Diskuse
ŠAMANOVO DOUPĚ: Hřbitov hospůdek
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V92l63a57s64t16a 67M55o44k80r53ý
Kocián 14:55
A O TOM, TO CELÉ JE,
po " sametu " dali tehdy vládnoucí politici přednost zahraničním investorům/márkety, dovozy všeho možného,
místo podpory místních firem, živnostníků, zemědělců
a výsledek je - ČR kolonií EU/Německa
V40l72a55s13t79a 79M37o10k62r94ý
TOČENÉ/ČEPOVANÉ PIVO,
lze to dělat i tak, jako to má TANK ONO s PHM -
nižší ceny = vyšší výtoč, oproti prémiovým benzinkám, jo, je s tím víc práce,
ano, ne všude to lze provádět.
M13i94r96o73s25l72a76v 55K10o88c35i82á11n
Na drobné podnikatele, kteří obvykle provozují hospůdky, to účinkuje právě naopak - vytlačují je velké řetězce, které to, co popisujete, mohou dělat. Kromě toho, abyste mohl zavézt nízké ceny, musíte nějaký čas žít z rezervy, než si na to lidé zvyknou a začnou chodit, a malé hospůdky rezervy nemají.
P57a47v36e49l 22R52u72d91o18l36f
Já chápu, že je třeba za pivo něco zaplatit. Ale proč +100%? A to v Plzni je i za víc. A přesto jsou populární lokály i Lokály plné k prasknutí.
Na vesnici je to ale jinak. Když nemáte k pivu jídlo, zajdou tam jen kámoši nebo štamgasti a i ti si dají dvě a domů. Lahvové nebo plechovkové pivo je za půlku, tak si ho dám doma a pohoda. A když se chci sejít s kámošema, koupíme soudek a pivko si dáme doma. Každý ví, kde sehnat výčepní zařízení a tak to není problém.
U nás ve vsi jsou dvě hospody. Jedna je "jídelní" a protože dobře vaří a jídla je dost, má pořád plno. Ale otevřeno do 21 hodin. A druhá má sice pivo za +100%, ale stejně se v ní pořád mění nájemci. A přitom hlavně v létě tady netrpí nedostatkem hostů. Tak nevím.
O68n31d20ř52e26j 77M77u56s56i29l
100% je minimum, v cizině je běžně trojnásobek nákupky.
V96l15a89s68t60a 90M89o94k78r88ý
Veselý 16:41
A O TOM TO JE -
do márketů i sudové pivo za " hubičku ", natož lahvové, petkové a
do hospod za draho,
jak se na to dívají politici, FÚ,
no
J79a64n 15V88e54s54e42l53ý
A proč si hostinský nezajede pro pár sudů do Makra? Nebo do jiného velkoobchodu?
O31n21d85ř70e14j 93M61u34s38i32l
Njn, covid změnu chování lidí jen uspíšil. Vznikly garážové a zahradní výčepy, různé "klubovny". Malá hospůdka nebo spíš pivnice s klobásou, párkem a utopencem přes léto nějak přežije, v zimě je to slabší. K tomu zvláštní politika pivovarů, pivo v sudu stojí klidně 40-50 za litr, v hospodě máte tedy půllitr za stejnou cenu. V supermarketu flaška klidně za 12 až 15, max za 25.
Pokud chcete i vařit, je to zase o úplně jiných nákladech, musíte mít "menýčka", rozvozy, za zadkem hygienu...
Nicméně u nás je cca deset hospod, z toho polovina jen pivnice. Kupodivu i v pátek jsou zahrádky spíš poloprázdné, přitom se tam smí kouřit, takže tam problém nebude.
Doba, kdy byly hospody plné kouře a pivařů v montérkách je už fuč.
Něco mi říká, že ani Babišovy čtyři sazby DPH a EET to nevyřeší.
V20l77a36s81t59a 41M45o79k60r60ý
OMLADINA PO " sametu "
se nenaučila chodit do hospod a k tomu vše psané, co odrazuje do nich chodit i
když jsou ještě hospody, které si udržely ještě trochu toho, jak má vypadat/fungovat národní kulturní památka.
Š82á96r38k46a 88M65a15t62y71á32š45o12v68á
svého času bylo v Městečku na dlani (Ronov nad Doubravou) povícero hospod...v současnosti nefunguje ani jedna stálá..taková rádoby hospoda asi 3 dny v týdnu a je to na kosočtverec...kafe neumí, pivo a limo roznáší děti,oblečení personálu je domácké a to taky hvězdičku nepřidá...jídlo není a když si nás u několikáté návštěvy nikdo delší dobu nevšímal,řekla jsem, že končím a nechodím tam..a nejsem sama...
V40l86a83s78t81a 88M86o95k42r54ý
TAKHLE PODOBNĚ,
je to v mnoha městech stejné velikosti
a to 35let po "sametu "
V59l57a53s36t62a 72M93o10k18r17ý
Ve něstech v restauracích, bývaly i jídelny, kde se v době oběda / 10:00 14:00 nekouřilo.
O36n58d48ř24e57j 33M25u37s56i70l
Jo jo, takže tam člověk vlezl a všechno tam smrdělo jako v 15:00. Ale prý to byla svoboda.
V66l98a74s74t66a 50M72o57k66r97ý
Kocián 7:20
Ano,
ale většinou ty hospody dál vedli bývalí majitelé,
po " sametu " je vraceli v restitucích.
V71l73a86s63t83a 86M40o21k78r98ý
Diviš 7:34
A TEN ZÁKAZ JE,
kvůli pár zpovykovanejm maminám s har/dětičkama / který patřej do mléčných barů i aktívistům, kteří stejně do českých hospod/národní kulturní památce,
stejně nechodí
K65a70m67i85l 82P91r58a78n61t
ano, přesně tak se ptám i já. Čím to je, že hospod ubývá, resp. provozují až večer. A pak jsou takové, co jak se říká jedou a neskomírají. Až asijci přijdou na to vařit i česká jídla, najednou bude po venkově hospod. I když se v nich nesmí kouřit, jak v diskuzi zaznělo. Zákaz je neodrovnal, myslím si , že je odrovnala je honba za rychlým maxiziskem za minim. práci. Takže je nakonec i dobře, že takoví odpadli.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz