušů do CCCP na Sibiř - to je ale bohužel jen nereálné přání.

P. Kmoníček 29.2.2020 8:07

Pane Kovaniči, děkuji za pravdivý a asi i přesný popis situace v naší republice. Vystavujete se útokům členů i sympatizantů organizace, o které píšete. Máte moji podporu.

K. Salajka 29.2.2020 7:13

Nedejte na "Zprávu o mém muži." Rudolf Slánský nebyl odbojář ani minutu. Proces sám zahajoval proti brněnským komunistům Šlingovi a Marii Švermové (později ji strana z procesu vyloučila jako manželku hrdiny, kterému v Tatrách dal Slánský malé boty, aby přivodil jeho smrt). Když si pro Slánského přišli, měl dokonce říci: "Nedělám si iluze, co bude následovat. Znám jejich metody, sám jsem je školil."

Vedle Stalina prý se teď Putin věnuje památce Duceho.